Od akého veku sa môžu deti strihať?

0914225402
4. jún 2016

Dobry, mam chlapceka chcela by som ho dat ostrihat a neviem ci mozem, preto sa vas pitam od ktoreho veku mozme uz strihat deti?

moni244
4. jún 2016

Do 18 urcite nie

monilik
4. jún 2016

@moni244 😀 😀 😀
@0914225402 mozes ho ostrihat kedykolvek, pokial bude ochotny spolupracovat 😉

sissy27
4. jún 2016

na nožnice netreba vodičák, ako 25ročná v pohode môžeš zobrať nožnice alebo strojček do rúk a strihať, žiadny zákon ani nariadenie toto neupravuje 😅
čo sa týka tvojho syna, bolo by fajn, keby spolupracoval, aby si mu neublížila, ak si šikovnejšia, tak to zvládneš tak, že si to ani nevšimne...

sardinka335
4. jún 2016

Ostrihat ho mozeš az ked sa doučíš gramatiku.
Strihať je s mäkkým i....a pytat sa vybrane slovo...katastrofa! A potom ze polavit v povinnostiach a ulohach pre ziakov...

14nunu10
4. jún 2016

Kedysi platil mýtus ze do roka sa dieťa nemá česať klasickým hrebenom a nestrihat,lebo ze mu odstrihnes kus života ...to boli capiny jeziiis 😁😁😁😁😁😁😁

ervenka
4. jún 2016

@14nunu10 povery su medzinarodne. Mna "sprdla" holandska kadernicka, ked som ostrihala naseho drobca. On mal priblizne rok= jesen 2012. Ze do 2 rokov sa deti nemaju strihat, a uz vobec nie doma, ze mojim strihanim som mu mohla poskodit kvalitu vlaskov. Vsetci sa pytali, kde sme boli, ako dobre drobec vyzera. Takze som ho neostrihala zle... hmmmm Hlavne ze pri mne sa vtedy dal ostrihat a pri nej hysteria a strach, az ho triaslo, spotil sa a potom sa zacal bat nozniciek... Ale nastastie sme tento rok nasli konecne kadernictvo, kde sa on neboji a dokonca dobrovolne si sadol a sedel bez slzy...

botka3000
4. jún 2016

My si striháme deti sami strojčekom a nožnicami už niekoľko rokov. Omrzelo nás niekam chodiť, čakať a ešte aj platiť za pofidérnu kvalitu ale nie každý má na to odvahu. Každopádne dajú sa ušetriť peniaze i čas a pri troche rozumu i s lepším výsledkom. Všimnite si ako pri strihaní detí to robia povrchne - švác švác...
Ale pozor, mám akčnú kamarátku, ktorá sa do toho tiež sama pustila a ona je do všetkého tak trochu hr-hrr, zabudla dať nádstavec a tak trojročnému rovno vykosila cestičku pekne v strede hlavy 🙂
Musela ho potom už len celého ostrihať dohola...

zildo
6. jún 2016

Baby akoze sorry, ale ona sa vas pyta na obycajnu otazku a vy tu riesite gramatiku, robite si z nej srandu.Fakt hanba, zeny. Ja tiez ako prvorodicka sa pytam vselico.Napriklad ani toto neviem ci sa moze strihat uz ako batola ci vyckat nejaky cas.Predsa su tie vlasky take jemne.Niektorim opadnu aj same inim nie.Tak radte a ak mate pisat hovadiny, tak radsej nepiste mudrlantky....

zdena12345
6. jún 2016

keby som cakala do 2 rokov, tak z nasho chalana mame dievca🙂 Este nema 2 roky a uz bol 3 skoro do hola. Strihame doma strojcekom na par mm. Ak sa nezadari dokonale, ved sa aj tak nic nedeje. O chvilu vlasky dorastu a mame dalsi pokus🙂
1x to bolo s vreskotom ale potom sme ho ucili ze ked sa tato holi tak to robi bzzz a to sme mu vypravali ked sme aj jeho strihali a to sa mu lubilo

beusssska
7. jún 2016

Ja som malého ostrihala už aspon 5x a má 1 aj 2 mesiace 🙂 trhal si vlásky za ušami keď bol unavený tak som sa rozhodla ostirhať ho. Nepočúvaj na nikoho, iba na seba. Tvoje dieťa, ty rozhoduješ! Poveraže do roka sa nesmie stirhať,je presne taká istá blbosť ako to, že od roka sa nesmie pozrieť do zrkadla a podobné trapošiny... @zidlo Áno, sú tie vlásky jemné ale čím častejšie sa budú stihať tým budú hustejšie a pevnejšie a nemylsím že sa pýtala na tie prvé vlásky ktoré do pol roka vypadajú... tie by asi nikto nestrihal... 🙂