Odgrgávanie aj po dvoch hodinách

tatiana366
27. okt 2018

Ahojte, uz som zúfalá. Naša malá ma 5 a pol mesiaca. Odmalička ma problém s jedením, prestali sme kojiť asi v 3 mesiacoch, teraz papa sunar prémium care. VŽDY keď sa na papa tak grgne, krásne. Ale potom znova a znova slabšie. Krmim ju a potom aj hodinu nosím a grgla asi 4,5 krát. Už zaspáva, dam ju spinkať alebo doma alebo v kočíku, zaspí pekne ale spi max 20 alebo 30 minút a zobudí sa. Viem ze by ešte spala ale plače a nevie si pomôcť.Je to znovu grgnutie co ju zobudi.vecer hrúza kým sa vygrga je to aj 2 hodiny kým zaspí a potom sa znovu zobudí na grganie a potom zaspí zasa a spi skoro celu noc ale cez deň katastrofa. Po tej chvíle spánku už nezaspi, iba sem tam. Už neviem čo robiť aby nemala plne brucho bublín. Menila som aj mlieko a aj fľaše, všetky co sú. Aj antikolikove. Mate niekto s tým skúsenosť? Prejde to?, veľmi plače a nejde jej grgnut,boli ju to. Keď bola malinka mala hodinový záchvat plaču. som v koncoch.každý deň je iný, nedá sa odhadnúť kedy bude a koľko bude spať lebo je to len o brušku. Ani keď sa kočíku je nespi dlhšie, skúšala som všetko začali sme prikrmovat, myslela som ze tušia strava spraví lepšie ale ani to, aj pri tom prehhlta vzduch a potom kolotoč. Ma rada aj vodu aj čajík ale potom je to tiež grgacie na sto krat. Ďakujem za každú spravu

renatka100
27. okt 2018

@tatiana366 ja by som ju skusila dat spinkat na brusko, moj maly si tak krasne odgrgne a uz je predsa velka aj sa sama toci v postielke

lalyla
27. okt 2018

Ahoj, ja ti neporadim, len povzbudim. Príspevok ako keby som písala ja, len s tým rozdielom, že malú dojčim. Asi od dvoch mesiacov som s tým bojovala, tiež mi ju to budilo zo spánku, bola som z toho už na nervy, grgla si aj desaťkrát a poslednýkrát si odgrgla ešte pred tým, čo som ju išla zas dojcit, takže všetko sa zacalo zas odznova. Tiež som čakala, že prikrmy to zlepšia, zo zaciatku nič, stále grgala aj po prikrme, potom to z ničoho nič prešlo😊prejde určite aj vám, už čoskoro ☺️

gabika1331
28. okt 2018

Ahoj, neprehanas to nahodou s metodami na zmiernenie kyslosti organizmu? To by vsetko vysvetlovalo 🙂 V dnesnom svete je prekysleny organizmus beznym javom, bohu zial, uz aj u malych deti, a preto je uplne spravne voci tomu svoju rodinku chranit. ALE nic netreba prehanat! A to plati aj pri tomto. Niektori ludia si casto myslia, ze kyslost je nieco zle a ze cim jej bude v organizme menej, tym lepsie. A nasledne to prehanaju s terapiou. Tento postoj je ale velmi nespravny! Davkovania odporucane odbornikmi maju svoj vyznam. Organizmus musi byt v rovnovahe a kyselina v nom zohrava velmi dolezitu ulohu. Ked ma malicka zaludocne kyseliny prilis slabo koncentrovane, travenie trva ovela dlhsie ako by malo. Potrava, ktora mala byt uz davno rozlozena a vznikajuce plyny vygrgane, ostava v brusku dlhsie, aj ked malicka ide spinkat. S tymto mam osobnu skusenost, nastastie som na to doplatila iba ja a nie moja ratolest. Ked som sa zacala vzdelavat a starat sa o svoje zdravie, myslela som si, ze zbavit sa kyslosti uplne je ziaduce, a tak som davkovania odkyslovacov casto prekracovala. A problemy s travenim sa dostavili velmi rychlo. Tak som studovala dalej, pytala sa odbornikov a oni mi to takto vysvetlili 🙂 Kazdopadne, ak nejaku terapiu pouzivate aj vy, tak ju skus malej na par dni vysadit a potom pokracovat s nizsimi davkami. Ak vsak nic neuziva, je potrebne kyslost zaludocnych stiav zvysit. Obvykle pomoze slaby roztok kyseliny octovej (cize klasickeho octu). Staci pridat par kvapiek do beznej potravy. Hlavne, nech to malickej chuti a nech nema problem to spapat. Opat, nic netreba prehanat! Ak by vsak problem nadalej pretrvaval, treba pouzit VELMI SLABY roztok kyseliny chlorovodikovej. Nie je to take strasne ako to na prvy pohlad znie, neboj sa 🙂 Kyselina chlorovodikova je jednou z hlavnych zloziek zaludocnych stiav a mozes si to pokojne kdekolvek vyhladat. Problem je, ze slaby roztok sa kupit neda a jeho priprava - riedenim standardne predavanej 30%-nej kyseliny - je pomerne nebezpecna. Obzvlast, ak s tymto nemas skusenosti a nemas k dispozicii patricnu vybavu. No v skutocnosti sa nie je coho bat, staci len, ak je clovek opatrny a rozmysla nad tym, co robi 🙂 Idealne je pouzit roztok s koncentraciou 0,5-2%, ktory ziskas tak, ze si najskor pripravis potrebne mnozstvo vody a potom do nej pomaly pridas zodpovedajuce mnozstvo kyseliny potrebne na dosiahnutie pozadovanej koncentracie. Davaj si pozor, nech ju tam nekvapkas prilis rychlo - ako si pamatame z hodin chemie - riskovala by si tym nebezpecnu reakciu. Taktiez mozes pouzit gumene rukavice a hlavne davat pozor, aby si koncentrovanou kyselinou nic nepoliala. Na zaciatok by som odporucila pol cajovej lyzicky 0,5% roztoku raz denne po dobu niekolkych dni a v zavislosti na pozorovanych zmenach by som upravila davkovanie podla potreby. Tak, hadam som to napisala dost detailne a zrozumitelne. Zdravie dietatka je velmi dolezite a treba byt dosledny, aby clovek nahodou nieco nepokazil. Vela stastia prajem! 🙂

mokava7
28. okt 2018

Ako keby to ja píšem .... No chcem sa spýtať , toto isté bolo aj ešte pri kojení ? Môj má dva mesiace a kojim ho a presne tieto 20-30 minútové spánky celé božie dni z ničoho nič sa zobudí a grgne si alebo sa mu vráti mlieko a je po spánku . Kočár už ani neriešim tú chvíľku sa tam neoplatí mu byť pretože potom bude plakať , takže riešim to nosičom, používam iba ten . A predné od rána do večera takto spí - nespí a príde večer, síce to nemá ako vy s tým zaspatím no keď zaspí na nočný spánok, tak spí krásne do rána s 2 zobudeniami na jedenie a príde zas to ráno a zas ten kolobeh až do večera 😢 už som zúfalá s toho , boli sme aj na gastre , reflux nám nepotvrdili , pretože za tých minút čo mu robila sono sa mu vrátilo len raz a to je ok .. No napr včera sa mi medzi jedeniami až tie krát zgrcal že som ho prezliekať musela mokrého..a tiež si aj 1-2-3 hodiny po jedení vie grgnúť . Na gastre mi ešte povedala , že aj napriek tomu že sa tesne pred sonom vykakal je stále zaplynení, večer mal zas bolesti , aj zaspal a zobudil sa s plačom, skoro hodinu, kým sa riadne vyprdel ... pritom kaká aj prdi pekne nemá problém no aj tak ho furt brucho bolieva 😦 dávam mu dečko od jamiesonu tak vigantolom to nebude, už sme skúsili troje rôzne kvapky na koliku a skonštatovala som že je to všetko len biznis a nedávam mu už nič, len probiotika bio gaiu ktorá tuším aspoň kúštik pomáha alebo si to len namýšľam, ani neviem ....

matulienka10
28. okt 2018

Ako by si o nas pisala, moja mala ma 4,5 mesiaca, plne dojcena zatial, neustale grganie, zaplynene brusko, zly spanok, k rezime sa u nas neda ani hovorit, aj kocikovanie som vzdala, odkedy sa treba lepsie obliekat, lebo dlhsie sa chystame ako sme vonku 🙂 tak snad to prejde coskoro

tatiana366
autor
28. okt 2018

@renatka100 na brušku správala asi 4 mesiace a odkedy sa točí už tam byt nechce. Ona spi a aj v spánku preglga co je podla mňa spôsobené tým ze ju tam niečo tlači, je jej to nepríjemné. Predstavujem si to ako keď mne je ťažko a nejde mi vygrgnut. Netuším lebo aj sa točí v postieľke ale keď ju to boli a plače nepomáha nič. Ďakujem za reakciu

tatiana366
autor
28. okt 2018

@lalyla ďakujem za odpoveď. Možno som potrebovala toto, nejakú nádej že to prejde 😄 ci jej dám menej alebo viac tak stále sa to opakuje. Myslela som totiž že môže byť aj prejde a ale je to o tom isto ci dám menej alebo viac. Presne aj ona ako píšeš,, ide jest ďalšiu dávku a grgla z predošlej. Skúšam dávať aj trochu nemliecnej kaše okolo 5-6,,aby nejedla mlieko na prázdny žalúdok ale žiadna zmena.

tatiana366
autor
28. okt 2018

@mokava7 pri kojenie to bolo horšie. Totiž kým som mala veľa mlieka a to prvé jej samo natieklo do úst keď začala ťahať, tak sa ako tak dalo ale potom prestalo tiecť prúdom a odvtedy prestala jest, len sa jedovala na prse a keď som odstriekala tak píla. Ale grgacie to isté, to dokonca prvé dva mesiace ona ani nespala!!! Nepreháňam. Plakala som s nou, nevedela som co jej je, že ju boli grgnut ie. Stále na rukách, nonstop a zaspala tak ze orizmurila oko od únavy a keď som išla položiť tak hneď plač alebo som nestihla ani položiť. To bol masaker.
Na gastre sa nám nič nepotvrdilo, resp. Povedali ze minimum sa vracia a ze si o je úplne nepresný ukazovateľ toho a je to zastarala metóda. Mali sme aj bio gaju aj všetky klapky na bruško a plyny. Keď bola malá mala aj kolíky ale to už nemá.

tatiana366
autor
28. okt 2018

@matulienka10 my sme mali prvé dva mesiace kočík na okrasu. Úplne vreskot v ňom. Neboli sme nikde. Potom som prišla na to ze to je grgacie, po hodine nosenia co sa vygrga asi sto krát tak ju tam už unavenu dám, zaspí asi na 20 ,30 min a je hore, musím ju z dvíhať, nosiť a sem tam sa podarí zaspať zas a sem tam vreskot až kým jej to neprejde. Režim nefunguje, nechodím skoro nikam, ruky mam po zem vytahané, a stále dúfam 🤦‍♀️😂

matulienka10
28. okt 2018

@tatiana366 uplne o nas hovoris, ale ja tym ze kojim oddychujem iba pocas kojenia, lebo uspavam na cice, po chvilke jedenia dam odgrgnut, grgne aj 4 krat, potom sa dalej kojime,az kym zaspi, polozim ju, niekedy je hore po 5 min, niekedy po dvoch a niekedy po 15, tym ze je mladsia ako tvoja, tak mi este niekedy zaspi na ramene hned, niekedy ju mozem este polozit, niekedy zacne plakat tak ju dvihnem, ked sa ziadne grganie nekona a zlosti sa laham k nej a dojcim.... vtedy oddychujem, len ja mam este 6 rocneho a ten je vtedy bud s tatinom alebo zial sam sa hra v obyvacke, este ze je to relativne poslusne dieta a nerobi blbosti 😄

momoika
28. okt 2018

@tatiana366 vyškusat dat spinkat na bruško. A odporučam antikolikovu flašku Dr. Brown. A možno aj zmenu mlieka...

malinajahoda
28. okt 2018

@tatiana366 dcérka ti grgá alebo aj grcká?
A ako ti už poradila
@momoika neuvažovala si nad zmenou mlieka? Možno jej toto nevyhovuje.

saslavka73
29. okt 2018

Aj my sme to mali. V kuse na rukách, zvislo, len nosiť a položiť ani za svet. Natrápili sme sa.

tatiana366
autor
29. okt 2018

@saslavka73 a prešlo vám to? Kedy asi?

saslavka73
29. okt 2018

@tatiana366 No možno aj rok mali. Keď už chodili a jedli aj iné veci. Držím palce. Najhoršie bolo že nik tomu neveril, stále má obviňovali, že si ich priveľmi všímam že ich mám položiť a nechať tak. Však vidím, že decko sa puči, že nie je dobre zdvihnem a pokoj grgne si. No takže tak. Našťastie mama mi pomáhala, ináč sa zbláznim.

tatiana366
autor
29. okt 2018

@saslavka73 no ja som sama s nou, tiež mi najskôr nikto neveril ze to je grgacie, že to moc riešim, že není možné aby nespala keď sa jej natriasa rit v kočíku. Až potom keď som pár krát spala u mamy tak zbadala že akonáhle ju položí nevygrganu úplne, nebude spat a ani ležať ale sa krúti a reve. Keď bola malinka tak revala hodinu v kuse, kričala. Dlho mi trvalo kým som prišla na to co je to 🤦‍♀️ no som zvedavá teda, budem čakať. Každý deň vstávam s tým ze to možno prejde ale aj dnes ráno to isté ako doteraz. Ďakujem

saslavka73
29. okt 2018

@tatiana366 Je to tak, hlavne zachovať pokoj a klud. Držím palce.

jmajernikova
29. okt 2018

@tatiana366 my sme mali tiež problém s grganím. Môj malý bol aj bez toho zlý spáč, cez deň mi takmer vôbec nespal od malička. No po každom papaní, aj keď si odgrgol, tak sa mi cca po pol hodke spanku zobudil s plačom. Tiež som vedela, že si potrebuje odgrgnuť opäť!!! A potom nie a nie zaspať. Jediné, čo ti viem odporučiť, je mať trpezlivosť, masírovať malej bruško, cvičiť s ňou (samozrejme nie hneď po jedle), davať ju na bruško často (ja som to robila,keď som bol pri malom, nespal tak). A ono sa to časom zmení, aj u nás je to tak. Už som aj zabudla, že sme taký problém mali. Možno keď sa ti už začne viac sama hýbať, otáčať sa, tak ten vzduch pôjde von ľahšie. Ďržim palce!

matulienka10
29. okt 2018

Jaj my dnes mame velmi tazky den, od rana mi spala cca 20 min, aj to na prse.... grgame a grgame ako keby sme zjedli bok slaniny.... hroza...grga sa malej vela a tazko.... nech to uz prejde .... prosiiiiiiimmmmmm ☹

saslavka73
29. okt 2018

@matulienka10 ☹❤👏

matulienka10
29. okt 2018

@saslavka73 tak by som si chcela malicku uzivat, no da sa to? Ked mam pocit, ze mi niekto zapichol vidlicku medzi lopatky a ruky mam vytahane az po kolena? Ufff.... robim nieco zle?

saslavka73
29. okt 2018

@matulienka10 Neboj bude lepšie vyrastie.

matulienka10
29. okt 2018

@saslavka73 ďakujem 😉

smaile25
1. nov 2018

Ahojte baby neviem kam pisat ale ak sa tu najde mila osoba ktora mi poradi budem vdacna.Moj syn bude mat jeden rok,papa vsetko nema stym problem mlieko mu prevaram kedze umele mlieko mi odmietol.S pitim prevareneho mlieka nema problem podavam mu ho rano a vecer cez den ma normalnu stravu.Mam taky problem od vcera mi nekaka neviem co ho mohlo zapiect.Ked tlaci tak len sa zovrie a zacne plackat.Prosim poradte mi ako mu pomoct aby sa vykakal.Skusala som aj cvicit z nozickamy s teplomerom proste skoro vsetko a nic.Dakujem

jmajernikova
1. nov 2018

@smaile25 skùs slivkový kompót,šťavu,alebo slivkovú detskú výživu.U nás sa osvedčil aj 100%-ný jablkový džús.😉

smaile25
1. nov 2018

Dakujem za radu vyskusam

peldo91
15. jan 2019

Nechcem sa miesat medzi Vas matky ako chlap ale nam to robi synak a ako pisala jedna mamina vyssie moze plakat aj zo zazitkov z dna ked je trosku stresujucejsi den ale hlavne je to vzdy ked v dani den poobede nespi aspon tak je to u nas zobudi sa trase sa zmateni pozera a place niekedy to trva 3 minuty niekedy 20 ale vzdy sa upokoji dieta by som nebudil teda aspon by som mu v izbe nezazinal svetlo myslim si. ze je to ako u namesacnych ktory sa nesmia budit lebo moze dojst k dezorientacii potom kludne vzdy zaspi 🙂

petrusa1212
18. nov 2019

@lalyla Ahoj, prosim kedy v to preslo. Prezime to iste od malicka a teraz mame 4,5 mesiaca a mam pocit ze je to horsie. A potom aj spanok je zly. A z usmievaveho dietata mam posledne dni male vrestadlo, kt. je unavene a sustavne mevygrgane.

lalyla
21. nov 2019

@petrusa1212 ahoj, no nám to prešlo asi keď sme začali s príkrmami a .keď sa mala začala viacej hýbať, niekedy v siedmych mesiacoch sa už plazila a chvála Bohu už bolo po všetkom. Prejde to, neboj, pevné nervy

vvevi
4. máj 2021

@tatiana366 viem ze trosku starsi prispevok ale presne toto iste teraz prezivame aj my s 2mesacnou. Dopracovali ste k niecomu co vam vtedy pomohlo? Alebo len cakat kym to prejde tak ako to prislo? Uz som zufalaa