Od kedy je vhodné dávať dieťaťu vankúšik na spanie?

lenbea
24. jan 2014

Ahojte, chcem sa opýtať, čo si myslíte, kedy je vhodné dávať dieťaťu vankúšik na spanie? ja ešte nedávam a mám ročné dieťa.

renee17
24. jan 2014

Ja som dávala po roku ale uplne nizučky. 😉

zahradka76
24. jan 2014

@lenbea ja som nechala obom detom klinovy vankus, ktory mali uz ako babatka.

marylis
24. jan 2014

Ahoj, moj bude mat zachvilku rok a vankus nema a ani neplanujem mu dat. Cim neskor, tym lepsie si myslim 😉

cerez
24. jan 2014

Dcéra mala vankúšik pod hlavou po roku a syn mi ho odmieta. Má vyše dvoch rokov.

awalancha3
24. jan 2014

...dobra otazka, aj ja som sa tym zaoberala.......ale mala mi to vyriesila sama..... vsimla som si ked mala okolo dva a pol roka, ze si perinku nahrci pod hlavicku a tak zaspava... tak som jej dala nizucky vankusik a na nom zaspava... sice sa z neho zosuchne a spi kade tade po postielke, ale zaspava na nom......

lejlla
24. jan 2014

Deticky by mali spat bez vankusa do 2rokov.to mi povedala predavacka v detsk.obchode,ked som kupovala postielku... 🙂

saurian
24. jan 2014

@lenbea
ahoj, my sem to neriesili, starsi sam chcel vankus od cca 2,5r, tak ma odvtedy, mensi ma 3 a este nepouziva. ale odkedy by sa "mal" pouzivat, to neviem.

janka_mamka
25. jan 2014

ahoj , mlaý má teraz rok a pol, a sám si začal dávat vankúšik pod hlavu, prredtým sme to vôbec neriešili, tak od roka som mu ho začala dávat do postele aby si ho mohol vziat ( spava vo velkej posteli ) ,no a vravím že teraz si ho začal brávat aj cez den v obývačke na gauči sa mojka a dá si vankušik pod hlavičku 🙂

aadulik2110
25. jan 2014

@lenbea ja som tiež niekde čítala, že do dvoch rokov sa nemá dávať vankúš...

denisafono
25. jan 2014

ja som citala ze do troch rokov ziaden vankus, ja este nedavam.

tatis
25. jan 2014

nas bude mat 3 o mesiac a od malinka spava bez vankusa a ni ziadny nechce. Aj ked si ho rano vezmeme k sebe do postele, tak nase vankuse odtlaci a lezi radsej na rovnom.

lenbea
autor
25. jan 2014

aha, dakujem Vam, aj ja som čitala, že do dvoch žiadny. len som rozmyšlala, či sa jej neleži zle, lebo ja musim mať aspoň maličky vanskuš.

ivanka.7
25. jan 2014

Nespava na vankusi dodnes, len ked sa hra na spinkanie, tak vtedy musi byt aj vankus aj perinka, ale inak ani vankus ani perina 😀