Novorodenec v noci nespí. Ako mu nastavím režim?

31. dec 2021

Ahojte, narodila sa mi dcérka, ale v noci ma nechá spať tak hodinu :( pol hodinu ju uspavam, dám do postieľky, ľahnem si do postele a za 3 minuty plač.. da sa vôbec novorodencovi nastaviť režim ? Čo vam pomohlo na lepší spánok ?

filodendron
31. dec 2021

Asi ta sklamem, ale je to individualne u kazdeho babatka a uuuplne normalne. Rezim u novorodenca neexistuje, predstav si, ze si prave vysla po 9 mesiacioch zo svojej vyhriatej teplej postielky, kde ta krmili a ty si si len spala, do chladnej miestnosti plnej hluku, cudnych pachov a divnych svetiel. Tiez by si potrebovala oporu, niektore deti ju potrebuju castejsie, ine sa s tymto vedia popasovat rychlo. Co ti ale poradim, maj dieta pri sebe v posteli. Nam takto dieta pospalo pokojnejsie aj dlhsie.

mabenn
31. dec 2021

neda...moze to mat prehodene este z bruska, jedina rada je prisposobit svoj spanok jemu

zapalkazapalkova
31. dec 2021

Mne pomohlo zobrať maleho do postele, on bol spokojny, ze je so mnou a ma mliecko hned a mne, ze nemusim vstávať a v polospanku som ho nadojcila. Takze pri 2.som uz ani postielku neriesila, ale spime vsetci spolu, aby sme sa vyspali v ramci moznosti 😁

katrin69
31. dec 2021

To sa po čase upraví... Až po čase, teda u väčšina detičiek. Počula som o pár deťoch, ktoré v noci vystrájali. Vaše dieťatko sa len bojí. Moja mama mi dala dobrú radu, keď som ako dieťa pomrnkávala, či plakala, natiahla ruku do mojej postielky, položila na bruško a keď som zacítila dotyk, zaspala som. Robila som to pri dcére aj ja, syn nebol taký vyberavý, ale pomohlo to. Viete, koľko som sa ja naspievala? Manžel až znenávidel niektoré pesničky, čo som ich nonstop spievala 🙂 Ale moje staršie drobča malo problémy s kolikami a nevedelo sa do toho vykakať. Takže príčinou plaču môže byť veľa vecí a popritom to môže byť iba strach. To mi tak pripomína, že som dcére musela už dávať aj pyžamo pri hlavu, aby som sa aspoň raz vyspala... 😅

marianarem
31. dec 2021

Pri novorodencovi nam nepomohlo nic. Moj ked sa zobudil, tak bol hore 30 minut az 5 hodin. A to vo dne aj v noci. To dlhe okno sa vacsinou striedalo s tym kratkym a na kazdu noc jedno dlhe okno padlo. Nepodarilo sa nam s tym urobit nic. V 2 mesiacoch akoby utalo a zacal prespavat noc. Naozaj zo dna na den.

evkamotka
31. dec 2021

Prvý mesiac až dva netlač bábo do režimu, potrebuje sa adaptovat

julie19
31. dec 2021

Nám trvalo tak 2 mesiace kým sa tie noci trošku utriasli … niektoré boli ťažké niektoré ľahšie a tak rôzne ale okolo tých dvoch mesiacov už o mala tak že sa budila 2x v noci cca v rovnakom čase a keď som ju stihla nakŕmiť predtým ako spustila veľký rev tak aj hneď pekne zaspala… ale tak keď som nestihla a ona sa plne prebudila tak nasledovalo nekonečne hopsanie na fitlopte 😅… a od 4 mesiacov už krásne dávala celú noc, občas s 1 zobudenim

janinah
31. dec 2021

Riešime to s vnucikom.Pomaha.ak ho dobre zabalia do perinku aj rúčky a čiapka na hlavu.

bubik6x
31. dec 2021

Novorodenci sa väčšinou budia na svoj vlastný pohyb, takže tu by som skúsila dať pekne do perinky a rúčky do vnútra ak nemáte perinku tak látkovej plienky zabaliť, ja som to takto tiež robila, prvé tri dni mi syn spával po 20 minút, a na ten tretí deň som ho zabalila do plienky a dala som mu ešte cumlík, a krásne spinkal 5 hodín ☺️ ráno som sa zobudila s úsmevom na tvári a tancovala som po byte 😀