Obedný spánok skoro 2-ročného dieťaťa

bebememe
7. apr 2023

Ahojte maminy
Malý bude mať 19 júla 2 roky.
Pravidelne spinka od 12:00 niekedy od 13.00 podľa toho kedy ráno vstane a spi ro cca 16.30
Posledné dni idem z ťažkým srdcom ho uspavat ležime možno 2 hodiny a on nie a nie spať.
Je to prechodné mam niečo zmeniť? Nechať ho tak nebude zlý keď vynechá spánok.
Prechádza možno znova regresiou?
Ako by ste to riešili?

zuzanockamt
7. apr 2023

@bebememe Nenútila by som ho spať. Moje mladšie dieťa cez deň doma nespí od roka a pol.

bebememe
autor
7. apr 2023

@zuzanockamt no a potom v škôlke co bude keď nebude spať cez obed tam spinkaju predsa detičky či. Tak ho skúsim nechať tak možno pôjde skôr večer búvať

mamamasama
7. apr 2023

Takisto by som nenutila. Prvorodeny spal popoludni este ako 4 rocny. Mladsi surodenci nechceli

nicol_10
7. apr 2023

A kedy ráno vstáva? Možno ho zobudiť o niečo skôr ráno (o pol hodku napríklad) alebo skúsiť viac unavit doobeda. Podľa mňa ešte spánok potrebuje, keď píšete, že je "zlý".

zuzanockamt
7. apr 2023

@bebememe V jasliach aj v škôlke normálne spal/spí.

bebememe
autor
7. apr 2023

@nicol_10 nepíšem že je zlý ale keď by som ho nenechala spať myslím ze by bol zlý.
Ráno mi vstáva 08:00 keď o 8 vstane dávam ho o 12 tej spať. Keď vstane o 9 tej ideme okolo 13.00 spinkať na obed .doteraz nebol žiadny problém krásne spinkal aj zaspal hneď ale posledne dni vôbec to nefunguje a keď zaspí tak možno po 3 hodinách a potom vstane veľmi pozde už poobede

zuzanka.zuzu
7. apr 2023

môj vstáva tiež okolo 8h ale teda nechodí spať skôr ako po 6h aktivít, čiže okolo 14h ide spať a teraz v 2r spí 1,5h (nenechávam ho viac)... odporúčam buď vstávať skôr ako o 8 ak chceš aby išiel spať o 12, alebo nech ide spať až o 14h...... po 4h "bdenia" mi chodil spávať ako polročný, nie ako 2ročný 😉

animus
7. apr 2023

@bebememe podľa mňa ti spí cez deň príliš dlho. Dcéra má dva a pol roka, ráno vstane každý deň v tej istý čas 6:30. Keď sa nezobudí sama tak ju zobudím ja. Na obed ide spať vždy o 12:00 spí max dve hodiny a večer ide spať o 20:00. Mala obdobie keď vymýšľala, že spať nechce ale prešlo to. Teraz má zasa obdobie, že ide sama do izby že je čas spinkať. Určite by som spánok nerušila, skôr skúsila trocha upraviť režim.

jesenzima
7. apr 2023

Môj vstáva o 6 a chodí spať o 12 cca .. nechávam ho späť max do pol2 ,potom budím. ... Večer ide spať o 19-19:30 ... Občas sú dni,keď nespí, ale nenutim ho ísť spať .

zorkahorka
7. apr 2023

DO 8.h je neskoro. Bud ho skor

beata_k
7. apr 2023

@bebememe Je to prechodne. Spat by som nenutila, ale oddychnut si musi. Potom sa k spanku opat vrati. A tiez si myslim, ze spi na obed dlho.

petamich
7. apr 2023

nenutila by som, je to podla mna obdobie - ake aktivity robite doobeda? mam presne tak isto stareho syna (19.7. sa narodil tiez) a vstava 8:00 a o 12:00 je uz KO, lebo 2-2.5 hodiny vonku jazdi na odrazadle, beha....nam to hrozne ovplyvnuje denny spanok, to co sme robili pred tym

kazdopadne nenutila by som ho zrejme je to obdobie 🙂 ale zachovala by som, ze oddychuje a lezi aj v skolke spat nemusia ale oddychovat musia

zorkahorka
7. apr 2023

Pohrala by som sa s rezimom. Nech vstava skôr, na obed max 2 h spanku, aby vecer zaspal v rozumnej hodine a rano sa zobudil zasa skor.
Moj 2,5rocny ma zlomenú nohu, takze nase doobedne pobyty vonku su v kociku. A veru to na nom citit. Nie je unavený. Hoci vstava ako vzdy o 7.h, o 13.h mi spat nechce. Uspavam aj hodinu a spi dotva hodinu 😒. Inokedy do pol hodky zaspal.
V skolke bude spat, neboj

lienka9
7. apr 2023

@bebememe keby moje 2.r.dieta spalo do 16.30 tak by nezaspalo ani o polnoci :D v 2.r staci na spanok 1-2hodky.proste ho potom zobud a uvidis,ze vecernyxspanok aj uspavanie sa zlepsia..ak chces aby zqspaval na obed skor,zas ho treba zobudit rano..