Odpadnutie 4-mesačného bábätka

n820p
10. jan 2021

Ahojte, dnes sa nám stalo že naše 4 mesačné dieťa vstalo, bolo asi 5 minút Ok a potom ho naplo a zrazu ako keby odpadlo, nedýchalo, zmodreli mu pery. Chytili sme ho do šikmej polohy na ruku dole ako keď sa dusí ale nič z neho nevytieklo, pomaly sa prebralo, bolo bledé ale potom sa dalo dokopy. Zavolali sme aj záchranku ale tá ho iba popočuvala a kvôli aktuálnej situácií v nemocniciach nám radšej odporučili zostať doma a ak by sa to opakovalo ísť na detské alebo znova volať. Chcem sa preto opýtať či ste niekedy niekto nezažili niečo podobné a čo myslite aká by mohla byť príčina. Je čisto dojčené a bolo kojené asi tak dve hodiny predtým ako sa to stalo

anita010
10. jan 2021

Kamoška mi rozprávala, že raz sa podobné stalo jej dcére, keď išli cez 3 hod. autom bez prestávky. Keď vystúpili, dcérke len bolo zle a odrazu sa nevládala udržať na nohách a sklátila sa na ňu a čoskoro jej zmodreli pery. Hneď ju posadili, dali jej napiť viac sladkej vody a po pár minútach prešlo a lekárka to tiež neriešila, že sa to občas stáva, také chvíľkové nedokrvenie u detí. Viem, že len odporúčala, že sa musia robiť prestávky a musí rozcvičiť telo, prípadne pohýbať rukami, nohami a nebiť dlhšie bez pohybu. Čo viem, už sa to druhýkrát nezopakovalo.

petrisa213
10. jan 2021

Náš malý toto robil, keď mal asi 3 mesiace. Zadržal dych, nehýbal sa a potom sa zrazu z ničoho nic z hlboka nadýchol. Ale nemodral. Spomenula som to doktorke tak nás poslala na Kramare s podozrením na apnoe. To vďaka bohu vylúčili ale fakt všetko precízne kontrolovali aj na neurologii sono mozgu. Nakoniec to teda pripísali refluxu. On mal dosť silný tak keď mu tam to mliečko behalo hore dole niekedy sa pre to nemohol nadýchnuť. Býva aj skrytý reflux, keď mliečko beha hore dole ale nevychádza z úst von. Aj to môže zapríčiniť to co sa vašej malej stalo, ale isto by som skúsila zavolať pediatrovi

mogaa
10. jan 2021

@n820p no za bežnej situácie by ho vzali do nemocnice a porobili vyšetrenia....žiaľ v súčasnej situácii zajtra volať pediatrovi a prípadne pošle po vyšetreniach ambulantne....

kubkovamama
10. jan 2021

@n820p ahoj,moja druhá mala podobne už hneď v pôrodnici,zistila sa srdcová vada na sone,nič vážne,len sa nezrastla počas tehotenstva chlopna.Dieta vtedy nemá dostatok kyslíka,prestane na chvíľku dýchať apod.Sleduje sa to sonom a väčšinou do pol roka sa to zrastie.Mojej zostal šelest na srdiečku,ale už ma 4r a zmizlo to a je úplne v poriadku.Od pôrodu do cca roka sme dostali monitor dychu,podložku už v nemocnici,klin pod hornú čast tela.Sledovat pri spinkani a neukladat hneď po kojeni.Bolo by dobre tie vyšetrenia,škoda,že počas korony blbej sa k nim asi nedostanete tak rýchlo Ale neboj,určite sleduj a kúp si monitor,neudusi sa ani si neublíži,dieťatko sa samé spamätá za pár minút,len dávaj pozor aby ti nevdychlo vyvrátené ak sa pozvracia alebo zvyšky z refluxu v hrdle

andreatytler
10. jan 2021

@n820p Urobili ste velmi dobre... vidiet ze viete prvu pomoc. Ono sa mohol dusit. Na to staci malo tekutiny... nemusi z neho vytiect nic ale uvonilo sa mu to z dychacich ciest. Ale zase myslim ze by zacal kaslat ak by mal nieco zabehnute...
To ako si povedala ze ho naplo... tak to ma napadlo ci to neboli epileptecke krce... taky jeden.
Nabuduce ho aj buchnite bruskom ruky medzi lopatky ak sa bude dusit a radsej okamzite volajte zachranku.
Ja by som zavolala lekarovi a pytala sa na vysetrenia. Ak sa aj nedostanete teraz, aspon budene na zozname a pojdete ako prvy ked sa situacia zlepsi.
Co mi je ale cudne ze vase 4 mesacne dieta uz stoji... to vazne?

n820p
autor
10. jan 2021

@andreatytler nie, nie to ani náhodou, myslela som to tak že spal a zobudil sa

andreatytler
10. jan 2021

@n820p Aha... uz chapem🙂
Dobre ze ste boli hned tam a vide to.

vevinaaa
10. jan 2021

@n820p kupte si monitor dychu pre istotu ak nemate, budete mat istotu. Taktiez si mozete kupit kameru ked dietatko spinka a nie ste pri nom.vidite ci spinka, ci dycha. Velmi mi to pri detoch pomohlo a pomaha nam kamera stale. Pri syncekovi sme mali podobny problem, ako keby prestal dychat, stalo sa to ked mal mesiac, aj neskor ako rastol. Boli sme hospitalizovany s tym ze ho sledovali a odporucali zakupit monitor dychu. Treba sa od pediatricky pytat na vysetrenia, pre istotu na gastro tam zistia aj reflux, pripadne aj sono srdiecka, neurologia.. viem je tazka situacia ale treba predchadzat dalsim problemom. Kupte si ale narychlo niekde klinovy vankus. Zatial mozte babatku podopriet vankusom matrac aby bolo vo zvysenej polohe. To by vam dali aj v nemocnici. Ked je babatko vo zvysenej polohe nejde mu papanie spet hore a malo by sa mu lepsie dychat. Neviem ci si po papani drobcek odgrgol aj tam moze byt problem, ale zial aj nasmu synovi sa to vracalo aj o 2 hodiny hore. Babatkam sa este len vyvija vnutorna klapka, a preto sa im zial jedlo vracia hore. Aspon tak nam to vysvetlili v nemocnici. Drzim vam palceky az ste v poriadku, zdravi a az sa vam situacia uz nikdy nezopakuje