Obedný spánok 2-ročnej

pantina007
27. dec 2022

Ahojte dievcata a hlavne skusene maminky, prosim o radu 🙂 sme v zacarovanom kruhu, dcerka ma 2 roky 3 mesiace- zo dna na den mi odmieta ist poobede spinkat.. co by bolo ok sak ved ked nechces nemusis. ALE! Nemozeme nikam poobede neskor ist lebo vsade mi zaspava potom. To znamena ze este do vecera nevydrzi..ale aj ked naobed nejak zaspi- vacsinou kocik lebo ina moznost neni ide spat tak 22:30- z coho sme tiez uz riadne unaveni s muzom, ja navyse tehotna :( dcera je odmala nespac, vypustala spanky hned ako mohla a ked spala tak tie najkratsie mozne takze kludne moze patrit k tym dvojrocnym co uz spanok poobedny nechcu, len teraz nemozeme kvoli tomu stale poobede ostavat doma lebo slecna si potom v aute o 5 zdriemne a to by sme isli spat asi o 1 rano potom. No proste sme v slepej ulicke. Ani tak ani tak. Poradte ako ju mam davat spat 🙈🙈🙈

amonet
27. dec 2022

my sme si vytvorili rezim, dame jednu rozpravku a potom spi u mna v posteli, tiez chcela spat iba v kociku, pomaly sme to zmenili, a teda nechavam ju max hodinu od cca 12.30-13.30 potom budim

pantina007
autor
27. dec 2022

@amonet ako doteraz nebol problem ale teraz mi nevydrzi lezat v posteli, povie nechcem spinkat, az zacne plakat a musim ju nechat tak :/

mimi3008
27. dec 2022

@pantina007 z vlastnej skusenosti, lebo toto je ako cez kopirak s nasim, ked mal 2 a pol roka, tiez od narodenia nespavec, treba vydrzat to obdobie, par dni, tyzdnov, ze je poobede rozbita a nevydrzi do vecera normalne. Zvykne si, vydrzi postupne a vecer potom skoro a rychlo zaspinka. Aspon u nas to tak bolo. Ale obcas, ked rano vstane velmi skoro alebo je chory, si cez obed pospi. Vecer je to ale potom horor

zuzinka888
27. dec 2022

Kedy vstava? Co tak dat budicek o hodinu skor? Bola by viac unavena a mozno by podriemkala.

pantina007
autor
27. dec 2022

@zuzinka888
Niekey sama od seba vstane okolo 6 a tovnaky problem. Ma uplny blok vyslovene az odpor, akonahle sa blizi ten cas a ja len spimeniem ze postielka tak uplne divadlo zacne predvadzat a vzlykanie ze nie nie

miskozvychodu
27. dec 2022

Neviem ako vás ale nás mama nechávala takú polhodku až hodku

pantina007
autor
27. dec 2022

@miskozvychodu budit som chcela skusit ale u nej budenie je horor, bud neviem zobudit ze soi tak hlboko a ked zobudim tak taky cirkus spusti ze neviem co je potom horsie

pantina007
autor
27. dec 2022

@mimi3008 a v skolke potom spinkal?

mimi3008
27. dec 2022

@pantina007 Nechodo este do skolky. V lete mal 3 roky, ale ja som este doma s 1rocnym

pantina007
autor
27. dec 2022

@mimi3008 mna to aj napadlo ze je to take prechodne obdobie kym si zvykne na nula spanku len to je na palicu s nou potom ostavat az do vecera doma :/ si to neviem predstavit

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
slavkadi
27. dec 2022

@pantina007 skús si ísť ľahnúť s ňou, ona do svojej postieľky, ty vedľa tak aby si na ňu dočiahla, a môžeš ju hladkať, ostane ležať a skôr zaspí 😁 a môžeš sa vytratiť. A ešte keď dobre zatemníš, zaspíš aj ty 😀

minarova22
27. dec 2022

Môj syn tiež mal v takom veku fázu nespat, ale nakoľko ja som chcela, aby mal poobedny spanok(podľa mňa je dosť dôležitý) - nieako sme to ustáli, vydržali tých pár týždňov trucu... Ležala som s nim aj 2h v posteli, pokým nezaspal.... Teraz ma 5r a stále ma poobedny spanok(spi 1,5h)...

marianarem
27. dec 2022

@pantina007 Neviem aky dlhy ten obedny spanok je. No ja by som skusila dat ju spat trebars o hodinu neskor ako doteraz a nechat ju spat o pol hodinu-hodinu kratsie.

miskozvychodu
27. dec 2022

@pantina007 neviem skús nejak príjemne však nemusí hneď začať behať ale sak skús tak pomaličky

ivangeline
27. dec 2022

Neviem. Mooja robi to iste. S chlapcom som vedela vyjst. A ked jeden den nespal,druhy spi. Doteraz. Ma 4r. Mladsia proste strajky a potom ma emocne vybuchy a zaspavania a roztrzita a nevnima poriadne.. Tiez potom poobede mame kludovy rezim a nerobime nic velmi stresujuce,ked nespi.. inac si to odskaceme. :D Vzdy chodiem v rovnaky cas. Dbam na to,aby nebola smadna a hladna. Rozpravka je.Do monitoru nepozera. Ani vybehat sa von nie je cesta u nas. Hladkam ju. Som pri nej. No nevie sa nijak raz upokojit. xD Snazim sa im len ten spanok zachovat a hodinu proste oddychujeme.. lebo pojdu do skolky a chcem,aby pamatali takyto rezim a je to ozaj dobre pre fyz a psych..

ls56
27. dec 2022

Namiesto spanku teda kludovy rezim. Lahnut si do postele,rozpravat sa,citat knizky…povedat jej ze nemusi spinkat ale budete lezat. Mozno sa stane ze zaspi a mozno nie. Ak nezaspi a je unavena,tak do vecera nastolit kludovy rezim a ulozit skor spinkat. Je to prechodne obdobie. Par tyzdnov to mozno potrva kym si telo zvykne a mozno ked pokde do skolky nabehne na spanok znova.

miriter
Odpoveď bola odstránená
Zobraz