Od akého veku je vhodné chodítko - pavúk?

29. júl 2024

Od akeho veku je vhodne? Mam teraz 5 mesacne babo.

anavixy
29. júl 2024

V ziadnom veku absolutne NIE JE vhodne.

klara351
29. júl 2024

Idealne nikdy. Ale dostanes aj odpovede, my sme davali dieta a nic mu nie je.

autor
29. júl 2024

@klara351 a od kolkych mesiacov ste davali?

viestta
29. júl 2024

Kazde choditko je uplne zbytocne. Dietat len poskodi, ale pre matku to moze byt pohodlne strcit dieta do pavuka "vsak sa zabavi"

klara351
29. júl 2024

Ja som nedavala, povazujem to za zbytocne a pre deti uplne nevhodne. Ale na tuto temu su vzdy dva nazory a je len na tebe, co si vyberies. Zatial to vyzera, ze ho tam chces dat, tak ho tam daj kludne aj hned. Pokial ta nezaujima vhodnost a bezpecnost, ale iba vek, tak je to uplne jedno.

janai1
29. júl 2024

chudák dieťa 🙄

autor
29. júl 2024

@viestta preto hladam, pomocku pre seba ako si ulahcit materstvo....pod ohradkou mrnci, v kresielku mrnci....na rukach cele dni a ja uz nevladzem. Ani s nosicom nevladzem

beronsche
29. júl 2024

@klara351 super, že mu nič iné je... .ale pred tým, ako budeš túto hlúposť radiť ďalej, pozri si, aký názor majú lekári a fyzioterapeuti.

autor
29. júl 2024

@beronsche aky maju nazor, prosim?

beronsche
29. júl 2024

Aký máš nosič? Možno stačí vybrať vhodnejší typ.

Ak nevládzes, riešením je dostať pomoc - otec, starý rodičia, kamarátka.. prip.polavit niekde inde...
Riešiť to nevhodnou pomôckou, ktorá reálne môže dieťaťu uškodiť, nie je dobrý nápad!

tanyan
29. júl 2024

Nedávala som... V akom stave je aktuálne psycho-motorický vývin?
Jednotlivé fázy a kroky vývinu by mali nasledovať postupne a hlavne by dieťa nemalo byť tlačené do činností, na ktoré jeho telo ešte nie je pripravené. Predpokladám, že ešte ani samostatne nesedí a určite by najskôr malo mať dosť pevný chrbát a brucho, aby si mu nespôsobila napríklad pokrivenie chrbtice.
https://mojapediatria.sk/blog/51

biglovemom
29. júl 2024

Naco do ohradky ako zver ..a choditka.Nech to dieta leze ,objavuje,vsetko co je nebezpecne dat z dosahu, na sufliky su poistky. ..
a choditko nie a nie a nie.

viestta
29. júl 2024

jaj, ty si chces ulahcit? Zdraie dietata nie je dolezite? Vsak ho daj na zem, nech lozi. Ja som nemala ani nosic, ani choditko. Mal ohradku, kde som ho dala ak som potrebovala aby bol v bezpeci.

klara351
29. júl 2024

@beronsche Ty si si tu odpoved precitala celu a pochopila, co tam bolo napisane?

beronsche
29. júl 2024

https://www.menhertova.sk/clanky/detske-choditk...

"Slovenská pediatrická spoločnosť neodporúča používať chodítka pre deti v žiadnom veku, výnimkou sú špecifické indikácie, ktoré však ale tiež nepripúšťajú používanie chodítok pre dojčatá a batoľatá. Bezpečnosť a zdravie našich detí nám za to stoja."
https://slovenskypacient.sk/choditko-pre-deti-a...

Je toho plno...

fairyy
29. júl 2024

vhodne nie je nikdy...k nam ale choditko doniesli... dala som jej ho na hranie az ked vedela samostatne chodit viac ako pol roka... v nom dnu asi nebola nikdy vozila v nom babiky

autor
29. júl 2024

@viestta je dolezite, ale dolezite je aj psychicke zdravie jeho matky.

beronsche
29. júl 2024

@klara351 máš pravdu, neprečítala.. pardon.
Len som to prebehla očami.
Až teraz pozerám, že máme rovnaký názor.

simca06022011
29. júl 2024

vobec. nikdy. ohradka, zem, rozne hrazdicky... a co ked mrnci? ako asi som za mater hroznu, ale prost epotrebujem si spravit nieco? ist na wc, nalozit jest a neviem co? tak pomrnci... :D
Co si chces ulahcovat na 5mesacnom dietati...? rano von s kocikom, poobede von s kocikom, medzi tym spat, jest... naozaj radsej vydrzat mrncot, ako riesit mozne problemy pohybove/chrbticu/nohy - cokolvek. Musim povedat, ze ja som takmer malu ani nenosila...

viestta
29. júl 2024

Ano, aj zdravie matky je dolezite. Ale su aj ine sposoby ako zabezpecit dietatu bezpecie a matke zdravie.

autor
29. júl 2024

@simca06022011 v tychto horucavach von s kocikom nevladzem 😪 tam by mi nezaspala ani. Mam este aj starsiu 2 rocnu

beronsche
29. júl 2024

Kde je otec dieťaťa? Teda je mi jasné, že pracuje, ale keď príde z práce..

anavixy
29. júl 2024

Psychickemu zdraviu matky ma pomoct ina osoba, co dieta postrazi, kym si matka odpocinie fyzicky aj psychicky, napriklad otec. Nie choditko. Navyse ani dieta vysiace v choditku namahajuce si uplne nevhodnym sposobom svaly,chrbticu, klby… nie je zaruka toho, ze bude stastne a spokojne a da ti pokoj.

autor
29. júl 2024

@beronsche chodi z prace vecer okolo 17 az..

viestta
29. júl 2024

Tak daj mrnusa do ohradky, daj mu hracky a ked bude mrncat, tak sa mu prihovaraj. Ohradka sa da vyparkovat aj v kuchyni pri linke, aj pri zehliacej doske a aj presuvat po izbe ked potrebujes povysavat. Na prechadzku skoro rano, hned po ranajkach a poobede ked sa vrati ocko z prace zverit mu obidve deti a ty si dorob co si cez den nestihla alebo zalez do vane. O piatej poobede moze ist s kociarom na prechadzku aj ocinko

autor
29. júl 2024

@anavixy ja by som potrebovala strazenie aj kazdy den aby som si oddychla 😪

letfenixa
29. júl 2024

Pavúk nie je vhodný pre zdravé batola nikdy.
Sú prípady rôznych postihnutí, ktorým môže vhodné choditko pomôcť, ale až vo vyššom veku.

viestta
29. júl 2024

Autorka, kazda mama by potrebovala strazenie aby si oddychla. Ale deti zvyknu mat dvoch rodicov, takze nemali by byt iba zalezitostou matky. Pekne zapojit aj darcu spermii do chodu domacnosti a starostlivosti o deti. Pretoze je to aj jeho domacnost aj jeho deti. Jeho uloha nie je zredukovana len na tu jednu spermiu a nosenie vyplaty. Ak si to on mysli, je najvyssi cas aby si prestavil tovarenske nastavenia v hlave. A asi treba prestavit nastavenia aj maminej hlave...

letfenixa
29. júl 2024

@autorka prečítaj si, čo ti píše @viestta.

angeli121212
29. júl 2024

No autorka okrem toho, že chodítko vhodné nie je, je dosť možné, že ti bude drobec mrnčať aj v ňom čiže k tomu všetkému budeš mať doma ďalšiu haraburdu