Odplienkovanie chlapca - oplatí sa nákup pisoára?

mia2906
14. mar 2023

Ahojte,

2,5 ročnému synovi vadia pocikané plienky a stále sa chce prebalovať. Ale zároveň na nočníku sedieť nechce. Iba ked má na to náladu, aj to do nočníka nikdy nič neurobil, ani vycikať ani kakať. Väčšinou sa vycikal potom ako sa postavil z nočníka. Na WC redukcii sedieť tiež nechce. Prosím poradte mi, či máme vyskúsať nejaké nočníky s volantom (ale vraj je to dost blbost) alebo pisoáre s vrtulkou. Zabralo to u niekoho ? Dali by ste mi nejaké typy ako začať s odplienkovaním ? Mám v pláne nedať mu cez deň plienku, ale slipy a ked bude pocikaný bude mu to vadiť, snáď. A samozrejme budem sledovať jeho cikanie a nabádať ho na nočník (poďme cikať).. Ak máte nejaké typy ako na to, kludne sem s nimi 🙂 Dakujem krasne

drzaopica
14. mar 2023

@mia2906 dať stupienok a nech cika do wc ako veľki chlapi🙂slipy by som ešte nedávala nevyzerá, že je pripravený.Do nocnika vôbec tam začínajú malé deti.Tie plienky máva suché?keď nechce plienky a byť bábo inú možnosť nemá.Synovec dostal nové slipy, nálepky a oducali v lete

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
14. mar 2023

Ved nech je mokry, rychlo ho prestane bavit ze tam sediet nechce a hentam sediet nechce... ja by som v tom veku dala slipy a stupatko k wc a uvidite... treba si ho poriadne sledovat, skutocne tyzden sa povenujte len a len tomuto. My sme vzdy odplienkovavali v zime, vzdy po troch dnoch velky pokrok, po tyzdni bez nehod... len si treba obrnit nervy a neustupit. Jo a pisoar je zbytocny, ja odmietam aby mi chlapi curali postojacky, vsade mikro kvapky mocu sorry toto ne... od malicka vedia, ze sa cika posediacky + zatvara dekel pri splachovani, uplny zaklad...

danyelia
14. mar 2023

Ahoj, u nás pomohol tento detský záchod (nočník) 😊

lualjosa
14. mar 2023

@mia2906 Mame bielo-sivy pisoarik Akuku, prisavkami drzi na stene. Nema vrtulku (to by asi pekne vedelo striekat 🙂 , ale taku tociacu sa gulicku. Umyva sa uplne jednoducho, odnimes tu bielu nadobku, vylejes, oplachnes, nesmrdi, ten plast nenatahuje sfarbenie ani pachy. Prestrieknem to Savo botanicals kvoli dezinfekcii, vybavene. Ma to uz 2 roky, ako rastie, posuvam mu to vyssie po stene. Je to prakticke, ked je wecko obsadene, vie sa nudzovo vycikat do pisoaru ;) Akonahle mal stupienok pri wecku, chcel v mise varit a podobne, cize pre nas to bolo no-go. Teraz uz cika normalne do wecka, ale ako spokinam vyssie, nechavam ho na nudzovy rezim, nemame v byte druhe wc. Za mna dobre vynalozenych cca 15e. Aha, a este ako zacinal odplienkovanie, pouzivali sme tie treningove gatky, to bolo fajn, ze i ked uslo, neboli po byte mlaky, ale mala som cas zasiahnut a on na druhej strane citil to neprijemne studene vlhko.

mirka438
14. mar 2023

My sme mali pre syna tiez pisoarik ked bol maly. Presne ako tu na fotkach sa to vnutro dalo vybrat, zakazdym som to poriadne poumyvala a tiez som mu to posuvala vyssie a vyssie ako rastol. Zachod dlho odmietal a toto bolo najlepsie mozne riesenie u nas

lualjosa
14. mar 2023
mamusa123456789
14. mar 2023

@mia2906 nočník s volantom, je blbosť na mraky... Malý sa mi koli volantu vyplastil na zem a v strede celá hra jak svet