Odkladáte deťom vypadnuté mliečne zúbky?

ivet1111
22. máj 2021

Dobrý večer. Prosím vás pekne, odkladáte detom mliečne zubky keď im vypadnú? A kde ich odkladáte? Ďakujem.

kkovacovak
22. máj 2021

@ivet1111 pozrite na nete...existujú rôzne pekné krabičky na mliečne zuby. Aj drevené. Je to pekná spomienka 🙂

syslik81
23. máj 2021

nie neodkladam - nevidim v tom vyznam .. isto nebude na stare kolena ukazovat detom svoje zuby .. to uz moz rovno aj protezu ... a v "liecive" ucinky tiez neverim ... taka blbost ako odkladanie placenty .. kazdopadne jeden mam stale v supliku ak by stratila mliecny tak nenapadne suchnem nech ma dat co zubkovej vile -uz sa nam to stalo .. ja osm bola hrdina ze som ho nasla haha a ona stastna ze dostala korunku od vily

belllinka
23. máj 2021

Nie, pohlad na zuby ma v starobe iste nedojme. Radsej si odkladam nieco mile, co pre mna vyrobila, nakreslila.

felicita027
23. máj 2021

nie nevidím dôvod najmä si neviem predstaviť tú situáciu v budúcnosti keď sa pôjdu pozrieť na svoje zuby ako dôchodcovia na protézu 😀

sissy27
23. máj 2021

@ivet1111 najprv som odkladala, ako správna precitlivelá prvomatka 😂 po rokoch som ich objavila a sama sebe som si povedala že preboha to je pekne mimo skladovať mŕtve zuby, biologický odpad, hoci po svojom jedinom milovanom dieťati 🙈😂 a je to vlastne nechutné a absolútne nevyužiteľné. Nikto, naozaj nikto, ani ty sama ako matka, sa nebudeš nad tým o pár rokov dojímať. Deti tiež nie a návštevám verím že ani nebudeš mať potrebu to ukazovať. Slepé črevo by si si tiež asi neodkladala, tak prečo zuby? 😃
Neboj, nazbiera sa ti dosť spomienkových vecí, ako prvé dupačky, topánočky, kvadrilión kresieb a výtvorov zo škôlky, ani to nebudeš mať kde skladovať. Zuby kľudne vyhoď, ľutovať nebudeš.

sissy27
23. máj 2021

@kkovacovak nie, nie je 😂 biologický odpad nie je milá spomienka, nikto na to nie je zvedavý 😂

luxus10
23. máj 2021

boze kolko hnusu viete dievcata vyprodukovat...

nech si kazdy odklada, co chce...

evamea
23. máj 2021

Ale no tak ženy.. Moja mama má odložený komplet môj mliečny chrup v puzdre od filmu do foťáka, miesto to nezaberá, či mama s tým robí nejaké rituály netuším, zatiaľ sa cítim fajn, nejako sa pre to netreba vzrušovať. 🤣 Kto chce, nech si odloží, kto nie, neodloží.

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macekovam
23. máj 2021

áno

luxus10
23. máj 2021

@tayla avsak opacny nazor sa da napisat aj slusne, bez emocii..co je problemom drvivej vacsiny zien na mk.

kkovacovak
23. máj 2021

@sissy27 ďakujem za odpoveď ale ja zuby neodkladam ale ak to niekto chce robiť tak je to pre danú osobu asi pekná spomienka a má to pre ňu význam. Je to každého osobná vec. Ja tiež nechápem zbieranie známok lebo to nerobím ale nemám potrebu to komentovať a urážať. Nech si každý robí čo chce

maribell
23. máj 2021

Ja odkladám ☺️ .. kúpila som si na to takúto krabičku z Aliexpressu kde dopisujem aj dátumy, kedy vypadli ... samotné zúbky si neobzerám, ale ako celok je to pre mňa pekná spomienka 🙂

dooodka
23. máj 2021

Určite budem, mám na to pekné spomienky, keď prišli babky, tak som im komplet všetky zuby vytiahla a hrdo sa chválila, ktorý zub mi kedy vypadol. A babky tiež z toho nemajú nijakú újmu, že videli môj biologický odpad a určite pochopili, že som z toho nadšená, keď som im hovorila, že mi vypadol vtedy a vtedy, toľko dlho sa kýval, že mi veľa krvi tieklo a aj o klučku sme ho skúšali vytrhnúť, no bála som sa a utiekla som a podobne. Mala som ich v krabičke od tic-tacov. Keď som mala cca 20, tak som ich náhodne našla a vyhodila a aj môj muž ich videl som sa smiala, že mu spravím večer prednášku ako mi všetky povypadávali. Samozrejme aj brat babkám hovoril zasa o svojich. Sme sa nevedeli dočkať, ktorí z nás sa skôr dostane ku slovu. A najmldší brat to treba takto nevnímal, čiže nemal potrebu. Záleží od dieťaťa 😊 aj keď odložíš možno sama časom vyhodíš bo dieťa nebude vidieť zmysel. A v zdravotníctve sa dá využiť, pogoogli, treba ich myslím zamraziť a do 24-48h odovzdat na patričné miesto, poprípade zubára sa konkrétne pýtať, viem, že pred rokmi ich známi odovzdávali, no či sa to ešte robí neviem.

viera77
23. máj 2021

Odkladáme...a myslím si, že je to každého osobná vec a rozhodnutie. A nerozumiem pohoršovaniu sa ešte aj nad týmto, to je už fakt na zamyslenie sa.

domak2
23. máj 2021

Haha akurat som ich včera par vyhodila a hneď zbadam tuto temu 😅 ja som ich teda špeciálne neodkladala, len vždy keď prišla víla a bola rozospata tak ich zabudla v šuflíku vedľa postele a včera v nom upratala 😁

luxus10
23. máj 2021

pozrite niekto si odklada zlato, niekto diamanty, niekto detske zubky, kazdy, k comu ma vztah.....

tarra6
23. máj 2021

@ivet1111 keď sa dcére začali kývať zúbky, sestrička u zubárky jej dala krabičku od zubných vrtákov, aby si do nej odkladala vypadnuté zúbky. Tak sa odkladali. Len jeden som omylom vyhodila a veľmi dlho mi to vyčítala. 😁

judar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judar
23. máj 2021

a som mala dost ked som videla toto kedze zuby su hniezdo chorob a sama by som si nevedela predstavit na sebe sperk so zubom dajme tomu po HIV pozitivnom cloveku, kedze v zahranici takto biologicky odpad vyuzivaju takto na zarobok...

daliav
16. aug 2021

A uskladnenie kmeňových buniek z vypadnutých mliečnych zubov ...?

mimarepiska
19. nov 2021

@maribell jeeej, vy to máte po česky? Ja mám anglicky 😕 viete mi poslať link, prosím?

bluka2
19. nov 2021

@judar treba stigmatizovat HIV pozitívnych ľudí? Nevidím rozdiel v tom mať šperk po HIV pozitívnom a HIV negatívnom človeku. Tak sa HIV neprenáša, že?

maribell
20. nov 2021

@mimarepiska presne ti neviem povedať, lebo to už bolo dávnejšie a hľadal aj objednával to manžel...ale keď som zbežne pozrela, tak aj tu je na výber čeština ☺️
https://m.aliexpress.com/item/32991485269.html?...

allanis31
7. jan 2022

@daliav presne pre toto ich odkladáme. Len musia byť zamrazene do 48h od vypadnutia,aby kmeňové bunky neodumreli 🙂

daliav
2. feb 2022

@allanis31 ako ich odkladate? Doma? V chladnicke? Koľko rokov môžu byť odkladané najdlhšie?

allanis31
2. feb 2022

@daliav Áno,doma v mrazničke. V dózičke. Máme ich tam prvý rok. Už sú aj špecializované centrá na uskladnenie,ako pupočníková krv ale musíme našetriť. Zatiaľ ako alternatíva je vraj ok aj doma v mrazničke 🙂

simona121627
4. apr 2023

@ivet1111 odkladám obidvom a budem aj ďalej kým budú padať