Odber krvi u bábätka

laura_222
9. máj 2018

Ahojte baby,
mala ma 8 msiacov a mam podozrenie ze ma malo zeleza. V pondelok s nou idem na odber krvi. Problem vsak je ze 3 h pred odberom nema jest a neviem ako to urobit. Je na UM a naraz nevie vypit viac ako 90 ml preto ho pije castejsie, cca kazdu hodinu. Vstava okolo 5 a neviem si predstavit ako ju do 7:30 udrzim bez jedla. Samozrejme Nechcem aby boli vysledky skreslene, ale mozem jej dat napriklad trocha jablkovej stavy do vody nech to nejak vydrzi? Alebo naozaj nic? Dakujem za odpovede

ave17
9. máj 2018

Asi ani jablkovu vodu,podľa mňa to skresli zase cukor,inak zvláštne, že papa každú hodinu,aj moja je na UM,ale od začiatku papa každé 3 hodiny.

deti95060810
9. máj 2018

8 mesačné dieťa by už malo papať inak...vie o tom lekárka, o tomto probléme? Pretože to môže poukazovať na nejaký problém - vlastná skúsenosť....
Jablkovú šťavu nedávaj, max. nesladený čaj....toho môže koĺko chce... ja som k lekárovi zobrala fĺašku mlieka a hneď po odbere som dala dieťaťu jesť - aj v čakárni.....😉

laura_222
autor
9. máj 2018

@ave17 moja od novorodenca takto, uz som skusala hocico aj ju nechat hladnu dlhsie ale vzdy len tu svoji mini davku vypije

patka0001
9. máj 2018

Vobec neni zvlastne ze papa tak casto , aj my od narodenia papame casto . Nie kazde babatko nabehne na 3 hodinove intervaly . My sme boli na odbere krvi tiez na zelezo v 6 mesiacoch a normalne maly papal umele mlieko predtym . Vysledky boli ok . Daj jej papat hned ked vstane a potom po odbere . Inak neviem ako u 8 mesacneho ale nam v 6 mesiacoch brala krv z hlavick a nic prijemne to teda nie je . Vela stastia nech to co najlepsie zvladnete

deti95060810
9. máj 2018

@patka0001 tak malým deťom väčšinou berú z hlavy...

laura_222
autor
9. máj 2018

@deti95060810 ano vie a hovorila ze jej mam davat podla chuti, uz papa aj prikrmy tych zje celkom dost ale teda s tym mlieckom je to takto. Podla davkovania na Nutrilone ( viem ze je to len orientacne) by uz dieta v jej veku malo vypiti 266 ml na jedno krmnie. Ona nikdy nevypije viac ako tych 90 nech skusam cokolvek 🤷🏻‍♀️. Narodila sa malinka 2700 g a 43 cm, dlzku dobehla ale je skor slizil vazi 6300 g len. Ale vsetky vysetrenia a testy mala vzdy v poriadku, tak nevim preco takto papa. Aky problem to moze byt? Dakujem

lucik284
9. máj 2018

@laura_222 my mame tiez problemy so zelezom ale nikdy nam nekazala prist nalacno. Vzdy mi vravela, ze kludne sa moze napapat. Ale mala je zase kojena.co sa tyka tych odberov zalezi ake ma zilky a aj od sestricky nam beru aj z ruky aj z hlavky.

laura_222
autor
9. máj 2018

@patka0001 dakujem pekne, nejak to bude musiet vydrzat a ja s nou...uz jej raz brali krv a normalne z rucky, o odbere z hlavicky som uz pocula, snad jej odoberu z rucky🙏🏼

laura_222
autor
9. máj 2018

@lucik284 mna upozornovala ze nalacno len vodu moze aby to dobre tieklo...

mijunik
9. máj 2018

@laura_222 ahoj, ja len pre upokojenie- môjmu synčekovi brali krv z hlavičky, keď bol bábo. Bolo dobre vidieť žilku, išlo to ľahko. A najmä-napriek tomu, ze to vyzerá hrôzostrašne, bábätku to nevadí tak, ako keď treba nasilu fixovať ručičku. Vtedy dieťatko bojuje a je to oveľa náročnejšie. ☺️ Držím palce, nech to čo najjednoduchšie zvládnete. ☺️

laura_222
autor
9. máj 2018

@mijunik dakujem pekne 😘😘 uz jej brali krv to celkom zvladla, skor sa bojim toho hladu ako bude hysakovat. Ona je dost nervacik😂

mijunik
9. máj 2018

@laura_222 neboj sa, zvládnete obe aj prípadné hysákovanie. 😊 Daj jej piť vodu, koľko si zapýta. Neboj, dobre bude. 😊

kacena4
9. máj 2018

ahojko ak papa okolo 5tej tak jej daj kludne rano papat vsak to su tie 3 hodky do cca 8smej a potom uz jej budes davat pit len vodu alebo nesladeny caj. a neboj nebudes ani prva ani posledna maminka co bude prezivat 3 hodky bez jedla s dietatom pred odberom krvi. zvladnete to. mozno budete obe trosku vystresovane ale date to, naucis sa kym bude velka este tych odberov bude habadej. my sme s najmensou mali odbery kazdy mesiac kedze bola tazko chora vobec som nad tym nepolemizovala ohladom jedla proste muselo sa tak sa slo az kym neboli odbery ok a mohla ist na operaciu a to bolo az v 1 /14r. takze neboj zvladnete to, ak by bola hore skuste sa zahrat prechadzat, ale ak by sa dalo skus ju este okolo tej 5tej uspat budes mat viac kludu do 7,30 a popr. rano ist cim skor k dr. nech ste prvi na odbery a nech vam vezme, mliecko zarobene so sebou a napapate sa hned po odbere v cakarni. drzim palceky

babi81
9. máj 2018

@laura_222 mozes jej dat vodu napit my sme chodili kazde 3mesiace na krv ked bola miminko takze uplne ti rozumiem, mozno by si mohla jej dat o 4jest a potom by ti este mohla zaspat alebo chod uz o 7

laura_222
autor
9. máj 2018

@kacena4 ano zvladneme bude musiet vydrzat, dakujem za nazor 😊

laura_222
autor
9. máj 2018

@babi81 zobudim ju o pol 5 nech sa naje a potom nejak vydrzi.dakujem

bibistec
9. máj 2018

Inak.neda sa vas poslat do nonstop labaku? My sme tak chodili s dcerkou ked bola mala a sli sme vtedy ked to nam vyhovovalo a vacsinou jej v spanku zobrali krv ze ani nevedela, cize nie u lekarky ale v labaku. Ak sa neda tak miesto mlieka.jej proste dat vodu alebo nesladeny caj. Inac ta zila na hlave je fakt dobre viditelna aj toto sme zazili v nemocnici. Ale koli zelezu na lacno je divne skor tam bude celkovy nejaky vacsi odber a aj ine veci.

laura_222
autor
9. máj 2018

@bibistec o tom nonstop labaku som ani nepocula, dakujem za tip opytam sa na to lekarky. Neviem malu som zobrala k nej s tym ze sa mi zda spava a ze menej papa tak ci to nebude zelezo, a povedala te je to mozno a navrhla odber krvi. Mozno chce aj ine hodnoty pozriet neviem.

bibistec
9. máj 2018

@laura_222 aha ale napadlo ma ak je spava ci ma stitku v poriadku, u mojej dcery sa prejavila nedostatocna cinnost stitky strasnou spavostou. Dzim palce

laura_222
autor
9. máj 2018

@bibistec neviem moze to byt cokolovek snad len to zelezo. Dakujem pekne 😊

lavender21
9. máj 2018

@laura_222 malá papá tiež dosť často, keď mala 9 mesiacov šla do narkózy a nemohla jesť od štvrtej v noci. Zobudila sa o pol piatej a uspali ju o pol desiatej. Vôbec nebola ani mrzutá, zvládla to bravúrne, dokonca ani vodu nemohla. Ja som z toho mala strašné obavy ako to zvládne a ona úplne ukážkovo. Tak držím palce aby to aj vaša tak zvládla 🙂

laura_222
autor
9. máj 2018

@lavender21 dakujem pekne 😊