Odplienkovanie 28-mesačnej sa nedarí

8. jún 2022

Baby mala má 28 mesiacov a stále bojujeme s plienkami... Keď jej plienku nedám tak reve všetko hádže a dožaduje sa plienky. Nedám, pocika sa... Kako zadržiava a potom ma problém že jej to spôsobí zápchu 😭 ja už neviem čo robiť od septembra je prijatá do škôlky ale teda musí byť bez plienky. Čo robím zle? Mám jej dať na deň naspäť plienku? Toto trvá už dva mesiace takýto boj a stále nejde na nočník ani wc stále pocura nohavičky a legíny ach jaj 😭 nekricim na ňu nehresim ju len jej poviem že no fuj do gatí a ona sa na to koľko krát aj smeje a ja už zúfalá matka

katkaseiner
8. jún 2022

prepac, rovnako som panikarila aj ja, a moja na to nebola pripravena... do skolky isla ako 2rocna s plienkou, ale kazdy mesiac som pocuvala ze plienku uz treba dat dole... ona uz realne rozpravala plynule, basnicky-pesnicky po slovensky, madarsky, anglicky, ale plienku dole ani za svet... raz bola doma so soplikmi a behala len v body (bez plienky) - to by v normalnom pripade neurobila... a to mala 4 mesiace do 3 rokov... vtedy sa zadarilo, sadla na nocnik, a odvtedy bol pokoj... dovtedy by som jej kockovy cukor mohla fukat...

pribinak
8. jún 2022

Nie je pripravená, nechaj tak. Skús tak o 2-3 mesiace.
To s tým zadržiavanim kakania na to pozor, lebo jej môžeš vyrobiť veľký problém

cyberk
8. jún 2022

Neboj ked bude mat 180 mesiacov uz bude vediet aj sama kam spravit potrebu

snehulienka82
8. jún 2022

Skúste tie nohavickove plienky, ktoré sa akoby obliekajú. A posad ju na nočník v pravidelných intervaloch. My sme mali aj pesničku o nočníku 🙂 už mala cez 3 roky a tieto plienky nám pomohli, ešte máte skoro pol roka kým pôjde do škôlky, to bude dobré

viestta
8. jún 2022

Nie je na to zra, daj jej plienku a čakaj. Ono to príde aj samé a pôjde to rychlo.a bez boja

gianna
8. jún 2022

do septembra daleko, moze to prist zo dna na den, ale teraz este nie je pripravena.

katka8382
8. jún 2022

U nás bolo podobne. Cikala, kakala veselo do gatí. Na nočník si sadla, ale nevycikala sa. Vrátila som plienku, po nejakom čase skúsila znova a zase len do gatí. Už som bola nešťastná z toho. A sestra mi poradila, aby som ju nechala holú. Až to konečne pomohlo. 🙏