Novorodenec a pes v byte

bubinko1506
11. aug 2015

Ahojte, chcela by som sa spytat, ako ste fungovali po navrate z porodnice, ked ste mali v byte psika. Mame doma 11rocneho psika, ktory je ako nas milacik, a nerada by som sa ho vzdavala. Pripravovali ste psika nejako specialne na prichod babätka, dali ste ho na sestonedelie prec? Ako sa spraval psik k babätku? Dakujem.

natalym
11. aug 2015

Nijako. Náš pes bol síce prekvapený, pekne sme ich zoznámili, nikdy mojim deťom neublížil, miloval ich, dával na ne pozor. Mal svoje miesto, svoj gauč, odkedy bolo bábätko a bábätko ležalo na gauči, tak na gauč už nikdy nevyskočil. Pochopil že nesmie. Tvoj pes je už starší, myslím, že keď mu to povieš a zoznámiš ich spolu tak nebude žiadny problém.

bubinko1506
autor
11. aug 2015

@natalym pevne dufam, ze nebude ziaden problem. zatial sice babo necakame, ale ked to bude aktualne, tak mu chcem davat onuchavat detske veci, kocik a po prichode z porodnice aj babo. len ma trochu zarazila jeho reakcia na 3-mesacneho synovca. ked maly place, tak steka ako o zivot, a podla svokrovcov chcel na maleho zautocit, ked ho mala svagrina na rukach.
ale tam bol podla mna problem v tom, ze ho nechavali uviazaneho pri brane, nepustili ho k malemu a ani mu ho neukazali.

me_to_you
11. aug 2015

Naša psia dáma to zvladla fajn, trvalo jej asi tri dni kým si na plač bábatka zvykla, zo začiatku štekala, hold nepríjemný zvuk 🙂 s bábom sa zžila, nikdy som ich pre istotu nenechala osamote. Naša fenka chodila a kontrolovala malú, ňuchala k postieľke, keď tam nebola tak ju hľadala v kočíku...zlatá bola 🙂 bohužiaľ pol roka po narodení dcérky nás paík opustil ☹ ale psa by som rozhodne neseparovala aby práve nemal zlú asociáciu

natalym
11. aug 2015

@bubinko1506 Moja, alebo, psi sú veľmi múdri, plakal jej na rukách to znamená, že ona je zlá, štekal na ňu.
Náš pes, keď plakali tak na mňa kukal, až sa triasol, sa bál, že čo sa deje.

reny2010
11. aug 2015

Po prichode z porodnice sme nase dvojicky dali vo vajicku na zem,aby ich nasi dvaja psy mohli onuchat,ziadne separovanie nebolo,ani ziadna specialna priprava. Chalani maju 5 rokov,a psikovia ich miluju. Zo zaciatku ked deti plakali,stekali po mne,co im robim... po asi 2 tyzdnoch to brali ako uplnu samozrejmost. Skratka,deti aj psy su sucast nasej rodiny. A sranda bola ked zacali stvornozkovat,plazili sa pri nich po zemi,ako na brannom cviceni

mawka
11. aug 2015

vsetko zalezi od plemena a od vychovy psa. a nemozno porovnavat psa na retazi uviazaneho kdesi pri dome na dvore, zanedbaneho bez socializacie a psa, ktory je socializovany a vychovany proste. nasa labrica ma od radosti takmer prekotila aj s malym v perinke uz medzi dverami, spavala mu pri postielke, len co sa pomrvil, prisla mi to "povedat", ked som ho mala v perinke na gauci, tak si k nemu lahla ona a uplne jemnucko si polozila hlavu vedla neho. proste stale bola s nim a aj ked rastol, mohol si s nou robit co chcel. ked prisiel na to, ze z postielky sa daju vybrat dve spajle, tak sa mu tam nasackovala koza jedna chlpata 😀 skoda jej je. a pri malej to bol pes, miesanec labra s retrikom a ten detto, prisli sme z porodnice, mala na posteli a on li lahol uplne jemne vedla nej a stale bol pri nej, strazil ju, neublizil by jej. a to hovorime o 40 kilovom hovado psovi.. nasi maju zase ten biely mop, maltezaka, tiez si zvykla. aj ked ziarli, ale naucila sa decka respektovat. ked si sadne mala dedovi na kolena, musi si mu sadnut aj pes na kolena 😀 a ked sa mala tuli k dedovi pri telke na gauci, tak sa ta chlpana vopcha aj do milimetrovej fugy medzi nich. ale neublizila by. najskor vrčala ako blba a potom ju to preslo, ked videla, ze sa z nej nikto nepokaka. skusala no. pes je clen rodiny. treba ho s babom zoznamit. mne vlastne nasa labrica oblizovala stale brucho, ked som bola tehotna, aj hlavu si nan pokladala, ako keby to citila. ja si myslim, ze urcite. a chodila tak opatrne okolo mna, ked som mala brucho 🙂

blackcrystal
11. aug 2015

@bubinko1506 podla mna je to individualne, zalezi od plemena, taktiez od toho aku ma váš pes povahu a ci je vycviceny. Kazdopadne je dobre psika kazdy den okupat, pokial bude vnutri v byte s novorodeniatkom. A pred prinesenim babatka vsetko doma vytepovat.

mawka
11. aug 2015

@blackcrystal kazdy den kupat psa? 😕 staci umyt labky, ked sa pride z vonku, ale kazdy den kupat psa ma aky zmysel?

natalym
11. aug 2015

@mawka Myslím, že tomu psovi to nerobí dobre.

mawka
11. aug 2015

@natalym akoze logicky, bytovy pes je kolkokrat cistejsi ako niektori ludia. ja teda neviem, ale denne kupat psa, sak by ostal plesaty, chudak 😀 tiez denne neperem topanky aj ked v nich chodim cely den vonku. sak bakterii je uplne u prdele, ci sa rozsiri z topanok alebo zo psa 😅 a vela bakterii je akurat prospesnych. drzat decko v sterilnom prostredi je chyba. inak, vybavil sa mi obrazok v hlave ako niekto mozno beha za psom so savo sprejom 😀 😀 😀

eruuuska
11. aug 2015

my sme nemali nejaky problem, par dni trvalo kym si nasa cavalierka zvykla, od zaciatku som vedela, ze nechcem aby sme ju na par dni niekam dali, aby vedela, ze je sucast rodiny a musi si zvyknut na pritomnost dalsieho clena, teraz maleho strazi a ked placka tak pride za mnou aby som okamzite naklusala 😀

natalym
11. aug 2015

@mawka My sme mali psa a dve deti, moje deti boli zdravé, bez alergií, nič im nikdy nechýbalo. Pes tiež. Jasné, že sme ho kúpali, možno raz do mesiaca. Laby jasné, že po prídení z vonku. Veľmi rada spomínam na nášho psa. 🙂

charlie1980
11. aug 2015

Urcite zalezi aj od plemena, inteligencie a povahy psa. Nie kazde plemeno si necha vsetko pacit 🙂. Ten moj yorki sa uplne stiahol do uzadia. Ziarlil, ale agresivny nebol. Ked maly podrastol, klasika, tahanie usi, srsti. Sem tam do neho aj skocil, Ale nepohrazol. No a pre syna to bolo velmi zabavne. Nakoniec som ich musela oddelit zatvaracou mrezou, pretoze bol stary a ochorel. Z hygienickych dovodov. Maly akurat zacal sediet a stvornozkovat. Ked boli spolu, trpeli obidvaja, lebo pes sa nenechal a maly z toho bol nestastny. Ked mal maly 14.mes, musela som ho nechat utratit. Maly ma doteraz psov velmi rad, ide vyskocit z kocika, ked nejaky ide okolo. No o dalsieho psa dalsich 15r sa mi uz skutocne starat nechce. Mam dost s malym. Kompromis je zajac, ktoreho sme kupili nedavno a netreba ho v zime v lete vencit 🙂

eruuuska
11. aug 2015

a vzdy po prichode domov ide do sprchaca a umyjeme labky aj ritku, myslim, ze je to dostatocne, maly ma 5 mesiacov a je zdravy ako buk...

sardinka333
11. aug 2015

Dávno je dokázané, že deti vyrastajuce so zvieratami maju aj lepšiu imunitu, su celkovo (vraj) zdravšie. Psik alebo ,,čokolvek,, stimuluje emocionálny, sociálny vývin, imunitný systém. Ja by som psíka preč nedavala ak je pohodový, poslucha nevidim dovod. Zase nedržala by som dieťa v skleníku - nejaká ,,prevádzková špina,, je len ku prospechu. Čim sterilenejšie sa deti držia tým horšie.

Ja som prišla k našim na navštevu s dcerou čo mala pár dní...položila na postel čo čosi kdesi proste pár minut som si ju nevšimala. Zrazu pridem a na posteli vedla malej mamin pes - celý naradostený mi oblizuje decko!!! Skoro som odpadla! Takze takto sme začali budovať imunitu. 🙂 Naši maju na zahrade hotový zverinec - papagaje, sliepky, psy, mačku, rybičky...deti od mala so všetkým v kontakte.

mawka
11. aug 2015

@eruuuska nasi utieraju ritku vlhcenymi obruskami. a kedze ten pes je nase precitlivele psycho troska, tak aj utierocky musia byt sensitive, aby ju ritka nestipala 😀 😀 ja neviem, lubim toho psa nenormalne, ale ona je psycho. precitlivela, moj t smutku. a normalne jej prepina niekedy. nie do agresivity, ale pozera do blba, ticho vsade a zrazu zacne hafkat ako magor a potom prestane 😀 akoze vykrik do tmy. ked prsi a ma sa ist vyvencit, tak naslapuje po mokrom "na spickach" .. nenormalny pes toto 😀

blackcrystal
11. aug 2015

@mawka tak podla mna to ma zmysel, ak ho chce pustat blizko k malickemu babatku. Ked bude babatko trochu vacsie uz to netreba robit kazdy den, no vystavit novorodenca, kt este nema silnu imunitu tolkym bakteriam, parazitom a spol. nie je bohvieco. Ak chodi so psom kazdy den na prechadzku do parku (a to predpokladam, ze chodi, ked pise, ze byvaju v byte), tak sa mu urcite zaspini viac ako len labky (uz len ked ho venci sa mu do kozusku mozu votriet male kusky rozneho sajrajtu).
Ale je to samozrejme individualne a zalezi to od plemena (my mame 10rocneho yorkshira.) + kazdy ma vlastny zivotny styl a tomu to treba prisposobit (my byvame v dome, nonstop sa u nas upratuje a vsetko sa u nas leskne).
Ak niekto nepovazuje cistotu v domacnosti za jednu z dolezitych veci a je verny metode, ze dieta bude bez alergii a chorob ak bude od mala budovat imunitu, tak samozrejme psa netreba kupat denne. Kazdy ma vlastne metody a zije inak, preto je tazke povedat co je spravne.

eruuuska
11. aug 2015

@mawka moja tiez nema rada mokro takze podobne naslapuje ked je mokro alebo snezi a vzdy jedna noha hore hihi... ona je totizto dama 😀

mawka
11. aug 2015

@eruuuska no presne tak 😀 a tvari sa pri tom ze bleee, aky hnus. inak ten pes je schopny zadrziavat moc len aby nemusel do dazda 😀 😀 a zase labrici, kt. som spominala, milovnici vody, tak teda hlavne ta prva milovana nasa, ta bola nadsena z kazdej mlaky, hoci mala 5x5 cm 😀 tu sme kupavali casto. inak ona vo vani aj spavala rada. milujem psov. skoda, ze nemam cas.

eruuuska
11. aug 2015

@mawka 😀

elizabethia
11. aug 2015

my mame doma rotvailera, dnes ma nasa Bora 10 rokov a my cakame kazdu chvilu nase druhe dieta. Ked sme sa stahovali z domu, nechceli sme ju dat prec, takze je s nami. Na nasho prveho syna vobec nereagovala, az kym nezaplakal - myslela si, ze je to macicka alebo nejake psicatko, Manzel ju vsak dobre vychoval a po jednej po pysteku pochopila, ze nesmie 🙂 do troch dni z nej bola babysiterka :D nepotrebovala som ziadne pristroje, maleho strazila, mna informovala, ze sa v postielke nieco deje, dnes ma maly tri roky a funguju spolu uplne perfektne 🙂 dnes, kedze sa blizi termin mojho porodu, chodi za mnou ako tien a pre zmenu strazi mna 🙂 akoby tusila, ze coskoro budeme styria 🙂

mawka
11. aug 2015

@elizabethia absolutny suhlas, pes je super namiesto baby monitoru 😀 a ze chodi teraz za tebou, urcite to citi a preziva s tebou. mozno zacne byt nervozna, ked sa ti zacne porod 🙂

ukulela
11. aug 2015

@bubinko1506 kedmoj maly place, nas pes knucia zavija (to iste robi, ked zvoni mobil) - psa mam tak namiesto detskej pestunky 🙂 to na margo toho stekania, ked synovec plakal ...

ivca88
11. aug 2015

najvacsa chyba aku ludia robia je ... ze ku psovi sa spravaju ako k dietatu ... a potom ked maju ozajstne dieta ..tak psa vyhodia s postele ... nevsimaju si ho... nepustaju ho k babatku....ci uvazuju na zahrade ☹ ☹
ved to je ako keby ste mali dalsie dieta ,.. tak to prve radsej date z domu prec ... ci ho odstrcite ...

vsetko zavysi od toho ako ste sa spravali k psikovi predtym.... a pokial sa budete spravat tak isto...tak ani pes sa nezmeni...

Samozrejme je nieco ine pitbull a pudlik ci jazvecik ...
Treba brat ohlad na jeho inteligenciu a naviazanost k vam ...

na margo hygieny psa - nic nove robit nebudem.... nemozem dat babo predsa do igelitovej bubliny...aby k nemu bakterie neprisli ...
Uplne staci ze nas psik nebude na jej veciach ( cize tam kde babo budem mat podozene ) ... i ked pochybujem.ze pes by sa narval do kociku ci elektrickej hojdacky 😀

dalsia vec .... psa nesmies karhat a odhadzovat od dietata ... potom sa toho dietata bude báť ,, alebo ho znenovidí a bude žiarlit ,,,
Pes si dieta onucha ... a s dychu cíti ze to je človek ... a že to je vase dieta ... ( tak isto ako ked pes citi choreho ci vystopuje cloveka aj po 2 dnoch po pachu )

nasa skusenost bola ked k nám prisla na 2 mesiace moja 2.5 rocna neterka ... a moja 10 rocna sucka nikdy nevidela dieta 😀
Malá automaticky havoooo.... a moja sučka hned na zem na brusko sa rozvalila a nechapala ....
a uprimne ? Drzala som,skor dieta od psa ako psa od dietata ...
Moja sučka si v klude lahla do chodby ...alebo zaliezla k manželovy 😀 ale normalne s nami vecer potom spala v posteli a nic takeho sa nezmenilo ....

Takže s mojej skusenosti sa skor bojim o zdravie psa a nie dietatka 😀 lebo moja fenka nikdy sama od seba nehryzie .. no zato male deti zvyknu dost dobre potiahnut za kožuch ci chvost ...

jenta
11. aug 2015

my máme yorkshirku, mala asi pol roka, keď som otehotnela. ani na jedinú sekundu mi nenapadlo, že by som ju mala dať niekam preč, lebo bude doma bábätko. milovala som tie otázky od ludí (aj od rodiny), že kam ju dáme, keď bude mimino? no kam si lahne, tam bude...kam by sme ju dávali 😀 celé tehotenstvo mi spávala pri bruchu a zohrievala ho 🙂 keď sme prišli z pôrodnice, hneď po otvorení dverí a zvítaní sa s ňou, som jej dala ovoňať malého vo vajíčku, vysvetlila som jej, že to je náš drobec a že mu nesmie ublížiť. ona mala odmala rada detičky, takže tam problém nebol žiadny. stále ho chodila pozerať do postielky, keď spal 🙂 a to isté bolo aj pri druhom synovi. ten je teraz vo fáze, že ju naťahuje a chce sa s ňou hrať, ona zavrčí, ale neublíži...radšej sa zdekuje niekam, kam na ňu nedočiahne. samozrejme sa aj deťom vysvetluje, že jej nemajú robiť zle, že ju to bolí. som na milión percent presvedčená, že by im nikdy neublížila, pretože pre ňu sú to členovia svorky.
a čo sa hygieny týka, to sme nejako extra neriešili. labky utierame po každom venčení, sprcha podla potreby raz za týždeň-dva, samozrejme kontrolujeme kliešte. dieťa nie je skleníková kvetina, treba mu imunitu vytvárať od malička...

egiginka
11. aug 2015

@bubinko1506 , nas psik mal 4r, ked sa narodila dcerka, spal s nami v posteli, ked chcel: proste clen rodiny !, NIE nikam sme ho nedavali, bola by to zrada, takto prislo v autosedacke klbko🙂, no on sa odul na par dni a ignoroval ju ... ale za par dni vsetko ok, prijal ju.... Odporucam kupit satku, nosic a nebude ziaden problem s vencenim, moja je dokonca Januarova, samozrejme, ze zo zaciatku boli kratsie prechadzky, alebo menej von chodil, ale zase na jar, leto boli sme vonku vela. malu som hodila v zime do nosiacej bundy a bolo , mohli sme ist, samozrejme, neskor sa respektovalo, ze sa chodi, kedy sa zobudi, atd... teraz ma 1,5 roka a miluje ho, jedno z prvych slov bolo jeho meno;), prve co vstane pes a chce hned vin🙂, treba dat pozor, lebo sem tam mu robi zle,..... ako zo zaciatku treba davat pozor, urcit psovi hranice, najst si cas aj na pomazlenie s nim, ak bol zvyknuty na nieco tak mu to nemenit , alebo teda kompenzovat niecim velmi podobnym ( napr uz nemoze na gauc, postel, izba, co viem tak potom strasne ziarlia a citia krivdu, ak teda, radsej mu spravit vlastnu cast gauca a dat tam navlek),,, no my sme mu neobmadzovali, ked chce stale nad ranom moze do postele, aj dcerka spava s nami, ale v noci spi inde, nechce pes s nami spat. a ak plzne, tak popripade viac postel cistit, ale inak dieta si zvykne. Bude mat o to lepsiu imunitu a vstah k zvierata....

bubinko1506
autor
12. aug 2015

kocky dakujem vam vsetkym. psika sa vzdavat nechceme a skor hladame sposob, ako ho lepsie pripravit na noveho clena, aby to bolo pre neho jednoduchsie. predsa len, je uz starsi a doteraz bol on stredobodom pozornosti.
nebol zvyknuty na male deti a je dost ziarlivy, ale dufam, ze to v pohode zvladneme, ked sa mu budeme nadalej venovat. mala som obavy, kvoli jeho reakcii na synovca (toho mimochodom drzia v sterilnom prostredi ako vzacnu rastlinku), ale tento problem je uz tiez vyrieseny a nebudu sa stretavat.

mawka
12. aug 2015

@bubinko1506 deti treba kontaktovat so zvieratami. aby si vytvorili pekny vztah. nasa mala nema problem ani s uzovkou, jasterickami a cokolvek pohladi, aj ked ma respekt, ale neboji sa a miluje zvierata tak akosi prirodzene. co ma ale doraza najviac, ze nema problem vyliezt na kona, vziat do ruky hada, mys, ale muchy sa boji 😀 doslova

bubinko1506
autor
12. aug 2015

@mawka ja som vyrastala tiez od malicka so zvieratami. ziadna macka ani pes predo mnou neboli v bezpeci 😀 mysi mi nevadia, ale vcera, ked som nasla pavuka v byte, tak som asi zobudila vsetkych ludi v dome 😀

mawka
12. aug 2015

@bubinko1506 tak pavuci boli ina kategoria, mala akonahle videla na wc pavuka, ani tam ist nechcela 😀 uz je to lepsie, vysvetlili sme, ze pavuci nosia stastie a tie wc pavuky su pavucie modelky, sklenarikova, vies, kvoli dlhym noham a ze pavuci zeru muchy, ktore ona neznasa 😀 takze my nemame pavuky, my mame sklenaříkovú 😀