Novorodenec málo papá

katymt
2. sep 2022

Ahojte,mam 14dnovu dcerku a od narodenia sa trapime,ze malo papa. Novorodenecku zltacku nemala,z porodnice nas ledva pustili,ze malo pribrala. Odvtedy skusam vsetko mozne-casto kojim,davam umele zo striekacky aj flasky. Ona zo zaciatku papa a po cca 6 minutach zaspava alebo prestane jest. Casto sa potom povracia,tazko sa jej odgrava.Snazim sa menit prsia,vyzliekam ju do plienky,skrabkam po nohe,ale ona vacsinou zaspi. Bola som aj u pediatra,ale poradila mi to iste . Mlieka mam dost,casto si odsavam co mi tecie,lebo ho nevypila. Dcera ptibera,ale len malo. Nemate podobnu skusenost ze co by pomohlo?

pribinak
2. sep 2022

@katymt koľko má pocikanych plienok denne?
Rozhodne by som nedávala umele ak dojcis. Nechaj ju dlhšie na 1 prsníku aby pila aj zadné mlieko. Lebo ak je iba chvíľu tak pije len predne, to je viac od smädu ako od hladu

Určite zrus perinku, aby viac cítila teba, dávaj si ju holú na hruď, aby mala kontakt kozu na kozu

katymt
autor
2. sep 2022

@pribinak no ak ma 5 plienok,tak som rada. Ja ju nechavam dlhsie,ale ona nepije,len podriemava. Zo zaciatku pekne pije a fakt 6 minut a uz zaspava. Tak ju dam na druhy prsnik alebo skrabkam,menim polohu,ale stale zaspava. Ja som hola a ona len v plienke. Pri prvej dcere som take problemy nemala,kojila som 2 roky a pekne priberala 🥺

sojorez
2. sep 2022

Ak mas mlieka dost, umele nedavaj. Ak dokrmovat cez flasku, tak radsej materskym odstriekanym. Mozno jej ten 6 min. interval staci, ak saje intenzivne, neviem ako casto sa dozaduje kojenia. Skusit kojit vo vzpriamenejsej polohe. Kontrolovala by som plienky, na hlavicke fontanelu (dehydratacia sa pozna podla prepadnutej). Mozno castejsie kojit v noci, ked je rozospata. Ale ak pribera, tak je fajn (kojene dieta moze mat i minimalne prirastky, moze i na vahe stat, nesmie ale chudnut. Tabulky co su, su robene na "sunarove deti".). Na grcanie skus polohovat (po najedeni v zvysenej polohe v postielke, podvihnut nohy postielky). A mozno zavolat laktacnu.

sakaca
6. sep 2022

@katymt skúsila si nosič a dojčiť priamo v nosiči? Je tam v intenzívnom kontakte s tebou a môže sa napiť kedykoľvek a navyše je tam v horizontalnej podobe co eliminuje aj to grckanie. Ten kontakt blízky a intenzívny by mohol pomôcť. Ja som nosila v Rischino a pomohlo mi to keď bola kríza, štrajk