Odplienkovanie až po 3. roku

4. máj 2024

Dobrý deň, prosím je tu niekto, komu sa podarilo odplienkovat až po 3.roku?
Prosím odpovedať len mamy, ktoré vedia poradiť, podporiť, nie hejty, ja som sa o odplienkovanie naozaj všemožne snažila.
Rozhodla som sa, že mu proste cez deň nebudem dávať plienku, nech aj do gatí cika, stale opakujem, vysvetlujem a asi uz len budem. Cakať na moment, kedy mu docvakne, kde má chodiť cikat a dúfať, že to bude do začiatku školského roka - nastup do škôlky.
Ďakujem.

monicatko20
4. máj 2024

Poznám jednu ktorej malý nechcel tiež bez plienky.. okolo 4 roka sa podarilo, žiaľ na noc a veľkú potrebu bez plienky ani rok nato nedáva.. 🙈

lugie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thirstymonk
4. máj 2024

Moj uz chxe ist so skoly a hocikedy sa zesere aj zešti.
Mavne rukou, povie, ze nevadi, a zivot funguje. 6 ma v auguste.

joesvk
4. máj 2024

A vo chvili kedy ho vidíš, že ciká do gatí, ho berieš rýchlo na záchod alebo nočník?
Ja som to tak robila.
A ráno má suchú plienku?
Keď áno, nedávala by som už plienky ani na spanie.

zuzinka888
4. máj 2024

Aj nam sa podarilo cez odmenu 2,5 rocneho. Vyhliadli sme si auto v obchode, odfotili sme ho s nim a povedali ze ked bude cikat a kakat do nocnika/ zachodu. Odchid z obchodu bol taaazky😭😭😭. Aj pre manzela🤣🤣on je na slzicky makky. Urobili sme tabulku nejak asi 20 okienok, za kazde ciko/ kako nalepka a ked bolo tabulka plna hrdo si siel kupit auticko( bez plienky). Trvalo to fakt mozno 3 max 4 dni a uz pekne hlasil.

20erika07
4. máj 2024

Mali sme tak u dcérky. Na nu nezaberalo total nič, od narodenia to s nou bol boj vo vsetkom. Nesilila som, mala také zachvaty plaču ak sa mala posadit ci na nocnik na wc, že koniec. Sama jedno rano vstala ked mala 3,5roka a povedala, ze ona ide cikat na wc a odvtedy cikala len na wc. Ale kakanie bol nadalej boj, nevykakala sa ak sme nedali plienku ,zadrziavala a potom otrasne bolestive vyprazdnovanie, no tak na to som sa pozerat nemohla, prestala som to riesit, ved hadam nebude donekonecna kakat do plienky. Trvalo to dalsi rok a zase ked rano vstala ako 4,5rocna povedala ,ze ide kakat do wc. S prvorodenym nebol absolutne problem, odkedy vedel sediet, sedel by len na nocniku 🙈 tak som myslela, ze to pojde tak ľahko aj s dcerkou ale kdezeeee 🙂

zuzkaa1991
5. máj 2024

Ja som odplienkovala keed mala2r aj ked nechapaala.ale isla by som tak ze vysvetliť prečo plienku uz nemoze mat kdee sa chodí cikat kakat kupte redukciu na wc a tam davat
Jedeen den dat. Rano plienku a uz ju nedat max a spanie nam to trvao 12dni kym pochopila sa pytat Aspoň a to nerozprávala....a isla som podla 7dnovej metody

silvike
5. máj 2024

Ano, mojho tretorodeneho sa nam podarilo odplienkovat az ked mal 3r. a 3mes. Zacali sme s odplienkovanim ked mal nieco po 2r. Rok !!! sme sa snazili, nic. Samozrejme bolo par prestavok kedy bol chory a hlavne ked som to uz ja ani on nedavali psychicky, tak som dala od toho pauzu a zas nasadila plienku. No, bolo to veru cele strastiplne obdobie, ale uz sme uspesne za tym. ( Teraz ma 5r. 🙂 Treba na to pevne nervy hlavne a asi ked to skratka nejde ani po dlhsom usili, tak nesilit, aby z toho dieta nemalo blok. Jedno je totiz iste, urcite sa odplienkuje. Drzim prsty a prajem vela trpezlivosti.

pomaranc24
5. máj 2024

My máme 2 a ešte na tom pracujeme. Ževraj je dieťa pripravené fyzicky, keď vie skákať znožmo (malo by to súvisieť s ovládaním mechúra).
Vždy keď povie, tak utekáme rýchlo na záchod. Ráno hneď ako sa zobudí, to sa ani nepýtam, ale oznamujem mu. Minule sa mi dokajdil na prechádzke, tak som mu dala dole plienku a šiel len v teplákoch. Samozrejme, že sa pocikal a bolo mu to úplne šumák...
Hlavne nečakaj, že sa začne hneď sám pýtať. Musíš ho dávať pravidelne na záchod, ideálne každú hodinu.
U nás pomáha motivácia - chceš sa ísť hrať s detičkami do škôlky? Musíme sa naučiť chodiť na záchod. A odmenou za vycikanie sa je u nás splachnutie 😂