Odplienkovanie 20 mesačnej dcérky

stanka90
16. máj 2022

Ahojte idem si po radu co sa tika odplienkovanie mala ma 20 mesiacov vie sa pýtať keď chce ísť na nočník ze" kaka" ale ma to tak ze jeden deň sa pýta a pekne vydrží kým ju nedám na nočník dokonca aj keď sme vonku ta vydrží až domou... a dokonca sa aj v noc pýta na nočník... no potom ako kedy udalosti .. co by ste mi poradili
Je to moje prvé dieťa

kapanek1
16. máj 2022

Dať nohavičky a plienku už nie, vôbec iba ak na spanie a keď bude nehoda povedať jej že to nevadí a že do nohavičiek sa neciká/nekaká. Nehody začnú ubúdať a vy konečne nebudete stále prebaľovať. Ja aktuálne riešim to isté a takto som ho odplienkovala, horšie že mne sa chlapec málokedy sám pýta alebo ide sám. Zatiaľ. 🙂

sasanka605
16. máj 2022

Ak je dieťa pripravené, odplienkovanie ide bez nehody. Maly sa odplienkoval len nedávno, ked mal cez tri roky a bez jedinej nehody. Skor sme skúšali ale nijak nepomohlo a nehody ani neubudali a aj naschval cikal hned ako som dala dole plienku. Ked bol pripravený, nepýtal sa a sám šiel na záchod bez problémov.

luc308
16. máj 2022

@stanka90 presne ako vravi sasanka605..ked dozrie, tak nebudu uz ani nehody..nas ma 2,5 roka, zacala som s tym postupne od februara reku aby sme mali dost casu to doladit do septembra..cez den doma nenosil plienku, pytal sa..von chodil s plienkou lebo bola zima a vzdy sa pocikal a nechcela som ho vystrkovat k stromu..ked zacalo byt teplejsie som ho raz zobrala bez plienky a vravim pod ocikame strom..na dalsi raz povedal, ze uz plienku nechce, ze on sa vypyta, vydrzi..viac sa vonku nepocikal..doma sa naucil na stojaka, takze nocnik siel tiez do kytek..asi na zaciatku mesiaca mu muz zabudol dat plienku na noc a odvtedy nema ani na noc..nepocikal sa doteraz ani raz..jednoducho na to dozrel, pochopil to..netlacila som nanho..cele to trvalo od februara do marca aprila.

stanka90
autor
17. máj 2022

Ďakujem