Odsťahovanie sa zo spálne

kacicka400
31. aug 2017

Ahojte, kamarátka ma babetko a asi po 2ch týzdnoch sa odstahovala sama zo spálne. Vraj pre dobro muža aby sa vyspinkal. MUz vsak nestava na dennu zmenu tj o 5-6 rano ale do práce chodí na 14:00. Necháem prečo ho tak sanuje. Neviem ci mam ja zly pohlad na vec alebo to naozaj su uz len matky zainteresované do starostlivosti o dieta?? co vy nato mamičky?

puklica13
31. aug 2017

Že je to jej vec..a teba do toho nič..každý si robí ako mu vyhovuje

janinah
31. aug 2017

my na to toľko,že je to ich vec😉

librarian
31. aug 2017

ja zase nechápem, čo ťa je do toho a už vôbec, prečo riešiš kamoškine súkromie na MK. riešiť to má právo iba jej muž a to s ňou, nie s MK.

librarian
31. aug 2017

radšej by som nemala žiadnu kamošku ako takú ako ty, čo by ma takto moralizátorsky rozoberala na MK...

simsalabim
31. aug 2017

Sice suhlasim s tym, ze je to jej vec, ale podla mna si zaraba na problem. Zeny casto muzov chrania a ofukuju a potom pisu, ze s domacimi pracami "nepomahaju" a o deti sa nevedia postarat. Ale tak nech si robi ako uzna za vhodne.

janickacrazy
31. aug 2017

@kacicka400 Ty asi ešte nemáš deti, čo? Neboj sa, ked budeš mať, uvidíš, že budeš robiť také veci, ktoré si si myslela, že ty nikdy neurobíš. On za nu kojiť v noci aj tak asi nebude, prečo by sa nemohol vyspať?

kacicka400
autor
31. aug 2017

ja som kdesi čítala že je to najhorší krok čo žena moze urvobit ja som jej načrtla, že nech si to aj muz kvazi odtrpí... zaujima ci aj vy to robite/robili?

janinah
31. aug 2017

@kacicka400 ja manžela ľúbim a cez MD som chcela,aby sa vyspal.....vieš si predstaviť,že príde na oper. sálu nevyspatý lekár? lebo jeho žena chce,aby si aj on "odtrpel" ich malé dieťa v noci? ale je to rovnaké bez ohľadu na prácu manžela....

hettinka
31. aug 2017

Oddelene spálne = začiatok konca. Aj ohľaduplnosť na svoje hranice. A kvôli dieťaťu si nezničíme manželský život. Na to manžela príliš milujem.

alicka850
31. aug 2017

@janinah moj muz je lekar a ja som tiez odisla k malemu do detskej, neviem si predstavit ako by to zvladal cez den nevyspaty v tom nasadeni. Suhlasim s Tebou uplne. A nielen lekar, aj ine profesie su narocne na koncentraciu. Nechapem celkovo taketo zmyslanie zien, akoby k tomu muzovi ani neprechovavali ziadne city.

alicka850
31. aug 2017

@hettinka nemusi to tak byt 😉 ved je to len prechodna doba.

zuska2001
31. aug 2017

aj my to tak máme, spím s malým v detskej izbe a to už má malý 2,5 roka. všetci sa vyspíme lepšie...

janinah
31. aug 2017

@hettinka nesúhlasím s prvou vetou😉 máme oddelené spálne posledných asi 10 rokov,lebo už som sa ozaj nemohla vyspať pre chrápanie manžela,to však neznamená,že časť noci nie sme v jeho resp. mojej posteli😉Manželský život čím ďalej,tým lepší....to nie je o umiestnení postelí.

sassannka
31. aug 2017

Odsťahovala som zo spálne svojho muža. Spí v detskej izbe s našim dvaapolročným synom. Ja sa rozťahujem na manželskej posteli so štvortýždňovým drobcom 🙂 A nie, nepríde mi to divné. Nemusíme byť nevyspatý obaja a on za mňa bábätko v noci nenadojčí...
V tehotenstve sme to mali naopak a v detskej som spávala so starším ja. Dôvod bol ten, že mi bolo v spálni veľmi horúco a tam som sa chladila natlačená k stene. Nemám pocit, že by tým utrpel náš manželský život v žiadnom ohľade. Skôr naopak, manžel ma teraz ľutuje, aké mám hrozné noci a o to viac mi cez deň pomáha 😉

beatrix85
31. aug 2017

Manželia majú byť spolu, pretože oni sú pred dieťaťom aj po ňom. Ja som odsťahovala zo spálne dvojmesačné dieťa do vedľajšej izby, nie manžela a odvtedy sa vyspíme všetci traja. Pretože aj dieťa dobre spí, lebo necíti moje mlieko, mám nastavený tichý budík na intervaly kŕmenia a 5 mesačný sa mi kŕmi už len jedenkrát v noci. Ženy čo chrápu s deťmi a manžela vysťahujú ja považujem za divné.

1975renca
31. aug 2017

Moja otázka dievčence...kto sa ma odsťahovať od dieťaťa ktoré neprespi ešte celu noc a do prace chodime obaja?😉

vilma7
31. aug 2017

@kacicka400 čo si má manźel odtrpieť? Prečo slovo trpieť? Môj ani len netušil kedy a ako často som kojila, ani keď som prebaľovala tak sa nezobudil...takźe asi toľko k tomu 😀.
Teraz som ja odišla tiež, lebo najskôr bol manźel chorý asi mesiac a teraz je s prckom doma, tak nech je vyspatý a vládze sa oňho postarať 😉 a ja ešte kojím, tak potrebujeme s prckom dosť miesta v posteli 😀

maaaaaaaria7
31. aug 2017

nečítam všetko, ale mne príde divná a necitlivá ženská, ktorá odsťahuje dvojmesačné bábätko z izby. bábätko, ktoré POTREBUJE mamu. a ešte potom mi je divná ženská, ktorá sa vyjadruje :ako žena chrápe s detmi.

vilma7
31. aug 2017

@beatrix85 a necítim sa byť vôbec divná. Je to prechodné obdobie a takto to všetkým vyhovuje. Mm je niekedy nevyspatý a to ho počuje len cez stenu. Ja som sa naučila spsť pomedzi kojenia a vyspatý "takmer vźdy" sme obaja.

beatrix85
31. aug 2017

Dieťa matku keď spí nepotrebuje, potrebuje sa v prvom rade vyspať. Mnohé ženy čo si trepú deti do postele sa celú noc nevyspia, ani dieťa sa nevyspí, pretože stále cíti mlieko. Také deti sú často nervózne a neurotické, lebo sú nevyspaté a matky tiež. Ja viem, že biomatere sa nad tým ani len nepokúsia zamyslieť, ale však mne je to jedno. Ja sa im tak len smejem, lebo celú noc stávajú k dieťaťu, ktoré nespí a celý dom je hore nohami. A tvária sa, ako svoje dieťa majú strašne radi🙂

janinah
31. aug 2017

@1975renca to je jasné,striedať sa

tami2014
31. aug 2017

Moj muz sa odstahoval sam a nemam s tym ziadny problem. V kojeni mi nepomoze, a ked bol maly malicky a plakaval, ochotne mi ho vzal.

siska53
31. aug 2017

@kacicka400 predovsetkym - jej vec..
U nas sa po case odstahoval muz sam a to sa maly budil len raz v noci ale zas aj muz casto skoro vstaval a robil na PC uz od 4.,takze aj kvoli tomu.
Neskor sa spalo tak,ze on v izbe s malym,ja v druhej s malou. Ta mala novi,kedy aj hodinu ci dve preplakala..

janinah
31. aug 2017

@beatrix85
moja babka vychovala 12 detí bez postieľky,malé spalo pri nej v posteli,kým sa nenarodilo ďalšie,to predchádzajúce šlo potom do mega postele ku väčším deťom.....ja sa zas smejem nad tvojim názor,ako chuďatko malé nespí,lebo cíti mlieko,ale ok,však nejde o život,každý nech si spí ako mu je dobre

pininka
31. aug 2017

Tiez som si niekdy myslela,ze oddelene spalne su hrozna vec. Kym som nezacala mat problem s dutinami a ja sama sa budim na vlastne chrapanie,cele noci som poriadne nespala a manzel detto. Lenze kym ja som rano mohla trocha pospat,tak on vstava o 04:00 a soferuje este 250km a potom je v 24ke. Sama som pochopila ze sa musi vyspat, lebo takto soferovat nieje sranda. Teraz mame tretie dieta ktore je v noci viackrat hore a navyse ma taky spanok ze sa zobudi na hocico. Aj na to,ze sa ja len otocim. Tak sa rozvaluje v manzelskej sama a ja hned vedla aby sme sa vsetci nejako vyspali. A to o tom,ze dieta neciti mlieko je riadna somarina. Nespim pri nej a aj tak sa budi dost casto. Vsetko je to len do casu, mam este dvoch synov a ti od dvoch rokov spali uz sami v izbe a my s manzelom sme mali klud.

vilma7
31. aug 2017

@beatrix85 keď leží vedľa mňa, nepotrebujem predsa vstávať. V polspanku vytiahnem, nakojím, alebo si nájde sáam a spinkáme krásne sladko ďalej 😉

sassannka
31. aug 2017

@beatrix85 Máš reálnu skúsenosť, alebo to je len Tvoja domienka? Lebo aj môj mesačný sa dojčí len jedenkrát za noc a to, čuduj sa svete, spí so mnou v jednej posteli 🙂 Ja len, či má vôbec čuch, keď necíti to mlieko, čo má pod nosom 😀 A nevstávam ani jedenkrát k nemu, načo by aj, strčím mu prso do pusy a spím ďalej 😉

alena04
31. aug 2017

Myslím že by si to nemala rozoberať ak im to vyhovuje...my s mužom tak isto ja s deťmi v jednej izbe on v druhej. Potrebuje sa vyspať do prace tak nech sa vyspí. A vôbec mu to nevadí a ani mne. Keď treba pribehnem k nemu 😉

janinah
31. aug 2017

@vilma7
@sassannka o chvíľu tu dostanete hubovej polievky ako si deti pripučíte😉

sense
31. aug 2017

My sme krkavci rodicia, odstshovali sme dieta, potom co sme zistili, ze spalo dlhsie a lepsie ked sme sa navzajom pri.kazdom suchu nebudili i ked kvoli krmeniu a prebalovaniu sme museli vstavat ....a raz vstaval chlap raz ja resp ten kto sa prv zobudil...pripadne jednu noc jeden druhu druhy...

A ako to.maju druhi ma nezaujima resp nemam tendenciu to rozoberat, dolezite je to co vyhovuje danemu paru