Odplienkovanie 3-ročného syna

martinkamly
1. júl 2024

Môj malý bude mať v novembri 3 roky. Chcem ho dať od septembra do škôlky. Nehovorí skoro nič. Snažím sa ho odplienkovat dávam mu slipky ale do tých sa pocika. Potom keď som nie pri ňom dám mu plienku. Plienku si stiahne dole. A dnes si ju dal dolu a chytil do ruky 💩. lo fakt neviem čo robiť tlačiť na neho nechcem.

1mina
1. júl 2024

ja sa pripnem, len tak co baby poradia, ja mam tiez 3rocneho chlapca a ani za ten svet, ale on ma aj PAS. Ale uz som z toho na nervy cele okolie caka ze uz nesmie mat plienku

belle_vie
1. júl 2024

Mne trvalo odplienkovanie syna od priebezneho posadzania rok, z toho posledneho pol roka uz pekne cikal, len mal problem s kakanim. Tak som sa musela zatnut a dat mu slipy. 2 mesiace som 2-3 x denne zapierala pokakane slipky a teplaky :/. Ale ja som vedela, ze on je jedboducho tvrdohlavy, pretoze ked sme mu nieco slubili ( lego, bicykel), zvladol chodit na wc. V momente kupenia zas prestal :D.
Ale skusila by som sa na vasom mieste poradit s pediatrom. Mozno vas posle na nejake vysetrenie. A ak dieta nezvladne nastup do skolky, aspon budes mat sancu na predlzeny rodicak.

nikiki29
1. júl 2024

@martinkamly nehovorí, ale rozumie dobre, však? Ja som odplienkovala o niečo mladšieho v podstate za týždeň. Vysvetlila som mu, vyzliekla do naha a celý čas nič neobliekla a pár dni sme nikam nešli. Boli sme len doma v obývačke a každých 20 minút som ho posadila na nočník. Vždy som mu to vysvetľovala, keď sa podarilo pochvalila. Nehody s kľudom len okomentovala ciká sa na nočník… nočník bol stále na dohľad. Postupne začal sám chodiť a sadať. Nepýtal sa. Po 2 dňoch bol doma bez nehody. Po týždni vonku bez nehody. Nič extra som v podstate nerobila, len celý deň sa točila okolo nočníka. A on pochopil. Bol zrelý, pripravený… za pár dní bol pokoj 🤷🏻‍♀️ ja som sa vtedy inšpirovala nejako 3 dňovou alebo 7 dňovou odplienkovacou metódou 🤔 nepamätám si presne.

nikiki29
1. júl 2024

@1mina pri PAS strašne veľa závisí od porozumenia. Ak je slabšie, ja by som počkala, kľudne aj rok ak by bolo treba… lebo telo možno je už pripravené, ale hlava nie.

janka_266
1. júl 2024

@martinkamly nedávať plienku a vydržať, takto ho len metiete, raz plienka áno, raz nie. keď sa pociká nekričať, nehrešiť, prezliecť, zhodnotiť, že nabudúce to už stihne oznámiť.... ak nechce ísť na nočník, tak u nás fungovalo, že som mu kúpila nálepky autíčok, a on si pekne oblepil nočník a hneď boli kamoši :D

pralinka86
1. júl 2024

Bohužiaľ len vydrzat treba.. plienku len na spánok. Super, ze ju uz nechce, uz si to musi len vsetko pospajat
Idealne neplanovat najblizsie 2 tyzdne velke aktivity vonku, nech vies lepsie odsledovať a menej vsetkych stresovat. Ono to raz pride, len vydrzat. Utierať a prezliekat a prat. Niekomu to trva 3 dni, inemu 2-3 tyzdne

nika_m
1. júl 2024

Odplienkovala som syna az niekedy ked mal 3r a 3 mesiace,taktiez rec problem...zobrala som si v praci dovolenku, nechala ho na holo a sledovala vkuse, priebezne davala na nocnik...raz som videla, ze mu treba 💩 tak som ho 20minut zabavala s hrackami aby drzal na nocniku a vykakal sa tam..samozrejme oslava a tlieskanie za kazdy podareny vykon do nocnika 😀 2 dni som sice utierala ale o tyzden sam sadal na nocnik, ktory mal v strede obyvacky 🙂 o mesiac bol odplienkovany aj na noc a plienku odvtedy nevidel

1mina
1. júl 2024

@nikiki29 no však toto že to porozumenie není také akoby malo byť. Mám aj dcéru tam bolo odplienkovanie o úplne niečom inom. Syn začal najprv s tím že vždy šiel na wc, povedala že hotovo (aj keď nič nespravil) utrel sa , splachol, umyl si ruky, odišiel a nacikal si do gatí 🤦 čo mu samozrejme vôbec nevadilo. Teraz vinimocne sa mu podarí vycikať ale jedine že ja ho tam vyslovene posadím a držím a zabávam, ale rovnako je schopný zísť a znova sa pocikať a vôbec to neriešiť. Chcela som ho nechávať naholo takto v lete, lenže tam zase úraduje to že mu vadí aj keď sa mi oblečenie krátke za dlhé atď, a absolútne odmieta zostať neobleceny. Muž ho minule nasilu vyzliekol na záhrade tak prišiel domov za mnou s hrozným revom že chce gate 🤦 do toho začal pýtať už aj plienky že ani bez toho nechce byť. Ja už fakt neviem nasilu to nejde, vyzerá že nechápe ten princíp kedy treba ísť na wc, alebo proste čaká na wecku a povie že záchod nefunguje je pokazený 🤷 poviem že musíš zatlačiť tak si zatlačí napr rukami na stehná lebo nechápe celkom čo mu vravím 😂 aj keby mu sľúbim že keď sa vycika môže si vybrať čokoľvek z hrackarstva tak by nechápal čo mu vysvetľujem. Už som z toho taká všelijaka, na jednej strane mi príde žeby som mala viac zatlačiť, na druhej čím viac tlačím tím viac nervaci že radšej ani na to wc nejde sadnúť. Samozrejme nátlak okolia k tomu zakaždým lebo už má 3 roky a 4 mesiace 🤦

martinkamly
autor
1. júl 2024

@nikiki29 áno rozumie všetko

majlo1234
1. júl 2024

My sme zacali na holo, bolo leto, tak ako teraz a behal kade tade, a aj cikal kade tade😂 trvalo to cele leto, no a potom prechodne obdobie, kedy sa este pocikal do nohavic, v auguste bude mat tri roky a este aj po roku od odplienkovania si obcas cvrkne, ked sa zabudne.
Niekto ti povie, ze ked je decko pripravene, odplienkuje sa hned. Tak neviem😂

kvadrinkaaa
1. júl 2024

@nikiki29 presne tak som to robila aj ja. Trvalo to tyzden a mal dva roky. 😊

martinkamly
autor
17. júl 2024

Zažili ste to niekto. Keď sa mi pokaka má plienku tak si strčí prsty do plienky. A príde mi ukázať. Super