Odmietanie posledného spánku

lily_279
6. dec 2022

Ahojte. Začal nám 7.mesiac. Problém je v tom, že mi odmieta posledný spánok. Každý deň má približne rovnaký režím. Cez deň mi zaspí len v kočíku buď doma, alebo vonku. Keď vidím prvé príznaky únavy dám ho do kočíka a zaspí, doteraz to fungovalo super, no posledné dni keď ho dám podvečer na posledný spánok do kočíka začne byť nervózny a plakať. Mate niekto skúsenosť, čím to môže byť? Ďakujem

deedol
6. dec 2022

kolkokrat denne spi?

lily_279
autor
6. dec 2022

@deedol väčšinou 3x niekedy 4

biankaaaa
6. dec 2022

Aké dlhé ma bdele okná? Možno už potrebuje prejsť na menej spánkov

elizita
6. dec 2022

@lily_279 tak asi už nechce toľko spat.. moje deti ako
7 mesačne spávali len 2 krát za deň a od roka len raz

evica17
6. dec 2022

@lily_279 náš tiež okolo 8 neho mesiaca odmietal späť tretí spánok, 4 mu veľmi zriedka vyšli ak skoro vstal a spánku boli krátke. Ale prešli sme na dva spánky, zo začiatku ťažšie ale už si zvykol a má bdele okná 3 hodiny a prvý spánok spí 45 minút a druhý 1,5-2,5 hodiny.

domka222
6. dec 2022

3-4x? To je aj dosť. Moja ide mať rok a už cca 4 mesiace má len jeden spánok

lenka2710
6. dec 2022

@lily_279 aj môj mal v tom veku už len dva spanky a od 11. mesiaca len jeden
Vždy som ho dala o 10 a potom o 15 a večer o 20

deedol
6. dec 2022

ako pisu baby, kludne prejdi na menej spankov.

andreatytler
7. dec 2022

@lily_279
od 7 do 11 mesiaca bolo najhorsie obdobie na spanok. Syn zacal stvornozkovat a chodit a bolo to pre neho prilis vela vnemov a zazitkov.
Tiez zuby a separacna uzkost sposobuje ze spanok je naruseny. Kludne to moze byt tak ze ranny a obedny spanok je v pohode a potom na vecer sa vsetko pokazi. Proste do 2 rokov sa spanok casto meni a treba sa tomu prisposobit a najst nieco co bude fungovat a ked to fungovat prestane, treba hladat dalej.
Ak ma 4 spanky, to znamena ze su asi velmi kratke, lebo nas syn v tom veku mal 2 spanky a spal 2 hodiny rano a 2 poobede.

lily_279
autor
7. dec 2022

Ďakujem vám všetkým za odpovede 🙂
@biankaaaa bdelé okná má cca 2 hodiny

No 4 spanky má keď spí krátko. Ale väčšinou spáva doobeda 2 hodky, poobede hodka a podvečer pol hodinka. Doteraz nám to takto krásne fungovalo skoro každý deň. Snažím sa aby mal len tie 3 spánky a nie 4, ale niekedy sa to nedá, pretože viac ako 2 hodiny veľmi nevydrží byť hore, začne byť nervózny a dosť unavený.

lily_279
autor
7. dec 2022

Režim máme taký, že okolo 7 vstávame potom ide spať okolo 9.15 väčšinou spí do 11.00-11.30. Keď spí len polhodinku do 9.45 tak ide spať ešte pred 12 na polhodku. Ďalší spánok má okolo pol 2 do cca pol 3. No a ten posledný spánok mával polhodinový medzi 16.30-17.00, ktorý mi teraz posledné dni odmieta, napriek tomu, že je dosť unavený.

andreatytler
7. dec 2022

@lily_279 Myslim ze mas dobre bdele okna... 2 hodiny je hore.
Ale ak odmieta spanok, nieco za tym bude. Moze byt ze us potrebuje byt hore trosku viac ale mozu to byt aj tie zuby ale vobec zmeny.
Skus poposuvat tie denne spanky aspon tak o 15 minut neskor aby ti ten druhy vysiel na 14:00 - 14:30 a ak bude spat hodinu a zobudi sa o 15:30, mohol by vydrzat do 18:30 kedy ho mozes ukladat na nocny spanok. Alebo skus ukladat na ten vecerny spanok inak ako v kociku.

lily_279
autor
7. dec 2022

@andreatytler ďakujem za rady no myslím, že to budú tie zúbky najskôr ako píšeš

andreatytler
7. dec 2022

@lily_279 Ako dlho uz odmieta ten posledny spanok. Mne sa osvedcilo vydrzat a nerobit velke zmeny hned, lebo ono sa to neskor napravilo.

lily_279
autor
8. dec 2022

@andreatytler 5 dní, uvidíme ako to bude pokračovať, budem skúšať ešte. Každopádne ďakujem za ochotu ☺️

andreatytler
8. dec 2022

@lily_279 To urcite este vydrz. U nas strajk vacsinou fungovat 2 tyzdne a potom sa to upravilo.

misatkova
8. dec 2022

@lily_279 presne toto je kópia toho ako mame režim my. Tiež spáva 3 spánky a posledne 2 týždne odmieta tretí. Vydrží hore 2 hodiny a potom chce spat ale nejde mu. Ma 9 a pol mes. Mam teda rovnaký problém a žiadne riešenie. Neviem ako to robiť ze potiahnut spánok na neskor. Dávam spinkať keď vidím ze chce a neviem čakať ešte hodinku a uložiť potom.

andreatytler
8. dec 2022

@misatkova To natiahnutie bdeleho okna sa da tak po 15 minutach, ze skusis dieta s niecim zabavit na 15-20 minut aj ked je uz ospale ale nemusi to fungovat pri vsetkych detoch. Niektore proste zalomia ked je ich cas... ine to zoberu lahko, alebo su len mrncave. Alebo urobis namiesto spanku len nejaku velmi relaxacnu aktivitu ako napriklad citanie knihy kedy si dieta oddychne ale nespi.
Pri spanku je najlepsie sa riadit dietatom. Ale ako som uz povedala to obdobie medzi 6-11 mesaicom kedy sa syn staval mobilny bolo najhorsie. A aj vela zubov vtedy islo... treba to len vydrzat.