O koľkej chodia spať vaše dvojročné deti?

8. máj 2022

Ahojte, o kolkej chodia vaše dvojročné deti spať? Máme dvojičky baby, v lete budú mať 2 roky a poslednú dobu máme problém so spánkom. Večer zaspávajú okolo 22hod. Dáme ich do postieľky o 20tej a oni sa smejú, bláznivá, kvičia alebo plačú. Na rukách nechcú spať, pri nás v posteli tiež nie, sú naučené na postieľky, vždy spávali pekne, posledný mesiac je to ale stále takto. Cez deň spia len 1x cca hodinu max 2. Mamina mi hovorí že by mali mať režim a chodiť spávať najneskôr o 20tej, vraj nie je normálne aby sme také malé deti nechávali tak dlho hore, ale ja ozaj neviem ako ich donútiť spať.

karolin99
8. máj 2022

Je pravda že by režim mali mat. Ale zbytočne sa budú trapit tým že musia spat. Posunula by som im to o toľko ako vám to vyhovuje momentálne, ako chodia posledné dni spavat. A postupne aj keby len po 10-15 min skracovala. Pred večerom poriadne vyhrať. Nech sa unavia. Pôjde to ☺️

vanda323
8. máj 2022

Ja mňa tiež živel dvoj-ročny doma....a tiež chodí neskoro spinkat no kedy ako . Cez deň o koľkej spia? S o koľkej vstávajú ráno?
Mne sa osvedčilo toto že dať spať do 12:00 do obedu...aby ešte do večera bolo kopu času ..kúpené o 19:00 a do 21:00 spí ....

autor
8. máj 2022

@karolin99 večer pred spaním vždy vyzerajú unavené, už ich ukladá, okúpeme ich, vypijú ešte mlieko pred spánkom a zrazu v postieľke ožijú a sú ako z divých vajec 😁 nie a nie spať, bláznia sa, rehocú, kvičia a keď im vypneme mini lampičku aby bola tma a spali tak plačú. Pritom je to naozaj len také slabé svetielko na baterky.

lenuska9999
8. máj 2022

Syn ma 2 a pol roka a chodí spať o 20tej, vstava o 7:30. Cez obed spi hodinu, dve. Dlho sme mali problém so spánkom a tiež nám chodil večer neskoro spať. Museli sme zaviesť prísny režim a za každých okolností HK dodržiavať. Tak isto ako večerné rituály. Stále sa pred spaním kúpe a ešte pije mlieko z fľaše. Keď ho dávam spať musí byť úplne zhasnute svetlo, lebo inak vystraja na posteli. Ja si ľahnúť k nemu a hladkam ho kým vypije mliečko a tak aj zaspí. Ale poviem ti, ze keď sa cez deň nevybeha, tak večerné zastavané trvá i hodinu. Preto chodíme každý deň von, za každého počasia a snažíme sa chodiť aj k deťom, aby sa vybláznil. A cez obed nesmie spať dlhšie ako do 14tej. Aj keď zaspí až napr o pol 2 tak ma smolu bude spať len pol hodinku. Takto sa mi to proste osvedčilo, že keď spi dlhšie ako do 14tej , tak potom večer o 8smej ešte nie je unaveny

autor
8. máj 2022

@vanda323 ráno vstávajú dosť neskoro, okolo ôsmej pol 9, na obed chodievajú spať okolo 12 najneskôr jednej a spia tak hodinu max dve, skúšala som ich aj ráno budiť skôr ale boli hrozne zlé potom, uplakané pretože od malička spávajú tak do 8 (málokedy sa zobudia skôr).

vanda323
8. máj 2022

Jaaaj moja, tak neviem ti poradiť snáď len vydržíme to veď sme ženy, možno je to len obdobie a prejde to

autor
8. máj 2022

@lenuska9999 tak ich skúsim zobudiť o 14tej, lebo niekedy keď idú spať o jednej spia aj do 15tej. Tak vyskúšam možno zaberie, nerozumiem prečo večer nechcú spať, pritom sú večer už unavené, už si idú samé ľahnúť do našej postele ale keď sa okúpu a napapajú dostanú druhý dych. 🙂

autor
8. máj 2022

@vanda323 mne by to až tak nevadilo, ja som dlho hore len mamina má zneistila tým že by nemali byť tak dlho hore. Je z toho nervózna a unavená lebo ráno skoro vstáva do práce a nedá sa jej spať lebo oni sú strašne šialené večer 😂 smejú sa, kvičia, plačú no katastrofa. Teraz bývame už dva mesiace u maminy lebo prerábame dom a mamina má malý dom takže nemá svoj kľud.

vanda323
8. máj 2022

Ach to ťa úplne chápem . My sme tiež tak chvíľku bývali u mojej mamky a teda bolo to psycho...mali sme vtedy 2 deti teraz máme 4....
Ale mamka úplne bola z nás na prášky vynervovana...ale zvládli sme to teda ...tiež mi kričala vtedy že sa šalia len atď ...proste to bývanie u mamky bolo hrozne som rada že už máme svoje a aj vy i chvíľku ak Boh dá budete mať tak sa ničím hlavne netráp a bude dobre uvidíš....to není len fráza pretože som si to zažila

evkamotka
9. máj 2022

Rano ti vyhovuje, ze spia do 9? Takych je v mojom okolo vela. Rodicia ich nechaju spat do 8-9 a potom sa cuduju, ze vecer zaspia o 22.
Mam 2r syna, vstava 5.15 a vecer je o 20 tuhy.
Odporucam postupne budit skor a davat spat skor - posunut rezim

tara42
9. máj 2022

Moja dcerka bude mat tiež v lete 2 roky. Večer prevažne zaspi o 20:30, o 19:30 kúpeme. Vstava okolo 8:30. Ale cez deň mi spi tak hodinu. Niekedy sú výkyvy, napríklad ze ju o 11 v noci chodím kočíkovat lebo nie a nie ju uspat ale toto je taky nás klasický režim. :D

mamamasama
9. máj 2022

Synček má 2 roky, tiež je živel, ale režim máme od narodenia. 19:30 spí

diamond007
9. máj 2022

Moja v Tom období začala mať problémy so spankom, ak spala cez deň dlhšie ako do 14tej h, vtedy nastal vtedy čas, kedy som ju budila a cez deň mohla spať Max 1.5h a zaspavala po 20tej, ráno do 6tej spala.
Ale každému to vyhovuje inak, ak si ráno pospite tak by som to nemenila.
Moja ani ráno nespala iba cez obed potom dospavala a s tým som stotožnená ja nebola tak som ju budila

sjuzir
9. máj 2022

Podľa mňa spia ráno hrozne dlho. Môj dvojročný keď vstane po siedmej už je na obed problém a o jednej je neskoro aby šiel spať....a tiež ho nenecham dlhšie ako do 14tej. Večer ide o 20- 20.30

zuzuliennka1
9. máj 2022

Vstavaju rano medzi 8:00 a 8:30, to je dost dobry cas a relativne “neskoro” na to, aby este aj poobede spali 2 hodiny. Tam by som budila. Moj syn od narodenia spi super, rano tiez v tom veku vstaval okolo 7:30, ale poobede som nenechala dlhsie, ako max. hodinu. Lebo potom by to vecer presne takuto sarapatu robilo. Ja som ho budila, aj “nasilu”, trochu si pomrncal ale do 10min bol prebraty, usmiaty, vyspaty, v pohode. Skus ten obedny spanok skratit, dve hodiny spat pre 2r dieta je uz dost. Upravi sa vam aj vecerne spanie, uvidis

jjanulienka
9. máj 2022

Moja tiež zaspi tak 21:30-22... ale mne to zas tak vyhovuje lebo teraz sme dlhšie vonku keď je svetlo, ráno vstávame okolo pol deviatej...

evkamotka
9. máj 2022

Podla mna nemate problem so spankom. Denny fond maju normalny, len ich nechavate rano spat o tri hodiny dlhsie. Logicky to maju cele posunute

autor
9. máj 2022

Ďakujem všetkým za rady ♥️, skúsim ich teda budiť ráno skôr, celkom mi vyhovovalo že ráno dlho spinkajú lebo som si stihla navariť a porobiť ale to večerné zaspávanie je naozaj neskoro. Vyskúšam ich teda ráno budiť skôr a uvidíme. 🙂

fiafia
9. máj 2022

Ja som za pevný režim. Ráno by som budila skôr. Moja dcéra má odmalička režim,že by sa dal podľa nej nastaviť budík. Vyhovuje to nám, vohovuje to jej. Keď som z nejakého dôvodu potrebovala posunúť časy spánkov tak vždy postupne po 15 minútach. Od 2 rokov mala skolkarsky režim. Žiaden problém potom ráno vstať či v škôlke naobed spinkať.

nwnw
9. máj 2022

Ranny budicek posun na 6:00. My sme tomali tiez do 22:30 ruka hore. Ked vstavaju o 6:00,tak 18:00 vecera, sprcha a 19:00 uz v posteli. Najneskor 21:00 spia a to uz je fakt extrem.

lolita555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea169
9. máj 2022

Môj 2,5 ročný syn nezaspi skôr ako o 22 00 . Skúšali sme ale ja ho už hodinu odmietam nasilu uspavat . Veď to je o ničom trápiť sa keď sa mu nechce . Cez deň spi 2hodiny zvyčajne do 14 30 a ráno vstáva okolo 7.. ja ho budiť odmietam , potom je mrzuty nervózny .

sono2
9. máj 2022

2 hodiny je už na obed veľa spánku hlavne ak idú spať neskôr ako o dvanástej.
Jasne že sa im večer nechce.
Moje o pol deviatej spia, keď bol problém, prispôsobovala som tým obedne spanie a poobede samozrejme do pol siedmej vonku do šiestej ideálne aby sa všetko stihlo
Chodíte vonku?

sono2
9. máj 2022

@nwnw presne úplne iné keď je dieťa hore o piatej pol siedmej ako o po siedmej .
Jasne ak už nespí na obed ok.

zorkahorka
9. máj 2022

Aj nas syn takto skusal. Isli sme na to tvrdo.precitali rozpravku a išli sme od neho prec,lebo cim sme boli pri nom dlhsie, tym viac vymyslal.ako sme odisli,zaspal. Vybehanie cez den tiez zabera. Podla mna maju aj vela spanku. Bud ich skor

chouette0157
12. máj 2022

Moja dcéra má skoro tri a celý život zaspáva okolo 22hej...aj ako bábätko, aj ako dvojročná, aj teraz ...spáva slušne cez deň a aj ak sa stane, že cez deň nespí, tak vydrží väčšinou tiež až do tej desiatej...ja nemám rada nastavovanie na režim, ja som ten typ, čo je večer dlho hore, manžel večer odpadáva a vstane dobrovoľne o piatej ráno...to čo sú za blbosti, že by mali ísť spať vtedy a vtedy ...mali by ísť spať, keď sú unavené

basska_b
12. máj 2022

Moja 2 a stvrt rocna zacala robit take srandicky v tychto dnoch. Spi 14-16, potom davam spat o 21, ale kope, rozprava volaco... starsia mi robila podobne veci, ked bola v jej veku, az dokym sa nezrusil ten denny spanok. To bola / je potom vecer totalne groggy. Som sa napocuvala od mojej svokry, ze ako je to straaasne neskoro, ze oni davali o 19.30. Len sa nepochvalila, ze decko jej potom vstalo 5.30 a o 6.30 islo z domu do jasli... povedz mame, ze ked budu mat ziadny denny spanok a veeela sportovych a outdoorovych aktivit, tak potom odpadnu o 20.00. Skus ich poobede vystavit fyzicky. Vybehat po vonku. Nevyhoda je, ze popri tom sa vystavis aj ty 😀 citala som proste, ze zhasnut a trvat na tom , ze je noc. Ja teda lezim vedla deti, ty asi nie, aj som pocula od kamosky, ze dvojicky musia ist samy spat, ze by sa inak oni ako rodicia zblaznili... inak jeden jej drobec mal zlozvyk, ze okusoval postel, normalne to drevo 😀 tiez zvykli vypravat a blbnut, neviem, ako to ma teraz s nimi, maju tiez 2 a stvrt roka

kulumulu123
12. máj 2022

O 19:00 a spi do rana cca 6-6:30. Skus ich pocas dna ustvat u nas funguje 100%!!!??

kulumulu123
12. máj 2022

A tiez ziadny spanok pocas dna max cca 1/2h v aute poobede ked idem pre dceru do skoly...