Obdobie vzdoru 2,5 ročnej dcérky

nika12323
30. aug 2021

Ahoj maminky, idem si pre radu.
Mám 2.5 ročnú dcérku a začala byt nesmierne vzdorovitá. Keď neni po jej začne sa hádzať po zemi kričať , plakať , rozhadzovať všetkým naokolo keď sa jej snažím vysvetlit prečo to nemôže mat reaguje ešte agresívnejšie a ešte viac sa rozzúri .
Ja už vôbec neviem ako sa mám v takejto situácii chovať už niekedy aj zvysim hlas a dostane po zadku ale aj tak sa stále
zlosti. Viete ako reagovať v takýchto situáciách ? Nechcem jej zas všetko povoľovať a kúpiť všetko na čo si v obchode ukáže. Ďakujem 🤍

lucka_ke
30. aug 2021

vopred sa dohodnite, že kúpite 1 vec napr. koláčik alebo keksík, do obchodu s hračkami ju neber... a pri iných situáciách trpezlivosť, vysvetľovať a vysvetľovať, ona časom pochopí... momentálne proste chce bez čakania je to normálne obdobie u každého dieťaťa

nika12323
autor
30. aug 2021

@lucka_ke a napríkad keď sme doma ? Ako napríkad dnes , chcela ísť von keď som jej začala vysvetľovať že vonku prší že nemôžeme ísť teraz ze pojdeme keď vyjde slniečko začala neskutočne vyvádzať plakať všetkým naokolo rozhadzovať

lucka_ke
30. aug 2021

gumáky, pršiplášť a ideme... alebo ak sa ozaj nedá ísť tak navrhnúť inú zábavnú činnosť - loptičky, prelievanie vody, hra s fazuľkami, kreslenie do múky, maľovanie vodovkami

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika12323
autor
30. aug 2021

@lucka_ke navrhujem jej kadeco ale ako som už písala vôbec ma nepočúva ešte viac sa rozčúli 🙄

nika12323
autor
30. aug 2021

@mauduska pretrpieť takze nevšímať si ju a nechať ju vyplakať ? 🙂

nikpa
30. aug 2021

@nika12323 nevysvetluj keď ma záchvat, aj tak ta nevníma. Na každé dieťa platí iné ale na môjho platilo keď začal toto robiť v obchodoch, zachovať absolútny pokoj a nevšímať si ho, keď sa buchol o zem, prekročila som ho a povedala, že odchádzam, viac som si ho nevšimla a zašla volakde sa regál, väčšinou za mnou dobehol. Síce mrncal ale už sa neplieskal o zem. Druhá strategia bola odpútať pozornosť na niečo iné, čo som bola ochotná mu kúpiť a zabaviť ho s tým. Alebo som mu dala košík a akože nakupoval on, hádzal mi do košíka, to ho celkom bavilo. No a keď nič nezaberalo, boli aj také prípady, že som ho vrieskajuce musela zobrat nasilu do auta aby sa tam ukľudnil. Keď ťa náhodou trápi čo ľudia okolo, že pozerajú. Kašli na nich, nevšímaj si ich, polovica z nich mala rovnaké decká, veľa ľudí to chápe, sú to proste deti, jedno poslúcha, druhé nie. A kto to nechápe, nech si trhne, nie sme všetci dokonalí. Veľa trpezlivosti prajem a neboj, prejde to 😉

lucka_ke
30. aug 2021

počas záchvatu plaču nepočúva, to je jasné, doma nech si kľudne ľahne na zem a reve
keď ju to najhoršie prejde navrhni jej nejakú zábavnú činnosť, ty vieš čo na ňu zaberá - u môjho to bola voda alebo farbičky 🙂
ak sa hodí o zem vonku tam už dvíhať a vysvetľovať, veľa trpezlivosti to chce, aj ja som mala chvíle, kedy by som ho vystrelila na Mars ale všetko prešlo prejde aj u vás

siska53
30. aug 2021

@nika12323 tak ale do dazda sa da ist, daj jej gumaky,nepremokave gate a tak a chodte! Co ss tyka ostatneho..len prezit, ale hlavne nepodlahnut tlaku. Idealne nedohovarat, oni vtedy nevnimaju, ziaden clovek v amoku nepocuva!!!! Odist prec a ked aj niecim hadze, tak to dat prec. Alebo .skus to obratit na zart a zacni aj ty nieco vyhadzovat, rozhadzovat, take bezpecne.. dakedy pomoze aj odputanie pozornosti..

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
30. aug 2021

@nika12323 nevšímaj si ju, nech reve, veď reve len preto, lebo si nepresadila svoje. Venuj sa niečomu inému, zalej si kávu, zapni si telku, choď žehliť, ju to prestane baviť, keď nebude mať obecenstvo. Prípadne začni robiť niečo zaujímavé . maľuj, modeluj, nevolaj ju, možno jej zvedavosť nedá a príde sama. Ale ešte pred tým pozbiera všetko, čo pohádzala.

nika12323
autor
31. aug 2021

ďakujem pekne dnes zas robila cirkus ale odišla som , nevšímala si ju , a prišla sama už kludna 😅

ralucia
28. jan 2022

@nika12323 ako sa vam po case podarilo zvladnut obdobie vzdoru? Teraz citam vas prispevok a odvtedy preslo pol roka co ste to pridavala. Nasa dcera ma 2 roky a 3 mesiace a uz som zufala, co vystraja. Neustale boje, plac, krik. Nechce sa obliekat, vyzliekat, ist von, ist dnu. Proste vsetko co navrhnem, ze sa niekam ide tak krik a plac. Do obchodu nie, na postu nie. Nikam nechodime alebo len velmi malo. Vsade vystraja. Preto ma zaujima, ci sa to u vas zlepsilo?

nika12323
autor
29. jan 2022

@ralucia ahoj no troska sa to zlepšilo .. keď protestovala alebo niečo tak som si ju proste nevšímala a prestala plakať .. keď začala von nejak vystrájať tak som jej vždy povedala že pod lebo pozri ide ujo a zoberie ta, to vždy zaberie dá ručičku a ide .. alebo jej sľúbim lizatko, rozprávku , proste to čo má rada 😃😊