Odplienkovavanie 21-mesačného syna a pobyt mimo domu

macka909
6. aug 2023

Ahojte , 21 mesačný syn je vo fáze odplienkovávania , dnes je to siedmy deň čo je úplne bez plienok (iba na noc) , do nocnika sa už pekne vyciká keď ho tam posadím ale sám od seba sa ešte nevypýta čiže ešte sa nám stanú tak 2 nehody za deň. Vonku do trávy sa nechce vycikať vôbec. Ako ste riešili pobyt mimo domu konkrétne potrebujem ísť do mesta na nákup a podobne na par hodín a neviem ako riešiť toto keďže do trávy sa vyčítať nechce. Ďakujem za rady

joesvk
6. aug 2023

@macka909 Tesne pred odchodom vycikať.
A zober náhradné oblečenie.

macka909
autor
6. aug 2023

@joesvk áno s tým rátam ale par hodín to určite neudrží a nechcem aby si "zvykal" na to pocikavanie 🙂

zorkahorka
6. aug 2023

My sme davali pre ustotu plienku. Ak pivedal,ze ide cikat,leteli sme na wc. toto ho moze pomylit. Ale ked inak nejde...

joesvk
6. aug 2023

@macka909 Možno budeš prekvapená a vydrží. Ja som už plienku naspäť nedávala.

angel993
6. aug 2023

@macka909 my sme prvý mesiac nosili všade nočník. Potom sa to už ustálilo, že kakal ráno a pišal postojačky.

81anina
6. aug 2023

Nedavala by som plienku na von lebo ich to pomyli.Sestra tak robila a neter zmagorena a strasne dlho trvalo kym sa odplienkovala. Ani moj nechcel za nic cikat zo zaciatku vonku. Dala som ho vycikat pred odchodom zbalila nahradne veci a sli sme. Zo zaciatku sa vela krat pocikal do gati prezliekla som ho a sli sme dalej. Az sa raz rozhodol ze sa vycika do travy sam od seba a uz to slo. Neboj nezvykne si na pocikavanie zacne mu to vadit a nauci sa aj do travy na strom..

alica_z_lesa
6. aug 2023

My sme raz v lese na prechádzke stretli rodinku - mama, tato a syn no a tato niesol v ruke nočník. Úplne som im rozumela, pretože aj moja dcéra keď sa odplienkovala, chcela cikať iba do nočníka. Takže u nás to vyzeralo asi takto: išli sme na nákup - zaparkovali sme, vytiahla som nočník dcéra sa vycikala ja som to vyliala do kanála, nočník opláchla vodou z fľašky a mohli sme ísť nakupovať. Našťastie ju to už prešlo 😁

jarnajar
6. aug 2023

Zober ho normálne von a pribaľ náhradné oblečenie. Možno budeš prekvapená, že vonku v pohode vydrží. Proste to risknúť a keď nehoda, tak prezliecť. Ak je pripravený, tak si na pocikávanie určite nezvykne a práveže mu to bude neprijemné a nabudúce sa aj sám vypýta radšej na trávu.

nicol_10
6. aug 2023

A nejak ho vonku "motivovať", že "pod ocikame kvetinky,mravcekov,chrobacikov"? Na našu to zabralo 😁

andreatytler
7. aug 2023

@macka909 Nosili sme vsade nocnik. Islo mu to skvele a nechcela som to pokazit tym ze mu zmenim rutinu.

macka909
autor
7. aug 2023

@nicol_10 skúšala som, ale vonku nedá gate dole ani za svet 😄

macka909
autor
7. aug 2023

@andreatytler takže hocikde vonku vytiahnuť nočník q ide sa cikať? 🙂

jakubkoanjelik
7. aug 2023

@macka909 tiež som nosila všade nočník 😂. Raz skúsil cikať vonku na stojáka bez, očúral si ešte aj šiltovku a tričko . Mali sme taký skladací malý z alieexpres, ale teraz už máš rôzne, pre dcéru budem tiež kupovať, mám vyhladnutý od značky buubla

andreatytler
7. aug 2023

@macka909 Presne tak😀 Treba sa vykaslat na to co si pomyslia ludia. Nosili sme nocnik vo velkej igelitke. Nebudes to robit mesiace. Aspon teda moj plan bol taky ze ak sa odplienkovanie neudeje do tyzdna, vsetko stopnem a dam mu cas. Ono nema cenu sa snazit o odplienkovanie ak dieta nevie zadrzat moc aspon na 2 hodiny. Nastastie sme museli nosit nocnik asi iba tyzden a pouzit ho mimo domu len raz.

macka909
autor
7. aug 2023

@andreatytler ďakujem za radu 🙂 a potom si zvykol aj na cikanie do trávy?

andreatytler
7. aug 2023

@macka909 Ano. Ked uz v pohode chodil do nocnika ze to bola pre neho rutina skusali sme nove metody, Zachod doma, alebo v obchode. Po stojacky sa mu nepacilo. Prvy krat az o niekolko mesiacov neskor a teraz rok co nema plienky a stale preferuje sediet. Aj ked to robi do travy, poziada ma aby som ho chytila na ruky do sedu.