Odplienkovanie 19-mesačného syna

ivka21
24. júl 2021

Žienky som zúfala synček ma 19 mesiacov 3 týždne ho učím na nočník keď ho posadím urobí co treba, zatlieskame, na večer a poobeeny spánok plienka. Inak chodí v obtiahnutych teplákoch ale keď sa pocika pokaka vôbec sa nepýta nijak už mu je len nepríjemné keď je mokrý tak si to dá dolu a beha ďalej. Co robiť? Mam pocit ze sa to nikdy nenaučí 😔

ofzuza
24. júl 2021

Este ma cas. Asi este nedozrel.

karhu
24. júl 2021

tak mu daj cas...nas tiez dlhoooo nic a skusali sme vselico..po polroku od mojich pokusov o odplienkovanie sa zrazu sam pyta, aj si sam vezme nocnik a urobi potrebu a to zo dna na den..cize daj mu cas

sense
24. júl 2021

Zrejme nie je pripravený...

ludkka0407
24. júl 2021

Poviem ti svoj pribeh,cerstvy,tohtorocny😁maly mal vo februari 2 roky, skusila som ho zbavit plienky, cca tri dni som dookola prala vsetky pocikane veci a nekakal vobec (pripadne len do slipiek).tak som vratila plienku a skusila o dva mesiace, scenar sa zopakoval😁nakoniec som skusila v juni,mal 2 roky a 4 mesiace,za dva tyzdne bol na komplet odplienkovany,nema plienku ani na spanie. Ale s kakanim sme bojovali este asi mesiac,kym bol ochotny akceptovat,ze musi a musi do zachoda,nocnik bojkotoval od zaciatku. Tak mu, prosim, daj cas, este nie je evidentne pripraveny,nech si nezarobite na dalsie problemy neskor
PS: kamoska takto nasilu odplienkovala svoju dceru, dodnes nosi plienky v noci, uz bude mat pomaly 5 rokov

ivangeline
24. júl 2021

@ludkka0407 ..ako ste ho donutili na to kakanie? Moj ma 2 a pol a nechce kakat inde ako do plienky (ktoru ma len na noc) ...malokedy sa podari na wc alebo nocnik.. :/ inak s cikanim problem nie je.

ludkka0407
24. júl 2021

@ivangeline nenutila som ho, vysvetlovala a dookola ako papagaj sa pytala,ci pri piskani pusti aj ho*ienko do zachoda😄na zaciatok nepustil aj tri dni a potom sa uz velmi krutil a musel,tak som ho posadila na wc a povedala,aby zatlacil a uz to islo
Potom zasa tri dni nic a uz musel,zas posadila a tak to slo dookola asi mesiac,teraz uz problem nie je. Ale obcas mu uslo aj do slipiek a tie som potom prala,len som bola skratka tvrdohlavejsia ako moje dieta a striehla som nanho tych prvych par dni ako sup😁

siska53
24. júl 2021

@ivka21 nedozrel na to. Pockaj nejaku dobu. Toto robil aj nas. Ked bol jeho cas, bol do 3 dni odplienkovany, detto mladsie dieta.

ivka21
autor
24. júl 2021

@ivangeline kákať chodí ráno tak som ho o tom čase som posadila na nocnik

ivangeline
24. júl 2021

@ivka21 @ludkka0407 ..moj zas kazdy vecer. Aj si sadne na wc.. no nic. Az ked dam plienku... :/ Nechcem zas nanho velmi tlacit. Len viem, ze je to cisto o tom,ze nechce a spokojny je s kakanim do plienky ... xD Tvrdi vsak,ze raz bude aj inde.. xS (Ukecany je az az..a hodi smutne ocka ze mami chcem plienku...)

zuzanaete
24. júl 2021

Prepac, ale byt zufala, ze 19 mesacne dieta je narocne odplienkovat? Este ma kooopec casu. Odplienkovanie nie je o tom, ze rodic dava dieta na nocnik. Nepreberaj zodpovednost za jeho cikanie. Ked bude pripraveny, tak to pochopi za 1-3 dni a sam sa zacne pytat. Takto je to trapenie pre vsetkych.

ivka21
autor
24. júl 2021

Vďaka baby tak ešte mu dám asi čas, a vyskúšam neskor

nikpa
24. júl 2021

@ivka21 nič nemáš robiť, máš ho nechať tak. Nevidíš, že ešte nie je na odplienkovanie pripravený? Nechápem ženy prečo tie deti nenecháte v kľude žiť.