Od akej váhy je dieťatko obézne?

nibiru
15. mar 2011

Ahojte chcela by som sa spytat Kedy je dietatko obezne?alebo pri akej vahe sa uz za obezne povazuje?Dnes sme boli u ortopeda koli podozreniu na vytacanie pravej nozicky smerom von ,nevedel to zhodnotit vraj je to skoro mam nozicku masirovat a prist na kontrolu o 9mesiacou kedze je vätcia ako ine deti sa vyjadril ze dcerka je obezna aj to zapisal do papierou ked som mu povedala ze je kojena ostal zaskoceny,zarazeny no neviem to popisat asi po 5min. mi povedal ale prikrmujete ju nie ?tak som mu povedala ze ano desiata jogurt,obed zelenina niekedy cely,niekedy polpoharika via avent,olovrant ovocie alebo vyziva tiez ako kedy niekedy cela niekedy len polovica,vecer len MM obcas kasicka ale moc ich nechce v noci sa zobudi na kojenie ako kedy 1-2x pocas dna je kojena medzi jedeniami na poziadanie kedze nechce caje ani vodicku obcas sa nam podari nieco vypit ale asi tak 5-10ml potom sa s naustkom len hra tiez mi od narodenia pekne a vela spinka rano sa budi o 7.00 okolo doobeda spi 1x na obed a poobede 1x niekedy 2x vecer chodi spat o 19.00 ...pritom na poradni mi doktorka povedala ze je sice vätcia tym aj lenivejsia s chrbatka na brusko sa jej nechce ale kedze mala nastarosti jej otca od narodenia evidentne je po nom ze to vybeha .ked mala 5mesiac. a 1tyzden zacali sme s prikrmami na radu lekarky uz vtedy mala 8,5kg ...ostala som strasne zaskocena tym vyrokom ortopeda ....to ako by som jej mala nasadit dietu a aku preboha?ved da sa vobec ovplivnit vaha kojeneho dietata?vzdy som sa balaa aby jej mliecko stacilo ked sa narodila mala 49cm,3480g teraz ma 10,26kg 76cm o tyzdem ma 8.mesiacou. nemam pocit ze by som ju prezierala ani niak prekrmovala .

evanns
15. mar 2011

ahoj...tak ja neviem ci to je obezita... 😒 nasa bude mat o chvilu 7 mesiacov a ma 11 kg a dr v pohode bez komentarov, ze ved to vybeha a kazde dieta je ine 🙂

nibiru
autor
15. mar 2011

@evanns ja so tiez myslim no normalne mi to cely den vrta v hlave ako viem ze je velka kamoska ma rocnu a je ovela mensia ma 74cm a 8kg mne bolo od zaciatku jasne ze bude velka ved len tatino ma 190cm je to velikamsky chlapisko a mna je tiez dost 😒

zuzanockamt
15. mar 2011

@nibiru no nas Jurko ma 76 cm a 9,1 kg a 6 mesiacov ... tiez nie je tabulkovy, ale nikto sa k tomu zatial nevyjadril ... dokina spokojna, ja tiez a maly to iste 😀

heln
15. mar 2011

@nibiru ahoj, myslím, že si nemusíš robiť starosti, keď aj tatino je veľký, tak asi je to genetika.... ale treba uznať, že v priemere je 76 cm na 7 mesačné bábo dosť, teda, že bábätko je riadne urastené...... normálne majú 6 mesačné tak 68 cm. ale, viem aj o väčších bábätkách, bratovi keď sa narodil syn mal 5 kg a 59 cm a keď mal 6 mesiacov mal 15 kg a teraz je úplne v pohode, možno trošku väčší a vôbec nie obézny. a ortopédov názor v tejto veci neber, on je ortopéd, nie dietológ. len sa ešte zamysli, čo papáš Ty, či nemáš veľmi tukovú stravu, alebo neješ hormónmi nadopované kurčatá, ale predpokladám že ješ normálne. tak máš len veľké bábo a to je celé. 🙂

nibiru
autor
15. mar 2011

@heln praveze jem normalne 🙂 no mozem sa priznat ze ma to aj vytocilo kedze ani sa nespytal ake ma dieta preddispozicie ci je kojene,prikrmovane mne zacala tak priberat cca v 3mesiacoch dovtedy priberala cca 170g za tyzden 🙂 co nebolo vela,stale som sa obavala ci ma dost kojila som vyhradne na poziadanie no pohybovalo sa to v rozmedzi 3h.dokonca ako 6mes. ked som jej dala odsate mlieko s flase vypila len 120ml viacej nie .a vsade som citala ze kojene deti obezne niesu a nemozu bit.

langkofel
15. mar 2011

Tak som sa schvalne isla pozriet do tabuliek, ako sme na tom boli my...Takze moja mala mala v 8 mesiacoch 8 520g ale len 69 cm. 76 cm mala az v 13 mesiacoch. Ja by som si nerobila dake velke starosti, pokym ti pediatricka nic nevravi.... ale ako si pisala co by ti asi mala vraviet, malemu nasadit dietu? A este ked aj kojis....Jasne ze ta daco take zaskoci, ked ti to povie lekar...Ale myslim si ze ked malu normalne stravujes, nemas sa co obavat, a ked ste obaja nie prave najutlejsie postavy, myslim ze to je v poriadku 😉

nibiru
autor
15. mar 2011

@langkofel pediatrička sa strasne tesi vzdy ked ju vidi a hlavne ona ma strasnu radost ak je dieta kojene 🙂 podla nej je sikovna aj ked som jej vravela ze malej sa nechce bit na brusku ze sa jej to nepaci tak mi povedala ze nutit ju nemam ved nie kazdy to ma rad a kazde babo je ine vobec sa neriadi prisnymi tabulkami co som velmi rada tiez som zvedava ked jej ukazem spravu od ortopeda co mi na to povie 😒

bubelko
15. mar 2011

@nibiru mne pediater pri starsom povedal, obezny bude vtedy, ak mu nebudem citit rebra, ked ho polozim. tuk na rucickach, nozickach, pod bradou vraj nevadi, ale ak lezi a nevies nahmatat rebra, tak uz je to podla neho vela. nehovoril ziadne miery, len toto. lukas patril medzi vacsie deti, jonas patri k tym mensim - v 14 mesiacoch mal 10,4 kg a 78cm. takze kazde dieta je ine, jedno vacsie, druhe mensie. ja sa radim tym tukom na hrudniku 😉

benne
15. mar 2011

@nibiru môj syn má 11mesiacov, 12kg a chodí..

moja pediatrička vravela na dcéru, že nevadí, že nie je na brušku, nie každý to má rád.. ale vieš, v jej prípade to vadilo a veľmi.. dnes má 3,5 a navštevujem s nou rehabilitačné centrum (pectus excavatum-vpadnutý hrudník a porucha sagit.stabilizácie)

dnes ľutujem, že som ju nenechala pozrieť odborníkom.. nadmerná hmotnosť by ma vôbec netrápila.. ale to bytie na brušku.. to áno.. lebo ako píšem na začiatku, syn má už cez 12kg a chodí, nie je lenivejší, lebo je tučný (má za sebou cvičenie vojtovou metodou do 4-9m, kvôli diastáze)

nibiru
autor
15. mar 2011

@benne no ona na tom brusku je tych 5-7min vidrzi potom sa jej nepaci a pretoci sa na chrbatik ked ju dam znovu na brusko znovu sa pretoci spava na takom plobrusku,poloboku.... snazim sa ju davat na brusko ale vzdy sa po par minutach pretoci no naspat sa jej neche...viem ze to potrebuje na spevnenie svalstva skor som to mysela tak ze mam kamaratku a tej maly dokazal bit na brusku aj cely den aj sa hral a uz aj na stvornozky sa sa dava no a moja nic.teraz cvicime prekladanim nozicky aby sa pretacala aj s chbatika na brusko.

benne
16. mar 2011

@nibiru to je super, že sa sama pretočí naspäť (nebavili sme sa nedávno o tom my dve?? hmmm)...

dnes som prehmatávala miška podla toho ako to @bubelko napísala 😀 😀 rebrá mu cítim... xixi

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nibiru
autor
16. mar 2011

@benne dakujem pekne moze bit no ona najprv vola o pomoc a ked nikto nejde tak sa pretocii taky maly spekulant 😀

stefi76
16. mar 2011

Môj syn sa tiež váhovo pohybuje pri hornej hranici, lenže je aj vysoký: Pediatrička to vôbec nerieši ako obezitu, dôležité sú aj parametre pri narodení a to aký vysoký ste vy a manžel. Na to čo povedal ortopéd by som radšej zabudla, dieťa v takom veku nemôže držať diétu a hlavne ak je kojené. My sme na začiatku priberali mesačne kilo- kilo a pol. Bola som z toho zhrozená, syn na 11 mesiacov vyzerá ako keby mal rok a pol. Oblečenie tiež nosíme o číslo väčšie ako by sme mali. Akonáhle začal malý liezť a viac sa pohybovať aj prírastky na váhe sú menšie. S diétou by som určite nezačínala, lebo by ste malú ukrátili o výživné látky a vitamíny nevyhnutné na jej vývin a rast. Na diétu máte čas-ak naozaj bude nevyhnutná podľa mňa až po 2 alebo 3 roku života.

melkina
18. mar 2011

@nibiru ahoj, žiadne diety určitie v tomto veku nie 🙂 ja mam tiež macka, máme 9 mesiacov a vyše 14 kg 🙂 a tiež je kojený. Pri narodení mal 4500g a 54cm. Teraz nosíme oblečenie na 1,5 až 2 roky. Teda hlavne kvôli šírke 😅 .
Moja lekárka tvrdí, že on to vybehá a potvrdilo mi to viac ludi z okolia, ktorí mali tučné detičky.
A aj ja som mu teraz skúšala nahmatať rebrá 😀 no a nahmatala som mu ich....fuuuu 😀 a to teda má pupok poriadny 😉
a s tou polohou na brušku, aj mne sa od narodenia večne jedoval po chvilke, ale tak vždy som ho aspon par krat za den tak chvilku nechala a zabavala. A časom si zvykol. 🙂

nibiru
autor
18. mar 2011

@melkina dakujem no uz sa mi podari ju zabavat tak ze sa potom pretaca ale to pokial som pri nej a sem tam pomozem inak nie dma ju na brucho sup ho uz je chrbate a naspet nic! 😠 ale ja si myslim ze to v pohode dozenieme 🙂

nibiru
autor
18. mar 2011

urcite by som jej dietu nedavala ved podla mna je krasne a zdravo v prispevku som si tak skor polozila nahlas otazku 😒 ci je vobec take daco mozne.

elvis1235
1. jún 2024

@evanns zaujimalo by ma ci vybehalo