Odplienkovanie - rady

janajano
13. jún 2023

Ahojte mamicky prosim o radu. Skusame 2 den bez plienky, mala sa kazdu chvilu pocika, nepyta sa sama a ani jej nevadi ked ma mokre gate. Skusam ju davat sama ale akosi sa nedari, len obcas trafim ze sa vycika. Som zufala lebo kazdu chvilu prezliekam a v podstate cely den nic nerobim len prezliekam a susim. Nejake tipy ako to robit efektivnejsie? 😁

54tinka54
13. jún 2023

@janajano noo ja by som povedala že ešte nie je na to pripravená

janka_266
13. jún 2023

@janajano koľko má rokov?

andreatytler
13. jún 2023

@janajano Schovava sa ked kaka? Zaujima sa o to co sa robi na zachode?
Lebo ak neoznamuje, nevadi jej ze je morka a cika kazdu chvilu to su vsetko znaky ze nie je pripravena. Pravdepodobne este nedokaze zadrzat moc. To musi dieta vediet aspon na 2 hodiny. Inac nema zmysel zacat s odplienkovanim. Ved nebude behat na zachod 10x denne.

zuzkaa1991
13. jún 2023

@janajano moja pochopila az na 12ty den stále som opakovala kde sa cika a kde nie len trpezlivosť

lilizzachy
13. jún 2023

@janajano treba skúšať dookola až po pár dňoch to moja pochopila co od nej chcem 🙂 prvé dni sú o nonstop prezliekaní, praní a sušeni 😃

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sun_shine_2020
13. jún 2023

@janajano ahoj, my sme tiez zacali s odplienkovanim ale tak isto aj u nas stale pocikana a vobec jej to nevadi 😁 na nocnik sa posadi, obcas sa aj vycika ale podla mna je to skor o nahode ako o tom, ze vie co ma robit na nocniku 😁 prosim ta, ako riesis gauc? Lebo nasa nema problem sadnut si na gauc pocikana 😂 mas nieco nepremokave na gauc? Nejaky prehoz/deku/plachtu?

svetlonos
13. jún 2023

@janajano
ahoj, este nie je pripravena 🙂
Skusali sme u maleho snad 4x. A uprimne? Ja nemam chut ani naladu stresovat nas oboch, utierat mlaky po kobercoch a gauci. Minuly tyzden mi sam povedal po zobudeni a prezliekani z pizama- nie, ja chem bez plienky! No okej ;)
Posledny pokus bol uz celkom uspesny aj chodil casto bez mojho pripomenutia, len ochorel a bolo to v haji.
Teraz sa za 3 dni len raz pocikal do gati, bol zahlbeny do knizky, ked ocino cital. To som si hned vsimla tak hned isiel na jeho mini vc a docikal zvysok tam.
Mala som obavy od pondelka zo skolky, ale funguje to aj tam dobre. Pani ucitelky s nim chodia castejsie a denne ma len jedny gate pocikane. Ok nemaju tolko kludu ako ja doma, aj ine prostredie ale som im vdacna ze to tak super podporuju. Minule este hovoril pri prefposlednom pokuse, ze v skolke on cikat do wc ale nebude 😂! Ze iba doma s maminkou!
Ja som ho nalakala gumivymi cukrikmi. Tych haribo rozstriham na 6 mini kuskov, kedze niekedy ide ak 3x za 5 minut 😅.
V skolke mu carovnym sposobom staci pochvala 😏 ktoru sombskusala samozrejme tiez - neúspešne.
Takze to pokojne ukonci pokial ta cas netlaci. Maly mal nedavno 3 roky. A na kakanie si pyta plienku, na obedny vecerny spanok ju ma tiez.

janajano
autor
14. jún 2023

@janka_266 presne 2 roky

janajano
autor
14. jún 2023

@andreatytler neschovava sa, len akosi nevie povedat dopredu ze treba cikat..povie az ked tecie dole nohavicou😁ale nevadi, skusim este par dni ci pochopi ak nie odlozime na neskor

janajano
autor
14. jún 2023

@sun_shine_2020 gauc mame kozeny takze da sa utriet ale zatial nebola na nom pocikana. Pocika len oblecenie a na zem

merrysa
14. jún 2023

@janajano my sme na tom podobne. Cika x-krát denne, nic neoznámi, až keď je po všetkom. Tak len utieram a vysvetľujem. Mám chuť to odložiť aspoň o 2 týždne. Včera bol vonku a muzom bez plienky, nepocikal sa ale hneď ako prišiel domov tak pustil, do nocnika nechce. Sadne si, ale neurobí nič. Včera som mu na obedny spánok nedala plienku, vydržal 1,5h, keď sa zobudil, chcela som ho dať na nočník ale nechcel sadnúť, pocikal sa zas do gatí..neviem či vytrvať alebo kašľať zatiaľ na to

andreatytler
14. jún 2023

@janajano Hm. Asi skusas priskoro. Pockaj si na tie znaky pripravenosti. Je sanca ze to potom pojde ako po masle. Nas syn sa odplienkoval za jeden den. Bol pripraveny ked mal asi 2 roky, ale bol december a velmi mu vadilo sadnut si na studeny nocnik holou ritkou. Tak som cakala 6 mesiacov na letne horucavy a potom to nebol problem. Niekedy su to fakt male prkotinky co tomu brania, ale treba respektovat dieta.

maryetta
14. jún 2023

Mne sa sice dcerku podarilo ked mala2roky.
Ale napr teraz syna presne ked mal 2,5.
A fakt behom par dni. Ziadne katastrofalne nehody. Ani blok pri kakani nenastal a podobne.

Ono bud vyckas ale… dolezite je aby dieta vedelo co od neho chces. Zbytocne to budes robit za neho.

janka_266
14. jún 2023

@janajano ja by som ešte chvíľu pockala, možno začiatkom júla skúsiť zas, ale nechala by som nočník v obývačke/izbe a sem-tam sa spýtala, či nechce ísť cikat na nočník, pripadne u nás malo úspech si nočník oblepiť nálepkami aút, a potom ho chcel aj používať, len treba nálepky umiestniť na vhodne časti, lebo my sme už dve zoškrabali 😃