Odplienkovanie 2,5-ročného dieťaťa

ivet98
2. sep 2024

Ahoj maminky, ako sa vám podarilo odplienkovať vaše ratolesti? Moja mala ma 2 a pol roka a stále máme plienku. Naše pokúsi o odplienkovanie zatiaľ neúspešne, nechcem ale na ňu ale tlačiť, lebo sa vraví že každé dieťa je nato pripravené od iného veku. Ešte ani raz necikala do nočnika, vie načo slúži ale nechce tam ani poriadne sedieť, keď už je bez plienky , vidím na nej že sa chytá taka je nesvoja že už jej treba cikať, tak si potom samozrejme pýta plienku a keď si ju aj náhodou nevypyta tak už je mlačka na svete.

martul
2. sep 2024

@ivet98 skús pozrieť na monitore trošku vpravo, je tam asi miliarda už exitujúcich tém.

mclissa
2. sep 2024

Skusila som v 2 rokoch. Neuspesne. Po dvoch dnoch som videla, ze nie je pripraveny. Skusila som znovu 2.5r. Tak isto neuspesne. Skusila som o mesiac, znovu nic z toho. 2r7mes. Dozrel. Odplienkovany behom vikendu. Od Pondelka v skolke fungoval normalne bez plienky, bez nehody do teraz.
Nocnik sme nikdy nepouzili, hned isiel na zachod na redukciu. Nechcel sediet na nocniku.

cukricek4
2. sep 2024

odvtedy ako vedela sediet sme zakazdym po prebudeni davali na nocnik. rychlo pochopila, o co ide. odplienkovana bola, ked mala rok a osem mesiacov. jasne, ze nehody boli, ale rychlo sa naucila, ze lepsie je ist na nocnik ako behat v mokrych gatkach 😀

lia2929
2. sep 2024

Super robis podla mna, beriem si priklad . Syn bude mat 2 roky , vzdy nas upozorni že “piši” a drzi si plienku. Nocnik nechce vidiet ani za svet preto netlacime na to..No zial ked ide do vane a opytam sa ho ci treba pisat zacne curat do vane😅 tam sa z toho aj tesi… ked je nehoda na koberci vie ze to je zle pride ma upozornit že “hiiiii😨😬🫢” .. ked sa ho opytam ci ideme na nocnik povie NEEEE😃. Takze asi to chce len spravny cas. Deti su velmi mudre🥰