Odplienkovanie 2-ročnej

3. nov 2023

Maminy, 2 ročná dcérka vyše týždňa je bez plienky. Občas bola nehoda, čo je normalne. Vcera sa vypýtala pekne cikat aj kakat, bez nehody a dnes už 2x sa pocikala do gatí. Je to este krátky cas a je to normalne,že sa to bude este stavať? Mám prve dieta, tak neviem ako to je🙂 Dakujem za odpovede

maggiba
3. nov 2023

Jasne, normalne. Stava sa. Neriesit, nekricat, nehresit, netrestat. Len sa mozno castejsie pri hre teraz spytat, ci jej nahodou netreba ist na zachod. Ale nenutit, ak povie nie. Je chladnejsie pocasie, aj to ma vplyv obcas. Aj deti, ktore sa same rozhodnu, ze nechcu plienku, nehody na zaciatku mavaju. (Aj neskor pri zmene nejakej. U nas napr.ked sme zmenili skolku. Musela sa naucit a vyratat si, kolko jej trva dobehnutie na zachod. To uz bola bez plienky viac ako pol roka.)

nikpa
3. nov 2023

Môj je odplienkovany trištvrte roka a neviem čo to má práve za týžden ale v každých slipoch má cvrknute. Moč má v poriadku takže je to v niečom inom. Už mal takéto obdobie ale netrvalo tak dlho. Takže asi sa to stáva...

lia2022
3. nov 2023

Týždeň bez plienky je ešte veľmi málo na to aby si to riešila.

nairia
3. nov 2023

normalka, sleduj len priblizne cas, a priebezne sa aj pytaj. deti sa v tych zaciatkoch zvyknu aj zabudnut, musi si tiez zvyknut na novy "rezim". ako bolo spomenute vyssie, tak netrestat, nehresit. ale ani nehovorit, ze to nic a nic sa nestalo, lebo si to potom moze zafixovat, ze ved to je okej, ked sa pocika. treba len pripomenut, ze cika/kaka sa do nocnika.
nehod este bude, aj dlhsie odplienkovanym detom sa stane.