Odplienkovanie na dovolenke

evelynka86
10. júl 2023

Ahojte, syn ma 23 mesiacov, necely tyzden odplienkovavame, vyzera to slubne 🙂 Koncom augusta sa chystame na dovolenku k moru, na pieskovu plaz. Chcem sa s vami poradit, ako riesit cikanie/kakanie takto cerstvo odplienkovaneho, na plazi, pripadne aj pri stravovani v restike atd... Neviem si zatial predstavit, ze by sme stihli od slnecnikov bezat niekam na zachod. Mam si zobrat serbel k slnecnikom? Alebo ho nechat cikat do piesku? A kakat? Dat mu plienku ked mu bude treba mi pride divne.. Dakujem pekne za rady.
(Inak, do batoziny do lietadla nemame sancu zbalit serbel, tak by som sa rada vyhla kupovaniu noveho tam..)

luliu
10. júl 2023

@evelynka86 na plaz by som vzala serblik, sú aj cestovné - nemôžeš ho nechať kakať do piesku.....

misana84
10. júl 2023

My sme mali serblik… aj na letisku super, nedať na špinavé vecko, aj na pláž

misana84
10. júl 2023

@evelynka86 ani do príručnej?? Čo budete mat pre neho?

sara07
10. júl 2023

nezdá sa ti to ako trochu humus nechat ho cikat do piesku ???
normálne si tam kup nočník alebo menší však to stojí pár € ked už máš na dovolenku tak snád 4€ na nočník máš
my sme mali zo sebou v rupsaku a dávala som ich nan, aj na letisku aj na plaži ak sa nestihalo ak ano tak sme šli na wc na plaži

226lenka
10. júl 2023

To dúfam nemyslíš vážne že by si ho nechala kakať do piesku

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tahomi
10. júl 2023

Cikat a kakat do piesku, co je zvieratko?
Lahni si tam potom ty 🙄

luliu
10. júl 2023

Ja som zažila v Turecku Nemcov, už veľké deti a curali do piesku, čistý humus, lemry.....

sasesoe
10. júl 2023

Nocnik, donho plienku a potom len zabalis a vyhodis do kosa... mozes pozriet i take, co sa pouzivaju na bezpliebkovu metodu alebo pripadne tam kupit nejaku "misku" ako na slahanie to by mohlo vyjst lacnejsie len asi tam nebude vediet sam sediet a budes ho potrebne podrzat nad... vyskusaj este doma ze ako by to slo

viestta
10. júl 2023

@evelynka86 kolko moze stat serblik niekde v dovolenkovej destinacii? Asi tolko co u nas. Tak kupis, pouzijete, nechas ho tam.

evelynka86
autor
10. júl 2023

Ale ved jasne ze ho nechcem nechat cikat a duplom nie kakat do piesku. Preto si pytam rady... to som len vymenovala moznosti ake mi napadli.. (a ked uz surne cikat, tak uplne na kraj plaze, na piesok pri ceste, nie pod slnecnikom 🙄 ved ked ste vonku, necikaju vam do travy? To mi pride rovnake.. )

evelynka86
autor
10. júl 2023

@misana84 nevedela som ze existuje cestovny serbel. Ale teda normalny urcite do ruksaku nezmestim 😯 ved to by sa tam nic uz nezmestilo.. budem rada ked sa nejako zbalime do toho co mame povolene..

misana84
10. júl 2023

@evelynka86 ja som mala riadny, nie cestovny...a do tasky familly bag sa mi krasne zmestil...tam som mala veci pre nu na cestu...my sme mali 3 prirucne batožiny..ved každy ma narok na jednu

evelynka86
autor
10. júl 2023

@simsalabim ale toto teda som necakala..cikat/kakat do sacku? 🤢🥴 jooj..

evelynka86
autor
10. júl 2023

@sara07 @viestta nejde o peniaze.. snazim sa nekupovat zbytocnosti.. a kupit kus plastu na 10 dni a potom ho tam zahodit mi pride totalne proti vsetkym mojim zasadam, tak sa snazim najst ine riesenie..

misana84
10. júl 2023

@evelynka86 tak ine riesenie nie je...bud vezmes nocnik alebo mu opat das plienku co je skoda, kedže už je skoro odpienkovany....ved pocitak ked od letiska kde si 2 hodiny , let a prilet bude chciet curat...my sme pred odletom vycurali, let prežila a hned po pristati sa už pytala tak sme na veckach sa vycurali, ja som vyliala, utrela a ideme dalej...a plaž to iste stale sme mali nocnik len curala a vyliala som na kraj do travy ale naucila sa, že do vodicky cikat nie

pralinka25
10. júl 2023

ja mam teraz to iste doma. ale uz som to absolvovala 2x predtym. mam taky mensi nocnik. beriem ho vzdy so sebou. kupim si take vacsie mikrotenove vrecka. dam do nocnika ako vrecko do smetneho kosa. vycika sa alebo vykaka, vrecko zauzlujem a vyhodim. viem neekologicke ale nijak inak si to pocas cesty neviem predstavit. a plaz to iste. ale chodili sme vacsinou tak aby sme mali blizko zachody. napriklad v turecku maju pri bazene casto aj detske zachody. tak sme vyuzivali to. ja ho predtym utriem vzdy dezinfekcnym servitkom.

sara07
10. júl 2023

@evelynka86 tak proste zober nočník čo máš ? to zase musíš ubrat zo svojho pohodlia , to nie ? nechat dieta čurat na plaži do piesku je vrchol neslušnosti, humus totálny , prepáč ale to že ideš na dovolenku lietadlom ti nevadi ale kusok plastu ano , hmmm ok nooo

sara07
10. júl 2023

@evelynka86 nie ani jedno, ked ideme von vyčurat, ked sme šli okolo záchodov vyčurat, vydržali chvilu bez vody nemusia sa nostop nadajať
a vyčuravanie ani dospelých chlapov na to mám alergiu
tak proste obetuj šaty, topanky a jeden batoh bude nočník proste

michelle567
10. júl 2023

Kúpila by som ten nočník tam .. je to pár eur a nemyslím že je to zbytočnosť keď to potrebuje a vlastný vziať neviete

evelynka86
autor
10. júl 2023

@sara07 ja som rada ked moj maly vypije 200 ml denne, a ked je 35 v tieni, tak mu furt davam pit, co on si vzdy da ledva glg.. neviem o akych starych detoch hovoris, ale on mi zatial necika na povel... topanky si beriem slapky a sandale. Saty 3ks na 10dni...tak snad uz menej nemozem zobrat. Dakujem, ale stacila mi rada, ze si mam zobrat vlastny nocnik. Ci tu radu prijmem, alebo mam nutnejsie veci ktore musim zobrat je snad uz na mne...
A ano, vadi mi ze idem na dovolenku lietadlom, ale tiez mame rozne potreby a obmedzenia, ktore nam ako rodine nedovoluju ist na dovolenku autom. Takze tiez sa nemusis do mna navazat, ze mi lietadlo nevadi a plast ano..

evelynka86
autor
10. júl 2023

Dakujem pekne vsetkym za rady (tie vyziadane) - vsetky vlastne skoncili tym, ze NOCNIK je nutnost.. (ci uz vlastny, cestovny alebo tam kupeny..) Skoda, dufala som, ze niekto ma nejaku vychytavku 😊 Tak teda pekne dovolenky vam prajem. Do cikania 🙈

sara07
10. júl 2023

@evelynka86 no ano rozdiel je
ked sme šli k moru , a odplienkovávala som ano nepytala som sa na koniku, proste som zobrala batoh dala don šerbel, vlhčené utierky ktoré inak som nepouživala a neriešila som,nebolo to komfortné ani mi to nevyhovovalo , ked išiel do mora dala som mu jednorázové do vody plienky ,,potom hned dole a neuškodilo im to ani ma nenapadlo to urobiť nejak inak
čo iné ako by si chcela akú vychytávku ? žiadne dieta necika na povel ani moje a teda boli aj šikovnejšie deti od nich v tomto
to že by cikalo niekde hocikde ani krajom na pláži ma ani nenapadlo , ospravedlnenie že je to dieta a je malé a necika na povel neberiem, toto je na tebe a na tvojom pohodlí a na ochote
a čo sa týka zero waste to som šla týmto štýlom už pred 20 rokmi ani som nevedela že sa to tak volá , ja neodsudzujem lietanie
a kakanie kedže približne som vedela v ktorých hodinách, tak to sme proste boli na izbe vtedy a vyriešené
no ano mala som len polovičku veci čo si beriem na dovolenku ale drvivá väčšina zabrali hračky do piesku a šerbel a veci čisté pre dieta , neodpadlo zo mna

pralinka25
10. júl 2023

@evelynka86 neviem do akeho hotela idete ale mozno by boli radi keby ste im ho tam nechali ten kupeny. v niektorych hoteloch mavaju tie detske centa a tam by sa im mozno zisiel.

judit47
10. júl 2023

V prvom rade mate este viac ako mesiac.

Neviem ako ,,slubne,, to vyzera ale ak je dieta pripravene a rozumie tomu a ovlada sa tak ziadne pocikavanie ltt kakanie neriesis ak ho odplienkovavas tak ze za nim behas a davas ho kazdych 15min na wc bude to na dlhsie a ten nocnik vam treba.

lulu0123
10. júl 2023

Ja planujem zobrat nocnik do prirucnej batoziny. Ved narok na prirucnu batozinu ma kazdy,aj to male dieta.
Este mozes skusit kontaktovat hotel, ci nemaju nocniky k dispozicii.Ak je to nejaky baby friendly hotel,tak mozu mat.