Odplienkovanie 2,5-ročného syna

12mirus12
20. júl 2023

Ahojte, chcem vás poprosiť o radu. Syn má 2 roky a 7 mesiacov cez deň je odplienkovany na doma a aj na von vie sa pýtať na nocník a tiež aj kakať chodí bezproblémov na nočník . Nehody už ani nemavame stane sa možno raz za týždeň za dva. Problém je ale plienka na spanie hlavne na obedny spánok. Od septembra ide do škôlky ja potrebujem ísť do práce nemôže ostať doma a škôlky plienku neakceptujú. Skúšam ho budiť na nočník ale bezvýsledne stále s apocika dávam mu plienkove nohavičky lebo keď je bez nich tak precika všetko. Najväčší problém je že najviac za celý deň cika práve v spánku po zobudení má plienku takú plnú že ju ťahá medzi kolenami. Popritom cez deň cika pekne a nezadrziava moč. Viete mi poradiť nejaké triky ako by som ho to vedela naučiť?

tanuuulka
20. júl 2023

@12mirus12 ahoj. U nas zabralo u dcery dat gatky a na to plienku. Gatky boli mokre, nekomfortne, periny suche. Vadilo jej to a prestala sa pocikavat pocas spanku.

msnesquik
21. júl 2023

@12mirus12 no, toto cikanie cez spanok sa naucit neda, je to zalezitost mozgu, nieco sa tam prepne a zrazu sa prestane pocikavat...skus tomu este dat cas do konca prazdnin, my sme isli tiez tak, ze som nevedela, ci to da cez spanok, parkrat sa pocikala, ale vela tam bolo takych a potom si zvykla

zuzkaa1991
21. júl 2023

@12mirus12 este je mesiac a pol....moja mala.na noc plienku do 3.5r ci dokedy moja lenivost(nemala.som zaujem prezliekat periny ak.mala.mesiac dva uplne suchu peluhu vtedy som zacala skusat ze.nedam.na noc) budit.dieta na cikanie je velka blbosť co sa tyka.cikania muso dozriet hormón ktory to signalizuje a zobudi dieta ;) menej pit vodu pred spankom napr. Tesne pred spankom sa vycikat ak je cez den odplienkovany to.je zaklad.a ako.dlho je odplienkovany??cez obed ma stale.mokru plienku ci obcas?

12mirus12
autor
21. júl 2023

@zuzkaa1991 odplienkovany je na časti od decembra na doma od apríla na von a plienku má po obednom spánku extrémne plnú a mokrá denno denne ešte s anestalo z eby bola suchá.

zuzkaa1991
21. júl 2023

@12mirus12 tak kazdy sme ini ale ja ked som 2r dala prec plienku tak.ju nemala vobec 🙈 na spanok som.davala.jej pocas.spanku aby som ju nemylila ani na vonku nemala.vobec.mala.som kopu nahradneho oblecenia
Vyskusala by som dat igelit na postel.alebo.kde.spi cez obed aby si postupne uvedomoval ked bude mokry....kedze je uz dlhsie odplienkovany možno nacika tesne po prebudení a kedze ma.plienku nevadi mu to takze asi pat týždnov.mat igelit na postel....a na noc by som neriesila do 5 r 6r je to v norme určite nebudit dieta ;) ja keby som.zobudila.malu v noci tak.cirkus das na 2hod by bol