Odkedy ste prestali dávať deťom body a začali obliekať tričká?

alex2019
2. mar 2021

Ahojte, toto je taka blbost ale napadlo mi, ze sa opytam, lebo sa tak nejak neviem rozhodnut ci este kupovat bodycka alebo uz prejst na tricka. Syn bude mat buduci tyzden 2 roky, este nie je odplienkovany, ale rada by som keby sa nam to v najblizsich mesiacoch podarilo (zial doterajsie pokusy neboli velmi uspesne). Body mi pridu prakticke z toho hladiska, ze mu nie je zima na krize, ale zase ked uz nebude cikat do plienky tak sa to samozrejme dava tazsie dolu.. takze moja otazka je: kedy ste vy presli na tricka a uz prestali kupovat body? a ked ste tak urobili, kupovali ste potom tielka? ja pre neho teda nemam este ani spodky kupene, lebo zatial neboo treba, tak aj to musim, aj ked sa mi videlo, ze min na Hmku je ponuka celkom slaba.. Dakujem za rady.

lienka175
2. mar 2021

body som zrušila, keď som zrušila aj plienky... náš mal ešte v zime a na jar, keď mal 2 a1/2 roka plienky, takže nosil body, presne kvôli krížom...

kika831
2. mar 2021

@alex2019 ked sa zacal syn ucit na nocnik tak sme automaticky presli z bodycok na tricka. Co bolo okolo 2. roka.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
2. mar 2021

okolo roka, keď prestala dávať do plienok

sono2
2. mar 2021

@alex2019 malá je veľká. Z pravidla sme začali pri 86 tke doma body vôbec a vonku rolak v zime a v podstate ani nemám po staršej pár čo mi pekne ostali 4,5 na vonku do gatí na jar 92ky takže dvojročné kľudne. Na leto jasné to mu bude horúco 2,5 ročný bude už čoskoro bez plienky ako moja staršia počítam že sa v zime narodil

deedol
2. mar 2021

okolo 2r. viem, ze 92 mal este par bodyciek, ale len na jar, potom sa odplienkoval a uz ma len tricka s kratkym a dlhym rukavom. tielka mu nedavam, ale my sme v BA, nemame neviem ake mrazy.

nerya
2. mar 2021

My sme dávali tričká na leto mal 1 a pol roka, teraz nosí body a keď sa oteplí zase prejdeme na tričká bude mať 2 a pol, ale napríklad v lete keď je horúco na spanie skôr dám body ako tričko alebo do autosedačky na dlhšiu cestu. Keď sa odplienkuje kúpim asi tielka, nenávidím holé kríze 😀

yanni
2. mar 2021

V 1,5 sa odplienkovali, tak sa zrusili aj body, aj jednodielne pyzama aj spacie vaky. Pre odplienkvane deti je toto uplne neprakticke. A ano, odvtedy maju tielka a v lete, ked je teplo tak samozrejme tielka tiez netreba.

nikpa
2. mar 2021

@alex2019 presne vtedy ako prestal nosit plienky lebo zapinat body na trenirky mi prišlo akoby som mu dávala dva kusy spodneho pradla. S tým, ze je to praktické aby nemal holé kríže máš pravdu ale nakupila som mu take priliehave spodné tielka a ešte sa mi nestalo ze by chodil povystrkovany, no aj keby, snáď to chvilu prežije bez ujmy ☺ davam na to bacha.

martinajurkechova
2. mar 2021

Presne v čase keď sme sa učili na nočník, tak som prestala aj body kupovať. Je to oštara dávať dieťa na nočník keď má oblečené body. Niekedy to ani nemusíš stihnúť porozopínať.

marianarem
3. mar 2021

@alex2019 My sme body ani velmi nepouzivali, mne sa zdali praktickejsie dupacky (maly sa narodil v zime). V lete sme potom davali body na spanie, ked bolo velmi teplo, inac bol vacsinou v tricku alebo v opalovackach a od jesene potom uz len tricko+gate, to mal tak 9-10 mesiacov.

alex2019
autor
5. mar 2021

super, dakujem za rady, takze myslim, ze tuto jar uz teda mozem tricka objednavat 🙂

basska_b
5. mar 2021

Až keď som zrušila plienky a prišlo leto, mala približne 2 roky 4 mesiace, čiže ešte nosila chvíľu 98 body, tie sa už dali aj ťažko zohnať a potom už len tričko gate

1katus1
5. mar 2021

Ja mám jeden a pol ročného nezbednika body rátam tak do dvoch rokov. Má v lete narodeniny tak chceme v lete keď bude teplo skúsiť odplienkovat. Možno bude bez body aj skôr už teraz nosí 98 a väčšie je problém zohnať .

vieronika14
10. mar 2021

@alex2019 ahoj ja davam stale a nosi 104 a ma 2 roky, vacsie som uz nenasla

evinqua
10. mar 2021

V 1,5 roku. Potom slo leto a ucil sa na nocnik takze uz nosil lrn tricka a na jesen potom som mu uz kupila klasika tirlka tricka