Odplienkovanie 2-ročnej dcérky

18. júl 2023

Ahojte, už som zúfalá. Dcérka mala pred pár dňami 2 roky snažíme sa odplienkovat je to moje tretie dieťa čiže niesom žiadny nováčik. Ráno vstane dáme plienku dole no ona necika, zadržiava a pustí až na obed keď ju dám spať a dám plienku. Poobede vstane zase plienka dole až do večera kym nejde spať a opäť to isté ráno plienka totálne zacurana. V septembri má nastúpiť do škôlky a ja som už z toho jej zadržiavania na prášky. Ma taky serbel, onaký, má indukciu na záchod, rozumie tomu, vie čo tam má robiť, vie čo znamená cikať, kakať, pretože to vždy oznámi keď ma plienku keď je bez plienky tak len zadržiava. Prvý syn sa odplienkoval v troch rokoch ale on bol celkovo taký pozadu nechápal tomu cural kazdych 5 min kade-tade a druhý syn mál rok a pol a odplienkoval sa na komplet aj na noc.

zuzkaa1991
18. júl 2023

Skusat davat nejak zaujat ...pije dost kedze fakt. 4hod alebo ako dlho je hore ze sa nevycika.?moja mala 2r a cikala.skoro kazdych 15 az 30min 🙈🙈ale zas nerozpravala.nechapala ze ma oznamit mi....prve.dieta.... davala by som plienku az ked.spi ;) ze dieta nevie.ze.ma. plienku u nas tak bolo 😁mali sme.pants

marisoul17
18. júl 2023

Daj jej čas. Mala som ten istý problém pri druhom dieťati. Keď mala 2 dala som dolu plienku, skúšala nočník a ona všetko bojkotovala. Dala som mesiac pauzu, skusila zas a zase bojkot. Opäť pauza a na 3x šlo všetko ako po masle. Zbytočne budeš trápit ju aj seba, ja by som ju nechala, nech ešte dozrie a skúsila to neskôr.

pkgirl30
18. júl 2023

@zuzkaa1991 Ja som robila tak že som plienku odstavila úplne, aj počas poobedňajšieho spánku pod plachtu som dala igelit aby som neničila nadrac dovtedy sa pocikaval kým nepochopil že to ide do záchoda. môj syn je postihnutý takže jemu to trvalo do 5 rokov kým sme sa zbavili plienok vyskúšala som všeličo ale potom som išla tvrdo na to nekompromisne bez plienok

autor
18. júl 2023

@marisoul17 toto je tiež náš druhý pokus mali sme mesačnú pauzu. Skúšam kým je teplo leto nejdem dávať tu plienku teraz je to druhý deň uvidíme ako to pôjde ďalej

autor
18. júl 2023

@zuzkaa1991 pije veľa práveže , preto tomu nerozumiem ze je taká tvrdá hlava 🤦 dneska dokonca aj polievku papala na serbli a nič nič nič

autor
18. júl 2023

@pkgirl30 a na noc tiež bez plienok?? Nebudieval sa keď sa pocikal?? Aj to má už napadlo len sa bojím že sa mi bude budiť keď sa pocika... Mám nepremokavu podložku na matraci

tosomja
18. júl 2023

Prvá dcéra na rok nemala plienku,do 2r ani na noc. Druhý syn na dva roky nemal plienku, potom sa niečo po...toto ..a začal sa pocikavať. Plakal, že chce pišať, chce plienku. Keď som nedala, necikal aj pol dňa, raz ho tak bolelo brucho, že som myslela, že slepé črevo. Dala som plienku, na jedenkrát ju prepišal, odvtedy som dala plienku a "zabudla na odplienkovanie" v troch rokoch ani neviem ako, povedal, mamka chcem písať do nočníka, a odvtedy nemá ani na noc. Len na kakanie pýta stále.
2r dcérka je zase taká tvrdohlavá, ona sa vyciká všade, aj do osušky kým ju vyberiem z vane a odnesiem do izby alebo aj pokaká na sem, keď náhodou nemá plienku.

autor
18. júl 2023

@tosomja prvý krát pred mesiacom keď som začala s tým tak aj ona držala až do vtedy kým nemala boelsti v bruchu ale až sa krcila také bolesti mala a nepustila aj tak až do plienkt

tosomja
18. júl 2023

Skúste vonku pišať do trávy, na kamienky atď.

daniela1911
18. júl 2023

Pokiaľ dieťa nebude prípravné, môžeš sa aj na hlavu postaviť, podľa mňa. A trápiť ho, že má až bolesti brucha, a kričí, mi vôbec nepride Ok. Nie je dozreté ešte. To že vie, že sa cika do záchoda nie je ešte všetko..

sasesoe
18. júl 2023

Starsi surodenci nech jej ukazu - nech si sadnu na nocnik vedla... mozno ich nejako ukecate/podplatite...

zuzkaa1991
18. júl 2023

Co citam fora som sa bala ako moja bude kedze je tvrdohlava ona cikala vsade nechcela pochopiť ma.povedat....len cakat kedy pochopi a opakovať kde sa cika....ak sa vycika odmenu co ma rada ;)

pkgirl30
18. júl 2023

na noc ešte má. Kvôli epilepsii som nočné plienky prestala riešiť. Proste si odvykne keď to mentálne zvládne. poobede spáva ešte dve hodiny ale plienku nedávam. Hlavné pre mňa bolo byť bez plienky cez deň a aby chodil normálne na záchod. pocikaval sa a budil cez deň veľa krát ale potom sa kvôli tomu začal hanbiť a sám začal cikať do záchoda, šerblik sme ani nemali. A v noci by som to riešila rovnako. hlavne teraz keď je také teplo. pár nocí pretrpieť ak sa zobudí a možno to pomôže.

autor
18. júl 2023

@sasesoe skúšali sme už aj bábiku sme kúpili ktorá cika na serblik tiež

autor
18. júl 2023

@pkgirl30 skúsime uvidíme. Ďakujem

pkgirl30
18. júl 2023

👍🌞💖

ann092
18. júl 2023

@autor dobrý deň,prosim vás ako ste to mali s tým prvým synom ktorý sa odplienkoval v troch rokoch, cikal kazdu chvíľu kade tade ? Lebo mám doma to isté, syn dva roky… začala som ho odplienkovat týždeň dozadu, vyciká aj vykaká sa do nocnika, len problém je ten,že on sa stále pocikava kazdu chvíľku kade tade ako pes 😑

konikkon
18. júl 2023

Pokúsila si ja ju Odplienkovat skoro, nebola pripravená, má blok, tak zadržiava. Takže jej naspäť vráť plienku a počkaj, kym sa sama rozhodne. Netlačit na ňu a nespôsobovat jej zbytočne traumu.

autor
18. júl 2023

@ann092 no proste dávala som ho každý chvíľu na serbel on tam nič neurobil postavil sa a vycural sa mimo alebo vykakal. Zase som ho za 10-15 min dala a zase nič a zase len mimo lenže on mi to už ako by robil naschvál alebo čo tak potom som urobila tak že za každé pocuranie som ho dala do sprchy a pustila studensiu vodu má zadok a pipík ( asi má tú zato ukamenujete) asi 4x som to urobila a hneď sa uvedomil a vedel čo robiť ale tak on už mal 3 roky aj niekoľko mesiacov ale s kakanim to bol boj to robil iba do plienky a až presne v štyroch rokoch na Vianoce to bolo som povedala že už je veľmi veľký a keď nezačne kakať na záchod tak ježiško k nám nepríde tak to zabralo.

autor
18. júl 2023

@konikkon a to mám dokedy čakať ?? Ako budem vedieť že už je pripravená?

dada0902
18. júl 2023

Moja už nemá plienku ale tiež vie strašne dlho držať ze tomu nechápem u nás niekedy keď viem ze prešlo veľa času ju dám do vane a osprskujem a hneď cika

autor
19. júl 2023

@dada0902 ja nechápem prečo to tie deti zadržiavajú

jazula
19. júl 2023

Ja len na margo toho osprchovania studenou vodou pri pocikani sa…tuto taktiku vyskúšala na dcérke moja mama. A krpata po vypnutí sprchy kričala že ešte 😂😂. Mamu skoro porazilo, myslela že ako vychovne bude pôsobiť 😅. Ale naša malá je úplná žaba, miluje vodu a je jej jedno, že je studena 😊.

ann092
19. júl 2023

@autor, takže váš syn bol asi ťažký oriešok v tomto 🙈 no mne sa malý vyciká aj vykaká do toho nocnika, hneď prvý deň cikal 7x do neho,no len veľmi často ucvrkával kade tade a toto trvalo tri dni, tak som mu teraz dala pauzu, len mi je to trochu ľúto, že ma záujem o nocnik, len kazdu chvíľku ciká hlavne má veľa nehôd mimo nocniku… ale s tou sprchou by som to určite vyskúšala

dada0902
19. júl 2023

@jazula ja ju studenou vodou nesprchujem musela by som byť blázon ísť na ňu takýmto spôsobom toto bolo myslene tak ze keď dlho necikala a nechce cikať do serblika a viem ze už jej isto treba ju namotam ideme sa osprskovat lebo tam sa vycika a rada sa sprchuje a viem ze toto na ňu zaberá

diavant
19. júl 2023

Podla mna je bud tvrdohlava - nechce to urobit - vtedy presvedcit pozitivnym - cukrikom/nalepkou/ak sa vycikas pojdeme na ihrisko a pod alebo to nevie urobit - nevie to pustit ak nema plienku - psychicky blok akoby - to by som asi skusila
Postupne povolovat plienku az nakoniec ju dat uplne dole

daniela1911
19. júl 2023

Proste ty si si povedala, že ju odplienkuješ kvôli škôlke. Už by si pri troch deťoch mohla vedieť, že to tak nefunguje..

autor
19. júl 2023

@jazula 🤣🤣🤦 no každé dieťa je iné a človeku sa niekedy až rozum pozastavuje 🤣🤣🤣 na syna to zabralo a na druhého to nebolo potrebné a teraz pri dcérke to nechcem ešte praktizovať keďže má ešte len dva uvidíme či sa nám to podarí

autor
19. júl 2023

@ann092 a koľko má váš syn rokov?

autor
19. júl 2023

@diavant včera som dala na obed pustila do nej keď vstala plienka išla dole bol isme vonku bez pleinky necikala vôbec prišli sme domov išli sme sa sprchovať necikala a keď išla večerať takuz pustila v jedálenskéj stoličke tak som povedala nevadí že sa pocikala ale nabudúce skúsime do serblika. Ale do serbla sa nám ešte nepodarilo. Dneska nejdem dávať ani cez obed plienku na spanie a uvidíme