Odplienkovanie autistu

23. mar 2024

Ahojte prosím o radu maminy ktoré majú rovnaké dieťa. Ako sa vám podarilo odplienkovat autistu so zníženým porozumením ? Vie keď potrebuje prebaliť to donesie plienku aby som ho prebalila ale len pri kakaní. Teraz má 4,5 roka. Je neverbálny. Psychologička povedala že najskôr ešte počkať vraj bežne sú autisti plienkovany aj do 6 rokov niektorý aj dlhšie. Ale chcela by som skúsiť sa plienok konečne zbaviť.
Ďakujem

tanapeta
23. mar 2024

Nám sa to podarilo komunikačnou kartičkou. Ukázala dom kartičku dala na cca minútu na nočník a naspäť. O 20 minút znova. Aj keď sa nič neudialo, opakovala som. Trvalo to cca 5 dní. Vyhradila som si na to presne ten čas vyslovene a venovala sa tomu celé tie dni. Na piaty deň dieťa začalo plakať, ukázalo kartičku a dala som dole nohavice a bolo úspešné. Odvtedy než plienok aj v noci

andrejka1974
23. mar 2024

Skusit ho vtedy dať na schod a keď sa podarí tak dať jeho odmenu a keď nebude chcieť treba počkať možno vašom na to príde moja je autistka , ale ona je ťažko mentálne postihnutá takže tá si to neuvedomuje a nevadí jej to takže je stále plienkovana a to bude mať 9.4. už 12 rokov

alickapusinka
23. mar 2024

jej super si šikovná aj tvoje dieťa.

autor
23. mar 2024

@tanapeta u nás je problém že odmieta si sadnúť na wc či nočník. Vždy veľmi plače . Neviem či.ho nútiť. Alebo počkať či ten strach prejde.

henka123123
24. mar 2024

Nechala som ho cele leto holeho od spodu dole behal a cikal na stojaka do travy a ked sme sli dnu dala som plienku ale uz pekne vedel drzat po par dnoch a jak sa ochladilo septembry tak si pamatam do dnes ze mal plienku dnu a sam si ju dal dole a vycikal sa na stojaka do serblika kt.sme mali v izbe a od tej chvile uz nechcel pliebku ani na noc.dala som mu a dal dole tak som supla nepremokavu plachtu ale nemal nikdy ani 1 nehodu uz od tej chvile..mal 3 r a 5 mesiacov

henka123123
24. mar 2024

S kakanim bol problem s tym ze dlho zadrziaval(teraz zadrziava mi aj mladsi zdravy syn) tak som nasadila probiotika a ppzerala kedy zacal krizit nohy a posadila na serbel.sam od seba sa bal xhodit.niekedy sa aj na 5x vykakal..trvalo to do 5 rokov to zadrziavanie a od 5 rokov akoby utalo..velmi mu pomohli probiotika od greenfood..kazdy den ma stolicu a na 1x odkedy ich davam denne mu

tanapeta
24. mar 2024

Lebo tomu nerozumie. Treba kartičkovať

kacena4
24. mar 2024

ja som s mojim zacala tak ze ked som sla ja na wc vzdy som ho vzala so sebou a sedel obleceny na serbliku a ja na wc pocut ako cikam a potom splachol postupne si uvedomil ze aj on to moze spravit do serblika ale aj tak vacsinou potom chcel rovno do wc. ale pomohol mu ten ritual ze sme chodili spolocne+ na wc mal nalepene karticky cely priebeh stiahnut gate, sadnut vycikat, utriet vytiahnut gate...