Odplienkovanie 2,5 ročnej dcérky

liluska68
31. júl 2020

Ja viem, téma riešená x krát. Ale som zúfalá. Vážne. Dcérka 2.5 roka. Už krásne chodila na záchod, aj nočník, nehoda bola len keď sa hrala a pozabudla sa. Chodila aj sama, mne vyslovene zakazoval ísť s ňou a všetky procedúry tam sama zvládla. Máme 10 dnoveho novorodenca a od kedy som bola v pôrodnici, je to des. Všade mláčky, najviac na gauči, v posteli, na stoličkách. Nepovie už ale že vôbec. Ja chápem, že to je istá forma vyrovnania sa s bratom, ale musím povedať, že ho prijala krásne. Stále ho pusinkuje, hladká, uteká za nim, keď plače. Aj jeho plienky nosí do koša. Ja neviem. Mám toto obdobie pretrpieť alebo sa na čas zase vrátiť k plienkam 😔

veronikaszabova
31. júl 2020

@liluska68 urcite sa nevracaj k plienkam. To by bol krok spat. Ak najdes mlacku, bez slova ju utri, nic jej nevram. Casom pochopi, ze tak si pozornost nevydobije.

evkamotka
31. júl 2020

Mam podobne deti (babo ma uz 6m a rozdiel medzi nimi 2r4m) a nevracala by som sa k plienkam. Utieraj, utrasie sa to. Nas sa takto zas vratil od pohara k flasi, tiez som nebola nadsena.... Ale priebezne sa to urovnalo

larisalarisa
31. júl 2020

Náš malý to robil tiež. Trvalo to možno mesiac , dvA. Potom prestal.

danieladeley
31. júl 2020

@liluska68 urcite sa nevracaj k plienkam. nie je to nahodou tym, ze vidi, ze babo ma plienky? lebo u nas to tak bolo. Bebe ma plienku, aj ja ceeem :D ja som vysvetlovala starsiemu, ze je uz velky ako ocko a miminka a chodi na zachodik, babo este nevie, lebo je malicke...

liluska68
autor
31. júl 2020

Ona je celkovo rozumná a snažíme sa jej venovať najviac ako ide. Jedine keď dojcim jej poviem, že teraz nemôžem, bábo papá. Ale keď to viac končí na savych plochách ako dlážke, už fakt nevládzem. Všetko je flakate a smrdí 😏

henka123123
31. júl 2020

dala by som plienku.nemala by som nervy vsetko tepovat pri npvorodencovi a mozno pocase ked zacne dieta uz brat automaticky by som skusila zpbrat plienky tak po 600 nedeli