Odplienkovanie dvojročného chlapca

miladamimi
27. júl 2017

Dobry den!
Chcela by som sa spytat ako svojho skoro dvojrocneho syna odučit od plienky..
Ked bol mensi bez problemov si sadol na šerbel a vycikal sa, raz sa nam podarilo aj vykakat.. ale od vtedy uz ani sadnut na serbel nechcel a teraz po pol roku si uz konecne sadne ale nevycika sa.... aj 45 min tam niekedy sedi a nic a akonahle sa postavy tak sa vycika
Uz aj vonku sme skusali a nic radsej zadrziava az kym mu tu plienku nedam
Mate nejake rady co by som mala robit.. ??

pininka
27. júl 2017

Mne sa potvrdilo hlavne na to netlacit. Mozno sa mu to sprotivilo a preto nechce. Mne syn krasne kakal od pol roka do nocnika, ale cikat ani za svet. Tiz len sedel a potom sa pocural. Nakoniec proste jedneho dna zacal a aj v noci sa hned odplienkoval. Mal necele dva roky. Druheho som uz vobec nenutila, v lete chodil na holo a presne v den dvoch rokov zacal chodit nanocnik, inak nanho ani nesadol.

yanni
27. júl 2017

@miladamimi to ho nenaucis ani neprinuts. nechaj ho. Zjavne ale chape, co kde sa robi. Ci ovlada potrebu nezistis len tak lahko.
MOzes skusit este mu zobrat plienku a nedat. Nie len vonku ale aj doma. Tak dlho zadrziavat nebude, raz sa pocura. Ked sa mu to stane viac krat, mas ty sice robotu, ale jemu to "mozno" bude neprijemne, ze je mokry.
Inak, ja by som na to netlacila.
Uz je tu takychto tem milion, pohladaj si.
Nas treti tiez srajkoval. Ani serbel, ani redukcia ani na holo ani nic. Mesiac po tretich anrodeninach (co ja uz som mala bielu hlavu), odhodil sam aj na den aj na noc. Vysplhal sa sam na WC (bez redukcie) a bolo vybavene.
Copana ma teraz prene dva, od ca. 19. mesiacov na den bez, od ca. 22 mesiacov aj v noci bez.
Nikdy som neposadzala, chodili s nami na wc, odkukali si, komentovali sme co sa kde robi.
Ty ked budes dieta posadzat na nocnik/wc ho nenaucis co ma robit. On sa nauci len, ze co sa tam robi. Ale tu samotnu potrebu robit ho nenaucis. To je prirodzeny biologicky jav, na to musis dozriet fyzicky aj psychicky.

sandrahi
28. júl 2017

vydrzat a neustupovat, lebo sa to nikdy nenauci. on pochopi, ze to inak nepojde len sa to bude musiet naucit. najlepsie nanho trosku tlacit ale nie velmi. alebo sa mozno skusit spytat aj doktorky ci nevie navhrnut nejaky postup, lebo na isto to nie je prve dieta, ktore ma s tymto problem

viktoria2005
30. nov 2020

@miladamimi nenútil ho.pockat do leta a nechať nahého.