Ochrana deti v bazéne - skúsenosti

vikybotka
19. jún 2021

Dobrý deň mamičky chcela by som sa opýtať s čím máte najlepšie skúsenosti ohľadom ochrany deti v bazéne. Naša 2r máva len koleso doma no mame vírivku a dočiahne normálne na spodok. No s kolesom sa aj hráme vie si ho vyvliecť a viem že to nie je najbezpečnejšia ochrana no vo vírivke je ok. Uvažovala som jej do väčších bazénov poprípade jazera alebo mora kúpiť vestu v draciku no nie nafukovaciu ale tu s penovymi vlozkami 🙂 skúsenosti ?

elizabet173
19. jún 2021

@vikybotka lepšie ako koleso sú rukávniky cherek

sense
19. jún 2021

Rukavniky cherek, su sice nie najlacnejsie ale investicia sa oplati...lepsie ako vesta...

littlebubble
19. jún 2021

Buď rukávniky alebo vestu.Najmenšie deti na plávaní používajú takúto vestu, ale dieťa sa musí vedieť zdvihnúť ak by sa náhodou pretočilo tvárou do vody.
Za mojich čias sme mali takéto vesty okolo pásu alebo tie väčšie okolo hrudníka.
Boli potiahnuté látkou a vo vnútri bol polystyrén.
Vesty s obsahom polystyrénu boli najspoľahlivejšie a len ťažko sa s nimi dalo ponoriť.

Ako človek ktorý ťahal z bazéna nie jedno dieťa, koleso vôbec neodporúčam.

Ako dieťa som sa s kolesom topila 2×.

Či už dáš dieťaťu vestu, rukávniky, koleso, nikdy to nie je 100% ochrana proti utopeniu.

amelie2017
19. jún 2021

Rukavniky a taky pas okolo hrudnika. Niekedy rukavniky a koleso. A hlavne najlepsia ochrana sme my, nikdy ju nenechavame ani sekundu bez dozoru.

prasiatko30
19. jún 2021

Rukavniky a co najskor ucit aby vedela plavat - udrzat sa na hladine a zadrziavat dych. U 2r deti zacat s plne nafuknutymi rukavnikmi a pocas leta pomaly sfukovat - ku koncu leta ti bude skakat do bazena s vypustenymi rukavnikmi a uz bude vediet prakticky sa udrzat na hladine aj bez nich a hlavne oci aj na chrbte

vikybotka
autor
19. jún 2021

Samozrejme dieťa nikdy nenechávať samé 🙂 bohužiaľ sa známemu tak syn utopil takze na to som ostražitá. No kúpili sme jej vestu s penovym vnútrom ale bude to boj 🤦🏼‍♀️ Strašne nervy má na ňu

hettinka
19. jún 2021

@vikybotka nám sa osvedčili najlepšie rukavniky. Koleso je naozaj nebezpečne. A vesta nepohodlná.

natalala
19. jún 2021

Za mna rukavky. A potom ked budes chciet dieta naucit plavat pomaly ich budes vyfukavat. Tak som sa naucila ja aj brat :D

vikybotka
autor
19. jún 2021

No bojím sa že tie by ona hneď stiahla

luccy89
19. jún 2021

@vikybotka rukavky sama nestiahne, ak su dobre nafukane. Ved vacsina sa dofukava az na rukach, lebo nafukane ich ani nenatiahnete na ruku.

sashabb
19. jún 2021

@vikybotka teraz sme kúpili spomínané cherek, tiež som rozmyšlala, či malému nebudú vadiť nakoľko sú dosť velké, no je z nich nadšený 👍

andrejka1974
19. jún 2021

@vikybotka vestu nekupuj zla skusenost najlepsie su rukavky tie dole neda a su aj specialne co tak lahko neprehryzne

andrejka1974
19. jún 2021

@vikybotka nestiahne ich tak lahko