Odplienkovanie u 2,5 ročnej. Nevadí jej, keď je v mokrom.

zuzanasaskamilos
21. aug 2019

Dobrý deň potrebujem radu ako mam naucit moju 2.5 ročnu dceru aby sa mi začala pytat na nočnik lebo ja to robim teraz tak ze ju davam každu chvilu cikat a pekne sa vždy vycika plienky už cez den nema iba na noc ona vie ze sa tam cika ale nepyta sa a čo sa tyka kakania vzdy je to v nohavičkach ani nepovie keby som nezacitioa tak ona v tom bude aj cely den tak ako mam nato ist dakujem

mya123
21. aug 2019

Ahoj moja sestra má trojročnú dcérku a pred nedávnom ju odplienkovala z dňa na deň. Zapáčili sa jej gatky a hotovo. Nezúfaj nesil to nechaj tomu čas. 😊

zuzanasaskamilos
autor
21. aug 2019

@mya123 ja už to takto robim 2mesiace lebo od septembra mi ide do školky a tam sa musi pytat

alenkay7
21. aug 2019

@zuzanasaskamilos nedávaj ju cikat každú chvíľu a ani na kakanie jej ju nedávaj párkrát sa možno pocika a pokaka pozno raz v nohavičkách jej to bude vadiť a začne sa pýtať. Keď to nepomôže nechaj to tak ona dozreje moja prestala mala 2roky 10mes ale chodila už do škôlky a prestala zo dňa na deň a myslím že preto ze možno preto že videla deti v škôlke chodia na záchod.

limetka69
21. aug 2019

@zuzanasaskamilos asi v akzdej skolke tvrdia, ze sa musia pytat, aj v nasej a boli deti co nevedeli na wc a obkukali to raz dva, ucitelky to podla mna toleruju nejaky cas, 🙂 no stress,

fedorcek
21. aug 2019

U nas celkom pomaha, ked doma beha "na holo", vzdy pekne sam povie, ze mu treba a ide. Ale ked ma cokolvek oblecene, vzdy sa popiska. Chce to len cas a trpezlivost, oni na to prijdu 😉😊

zuzanasaskamilos
autor
22. aug 2019

@fedorcek úz aj tak som skušala ale potom ked sim jej dala nohavicky tak sa donich pocikaka

zuzanasaskamilos
autor
22. aug 2019

Dakujem všetkym a zabudla som ešte napisat že minuly rok v lete sa mi pekne pytala aj cikat aj kakat len nato sme dostali zapal a vsetki sa pokazilo ale hovorite necham to zatial tak a uvidime ked pojde do školky

bambina1
22. aug 2019

My uz týždeň bez plienky ked je teplo tak naholo von samozrejme saty a pod nimi nic a ked je zima tak gate tak vo vnutri domdoaa a pytam sa jej treba curat ?a ked povie hej davam ju na nocnik a zoblieka sa sama robi pokroki tiez ideme od septembra do školky a vyzaduju odplienkovat.Tiez mame 2.5roky.Takze trpezlivost a vytrvať vtom alebo si ju vziať ku sebe na zachod dať jej tam nocnik a dat sadnut a povedať jej ze sa tam cura,kaka.