Odkedy je vhodné, aby dieťa spalo vo vlastnej izbe?

simonka2012
1. jún 2013

Moja malá má 5 mes. a 1 týždeň a rozmýšľam ,že by som ju už dala do detskej . Nekojím , v noci už nepapáme a cca od 2-3 mes. prespi celu noc . Od začiatku spala v postieľke a dá sa povedať že zaspí vždy sama alebo ešte vtedy keď pije mlieko . Angelcare máme takže nemal by byť problém.Aký je váš názor???
Ďakujem... 🙂 😉

monika15
1. jún 2013

@simonka2012 ja by som dala.... mi este mame maleho v spalni ale nemam druhu izbu kde ho dat... inak by uz bol....
u nas je moda ze od narodenia su vo svojom 🙂))

katie555
1. jún 2013

@simonka2012 ja som malu dala do jej izby ked mala 3 mesiace a par dni lebo vyrastla z moses basketu...odvtedy zacala kludnejsie spavat, akoby sme ju nerusili..Mam angelcare tiez, takze pohoda...
si myslim ze v pohode...ja nie som zastancom neviem akeho dlheho 'matia' babatiek v spolocnej izbe (samozrejme kazdeho volba, alebo priestorovych moznosti)

toluf
1. jún 2013

my sme dali spať malého do vlastnej izby keď mal cca 1 rok a hneď prvú noc celú prespal , bez toho aby sa aspoň raz zobudil. Určite by so ho dala do vlastnej izby, ak máte takú možnosť. ono sa to nezdá, ale rodičia tiež dieťa vyrušujú - ak nap. v izbe televízor, alebo len idú neskôr spať, poprípade sa v izbe rozprávajú.

simonka2012
autor
1. jún 2013

Ešte toľko som zabudla,že dosť často sa stáva že v noci keď sa zobudí tak začne kopať a paplon už je "preč " 🙂 ..to nevadí ? neprechladne keď povedzme celú noc nebude zakrytá ?

toluf
1. jún 2013

na to spanie sú celkom dobré také baby vaky na spanie, ale moji chalani stále cestujú po posteli a odkopávajú sa a to sú už veľkáči... Nezostáva ti nič iné, len chodiť pravidelne dieťa kontrolovať

zinhka
1. jún 2013

My sme nasu dali v 5 mesiacoch a super spinka, 11-12 h v kuse. Ku sebe ju beriem iba ked je chora. Spinka vo vaku, mame take tie bezne z ikea, jeden na leto, druhy na zimu, takze problem s odkopanim nema. Odporucam vlastnu izbicku.

simonka2012
autor
1. jún 2013

a nevadi im vak ? ked sa chcu napr.otocit na brusko ?

cawes
1. jún 2013

moj maly spi od narodenia vo vlastnej detskej izbe a vo svojej postielke. Nikdy sme nemali problem. Do cca 6 mesiacov sme pouzivali spaci vak, teraz spi v pyzamku a v noci ho ideme viac krat zakryt ale ma tam teplo a aj ked sa odkope tak to nie je problem. nebol chory ani nic take. a ked je vonku zima tak mu dam bodynko a pyzamko

kaja73
1. jún 2013

@simonka2012 mne spal maly vo vaku od 6m-do 3,2 roka a vedel v nom aj chodit - take ze ,otacanie,prevalovanie....nebol nikdy problem.

simonka2012
autor
1. jún 2013

a aky vak odporucate? ..latka,velkost,na zips ci na take gombíky , neviem no že aké su este ...a ze poprípade aký je rozdiel...
🙂

kaja73
1. jún 2013

@simonka2012 mne sa osvedcil taky paplonovy vak,nie dekovy-v tom sa potil,a dobre su na zips.
Letny sme dali usit na mieru,podla vzoru zimneho-len taky z tenkej bavlny-aby si neodvykol od vaku za leto.
Spaval v nom len v tricku s kratkymi rukavmi 🙂
Zimne existuju bud s rukavmi,alebo bez-my sme mali bez-uplne to stacilo.

kaja73
1. jún 2013

@simonka2012 http://www.maderna.sk/detska-izbicka/spacie-vaky/ tu je celkom dobry vyber.
Ale my sme kupovali priamo v obchode u nas.

katie555
1. jún 2013

@simonka2012 no tiez sme mali malu v babyvaku od cca 2 tyzdnov, vie sa v tom v pohode pretocit..Jedna strana je na zips a na vrchu 2 cvocky..zaital tie este nezuzlala (a to je zatazena za gombiky, cvoky atd.
ja odporucam, nemusim sa bat ze sa odkope ....

sense
1. jún 2013

nasa mala spi sama od piatich tyzdnov, lebo sme prisli na to ze spi pokojnejsie ako ked bola s nami v spalni,,znie to mozno divne ale myslim ze sme ju s chlapov vyrusovali, ked sme sa pri kazdom jej pohnuti prebrali a davali pozor ci sa nic nedeje....teraz spi sama v detskej izbe mame monitor dychu s babyfonom.

kattrin5
1. jún 2013

Moja spava sama I'd 4 mesiacov ale mam video monitor talze ju pekne vidim 🙂

ivkake
2. jún 2013

Moj spinka od 1 mesiaca 🙂

janinah
2. jún 2013

moja babka mala každé dieťa pri sebe v posteli,kým neporodila ďalšie..a mala ich 12 tých detičiek...tá dnešná moda dať dieťa čím skôr do inej izby a monitor k nemu sa mi nepáči,je to také "studené"...a nemusíte sa do mňa obúvať,píšem si sem svoj názor tak ako každý na MK

evitka3
2. jún 2013

Je to vec nazoru a priestorovych moznosti..... my mame 2 deticky, starsi ma teraz 3 r. A 7 m., a od 1,5 roka nechcel spat sam v postielke a to spal s nami v spalni, kedze mame 2 izb. Byt, a mladsia ma teraz 1 r. A 7 m., a spi v postielke ale vsetci spime spolu v jednej spalni🙂🙂🙂🙂

diusik
2. jún 2013

ja som prave vcera prelozila deti,3 a 2 rocni,nuz neviem,dost mi v tej spalni chybaju :o) zatial sa len adaptuju,dost casto som tam musela behat,podla mna je to velmi individualne,ved ked dietatko spi kludne,tak preco nie,ked stale place a vyzaduje si pritomnost rodica,tak nech je s nim,
asi neexistuje idealny vek...

erika_rika
2. jún 2013

@simonka2012 odporucam urcite znacku GRO a hlavne sa riadit podla teploty, na tu su tie cisla a oznacenie TOG. Teraz pri 20-21 stupnov pouzivame 1TOG. Na ukazku http://www.brendon.sk/Products/Details/44962 a tuto je o tom znaceni TOG http://www.predeti.sk/kategorie/spinkanie/spaci...

edie63
2. jún 2013

Moja dcera spi sama vo svojej izbe odkedy mala 6 mesiacov aj nieco. Prelozili sme ju, pretoze akonahle sme vstupili do izby, uz bola hore a bolo tazke ju uspat. Ja som sa bala aj poriadne sa nadychnut, aby som ju nezobudila, ona bola nejako citliva na nase pohyby, zvuky. Odkedy spala sama, vsetci sme spali lepsie a aj ked sa casto budila a kojena bola do roka, akonahle som pocula jej hlas, do par sekund som bola pri nej, nebol to problem. Tiez mala monitor dychu cca do roka.

mima4
2. jún 2013

@janinah
nepoznam tvoju babku, ale volakedy ludia zili vo velkej biede, nemali niekolkoizbove byty/domy... neraz ked ides pozriet sa do typickeho rolnickeho/remeselnickeho domu z neviem akeho storocia... tak jedna miestnost bola miestnost pre remeselnika a v druhej sa doslova VSETKO - sluzila ako kuchyna, obyvka, detska, spalna... cize neraz v tej jednej prtavejj izbicke fungovalo aj 12 ludi a neraz starsie deti ani nemali vlastnu postielku (vsak kde by ju dali? 😉 ) a spali na lavici, na peci..no kde sa dalo schulit a spat 😀

Takze ja by som to velmi neporovnavala s tym co bolo... mnohe veci sa robili z objektivnych pricin.

janinah
2. jún 2013

@mima4 áno,ľudia mali malé domky a mali k sebe blízko 😉 dnes sa deti zavrú každé do svojej izby a rodina sa nemusí vidieť ako je víkend dlhý 😒 snáď niekto pochopil,že som nepísala o priestorových možnostiach,ale o blízkosti matky a dieťaťa 😉

mima4
2. jún 2013

@janinah ale ja som pisala o objektivnych pricinach, preco to tak vtedy bolo 😉
No ale idem ti zasa oponovat 😀 ale v dobrom 😉 ci "mali ludia blizko k sebe".. mali, ale nie z dovodu, ze chceli, ale z dovodu ze museli.. ak chceli prezti, museli neraz sa podriadit roznym veciam, ludom, predstavam... si zober napr zivot nevesty so svokrou... volakedy nevesta drzala hubu a krok a prezili takto cely zivot ..z toho by sa dalo vydedukovat..ze mali k sebe blizsie...ale volakedy to nebolo tak, ze nevesta si dupne a ide prec..pretoze by ju spolocnost doslova "ubila" a nemala by sancu samostatne ekonomicky zit... a takto to bolo vo velmi vela veciach.
Velmi vela veci sa porovnava s minulostou, ale nie je vsetko take krasne a harmonicke ako sa nam zda. Taktiez blizkost matky a dietata ... neurcuje, ze dietatko ma vlastnu izbu... to su opat len zauzivane zvyky tej ci onej spolocnosti...

anika159
2. jún 2013

U nas ma maly rok teraz prvykrat spal celu noc, ale do vlastnej izby sme ho prehodili uz v 9 mesiacoch... A uplne v pohode🙂 my mame spalnu pre seba a on sa nebudi na to ked moj drahy chrape alebo ked ideme spat
@simonka2012

simonka2012
autor
3. jún 2013

@monika15
@katie555
@toluf

@zinhka ...a ostatné baby 😀 v sobotu sme ju dali nakoniec predsa do detskej a hned zaspala a prespala celu noc 🙂 ja som taka šťastná že až 🙂 vdaka vám 🙂 a som kupila aj vak ale to sme este nestihli vyskušať ,možno dnes

monika15
3. jún 2013

@simonka2012 super ze sa ti podarilo 🙂)))

dai
3. jún 2013

@simonka2012 podla mna odkedy rodic uzna za vhodne tak odvtedy to vhodne je🙂 ja by som urcite riesila monitor dychu a normalny monitor ale ked ti dieta prespi celu noc a vnoci nepapa tak mozno este lepsie sa mu bude spinkat ked ho vy nebudete rusit...
inak moja dcera isla do izby ked mala 2 roky, syn o 3 mesiace skor... ale teda neprespali mi este ani jeden noc, takze pre mna to bola zataz... na druhej strane pre manzelsky zivot dobre riesenie😀

dai
3. jún 2013

@janinah manzela mala babka kde ked deti boli pri nej vlastne 12 rokov vkuse🙂 prepac ale tiez suhlasim s mimou - ja teda som mala deti pri sebe pokial oni mali pocit ze chcu spinkat s nami ale teda snazila som sa ich mat v postielke vedla nas, nie priamo v posteli, lebo tak sme sa nikto poriadne nevyspali ( aj ked pokial som kojila tak bolo super ich mat hned vedla seba - to sme boli asi ako tvoja babka nacapeny na seba, ked boli nervozny tak sa prisali a ja som sa fajn vyspali a oni tiez boli spokojni... na druhej strane ale je mama cely den s detmi a ked jej noc prespia tak asi tu potrebu blizkosti nemaju - tak preco seba a aj ich obmedzovat ak mam tu moznost ich dat do ineho priestoru? a hned apelovat na nedostatok citu a chladu a podobne... )
my napr. mame dost priestoru ale rozhodli sme sa ze do puberty budu deti v jednej izbe - a vlastne sme stale cela rodina v spolocenskych priestoroch - tam maju deti svoj kutik, svoj stol so stolickami , nosia si hracky etc. ... v izbe su velmi malo, asi len ked spia🙂 takze si nemyslim ze tym ze spia v svojej izbe ich o nieco ukracujeme alebo spolu travime nejak malo casu😉

inak moja babka doteraz spomina ako moju mamu porodila pri koseni na poli, zabalila do handry na seno a sup domov🙂 ale to neznamena ze by si to vybrala keby mala ine moznosti alebo zeby to bolo take romanticke a krasne ako sa to mozno nam dnes moze zdat😉

jolly84
22. aug 2013

@simonka2012 ja som si to nastavila tak, ze hned ako sme prisli z porodnice, tak bol vo svojej izbicke. prvych 8 mesiacov so mnou, lebo sa v noci budil na papanie. od vtedy spinka uplne sam vo svojom kralovstve 😉