Odplienkovanie a problém s kakaním

30. apr 2024

Ahojte mamičky..potrebujem radu. Syn 3r. Je už mesiac odplienkovany, cikat sa pekne pyta, na spánok plienku este ma. Ale problém je kako....zo začiatku zadrziaval, vôbec nechce ísť na wc, ani na nočník, môžem dať aj mobil aj neviem co ale aj tak sa nevykaka aj keď pred tým viem ze ide kakat. Tak som ho nechala zo začiatku nech kaka do boxeriek, ale už mesiac.....nechce ani plienku na kako, ani wc, ani nocnik ...ja už neviem ako ho inšpirovať. Už mám fakt dosť toho 💩 v gatoch :/ s mužom ho aj voláme zo sebou na wc ze aj my robíme kako do wc a nie do gatí ale ani to nepomáha.
Ďakujem za každú radu 🙂

ariannazara
30. apr 2024

Môj to tiež robil, dlho a nakoniec z dňa na deň povedal večer idem kakat na záchodik a odvtedy len tak. Ale trvalo to strasne dlho, a keď už som si povedala ze neriešim ta sám sa zdohadal😂

eternity24
30. apr 2024

Ahoj, je to bežný problem. Pomôže čas a nekonečne vysvetľovanie a dostatočný pitný režim, aby bolo ho*** mäkké a ľahko slo von. Ja nosím všade so sebou pitie pre dceru a stále ju napominam, aby pila. Zo začiatku, keď sme zrušili plienku, som vedela, že jej treba ist kakať jednoducho podľa jej pohybov, prdenia, alebo keď bola v pohybe si z ničoho nič sadla. Aby hov** zostalo v dupke. A teda vtedy som ju brala na WC a dupku spustila hlbšie do misy. Aby nevedela sťahovať dupku a držať h*** dnu. A stále som vysvetľovala, že aj mamka kaka, dedko kaka. Aj bratranci, keď boli u nás kakali. Keď sme boli vonku a videli sme hovienko, aha, aj psík kakal. A proste dookola. Ona tak zadržiavala stolicu, že sa vykakala iba cca každý 3 deň, hoci bolo zjavne, že jej treba. Teraz už po dvoch rokoch chodieva na veľku každý deň. Aj vďaka zvládnutemu pitnemu režimu a teraz dokonca mame aj kakaciu pesničku, musím jej ale niekto kto je s ňou spievať Anička dušička kde si bola 😆 Dokonca sa už niekedy vykaká aj sama bez speváckeho doprovodu. Takze časom sa to zlepšuje.

autor
30. apr 2024

@eternity24 my tiez ho aj zo sebou bravame ze ideme kakat do wc nie do gatí, kala každý deň, tiež viem kedy ide kakat a keď ho posadim na wc alebo nocnik tak proste prestane :/ preto som mu aj dovolila do boxeriek nech kaka, radšej akoby mal zadrziavat :( ...takže mu mam dat len čas a vysvetľovať áno? 🙂

autor
30. apr 2024

@ariannazara ako dlho to robil prosím vás🙂 takže chxe to len čas hej ? 🙂

eternity24
30. apr 2024

Ja by som ho nenechala vykakať do gatí, lebo takto ste mu ukazali, že môže do gatí a potom ho budete zase od toho, čo ste mu dovolili odučat. Komplikujeme si to. Kaka sa do záchoda. Ja som s malou bola aj 15min na Wc kým som ju presvedčila, aby sa vykakala. Bolo to únavne, ale bohuzial. A hlavne davat vela pit. Aby slo ľahko.

autor
30. apr 2024

@eternity24 ďakujem, budem skúšať na to wc teda och :(

81anina
30. apr 2024

Môj keď sa mi asi 2x pokakal do slipov tak pomohlo že som ho vzala do kúpeľne k umývadlu a musel somnou tie okakane slipy oprať. Hneď pochopil a začal chodiť aj na veľkú na nočník neskôr na wc. Ešte pred odplienkovanim sme veľa čítali spolu knižku čo je to hovienko a v plienke som mu ukazovala hovienko aby sa nebál. Lebo sú aj také deti ktoré keď prvý krát uvidia čo z nich vyšlo tak sa zľaknú a potom majú blok.

zuzinka888
30. apr 2024

Skusali ste ho uplatit hrackou, vyletom? Vybrat nie kupit nejaku hracku - malu a npr.za 10 hovienok v zachode bude jeho- pojdete hrdo kupit. Za kazdy krat dostat nalepku do okienka aby vedel kolko 💩 v zachode a odmena bude jeho. Za kako v gatiach nalepku neberte iba opat dohovorit ze kolko mu chyba. U nas to zabralo a chodil aj 2x za den.🤣 len aby bola Zoo🤣😍