Nočný teror so 7 mesačnou dcérkou

maybe888
29. nov 2021

Beriem každú dobrú radu, som zúfalá!
Moja akutálne 7 - mesačná dcéra do pol roka spala veľmi dobre, budila sa 1-2 krát za noc, iba slabo zamrnkala, že je hladná, nakojila som ju, uložila a pekne zaspala.
Už asi tri týždne, možno mesiac sa budí veľmi často, niekedy aj každú hodinu, alebo po pol hodine, ako kedy. Ak sme hore iba 4-krát v noci, je to dobrá noc.
Plače a dožaduje sa kojenia. Na prsníku iba chvíľu podudká a zaspí. Ak ju chcem uložiť, spustí plač a prsník chce opäť. Najradšej by dudlala aj celú noc v kuse.
Som permanentne nevyspatá, večne vytrhávaná zo spánku, predráždená.
Ked som skúšala prsník jej po kojení nedať viac, tak plakala až tak, že sa prebrala a boli sme hodinu aj dve hore a kočíkovali sa po dome.
Spať v posteli so mnou nechce, mrnčí. Odkojiť ju aktuálne nemôžem, lebo nevie piť z fľaše, okrem kojenia tekutiny príjma iba veľmi obmedzene, po lyžičkách (aj to polku vypľuje).
Čo robiť, máte nápady? nevládzem takto existovať...

mauduska
29. nov 2021

cumlík? neviem, nejdú jej zuby? neomína ju to?

maybe888
autor
29. nov 2021

@mauduska dakujem za reakciu, ...cumlík vôbec nechce, od narodenia ho vypľúva, už som s cumlíkom mala opakované pokusy...zuby- zatiaľ žiadny, ale tak dlho? mal by byť von do dvoch týždňov, či sa mýlim? :(

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nwnw
29. nov 2021

@maybe888 idu zuby, teda mozno sa formuju. Iba vydrzat. Preto je dobre, ked spi v posteli s mamou.
Toto caste budenie je aj pri dakych vyvojovych stadiach napr. mne sa takto dieta budilo, ked sa ucilo stvornozkovat, chodit, ...

ingush616
29. nov 2021

@maybe888 možno zúbky, skus jej dávať Camiliu, stým nič nepokazíš nie je to liek.
A druha vec, je to ťažké keď dieťa si navykol dudlat prsník, namiesto cumla. Ja som to začala riešiť po 1 týždni, lebo moja chcela stále len prso, horko ťažko som ju navykla na cumel, klasicky z kaučuku (bibs) a kvapka medu. Bohužiaľ inak to nešlo.
Ale zvládli sme to.

siska53
29. nov 2021

@maybe888 zuby? Alebo jej zacala sepracna uzkost? Okolo 8.m.sa zacina.. cize.. najlepsie ju nechat u seba v posteli.. vyspis sa ty i ona. Moja skusenost, ked mala mala soplik a castejsie sa budila. Nechala som si ju u seba, v polospanku dala prso a zachvilu sme spali..

kubkovamama
29. nov 2021

@maybe888 moja to isté, momentálne má 10mes a trvá to od leta,každú hodinu a pol hore.🙏Keďže je to moje 3tie vlastné dieťa viem,že to prejde.Neviem kedy,ale prejde.Neviem ani čo by som ti poradila,iba pozitívne myslenie a cez deň byť v šetriacom móde.Ja som si zvykla,nejak už mi to neva a nebývam ani cez deň unavená,ale asi aj kvôli kolotoču viac detí,domacnost,úlohy,práca z domu.Nie je čas byť unavená,ale bola aj situácia,že som sa cítila veľmi zle a uvedomila,že posledné dni už ani nejem,sprcha taká 5minutova,párkrát ráno nestihla umyť zuby a na váhe 48kg.Som.si povedala, že kojenca nezmenis,musíš sa prispôsobiť a vyťažiť z toho.Upratujem to najnutnejšie,cez deň je našťastie pohodové dieťa,zmenila som myslenie,že nie musím,ale chcem a čo sa mi chce spravím,čo sa mi nechce kašlem na to a hlavne užívam si materskú,je to krátke obdobie a už nikdy to nevrátis,vypustí všetko okrem bábätka,chlapa a najnutnejších povinnosti

bublinka1426
29. nov 2021

@maybe888 zuby zuby zuby ....toto moze trvat dokym nevyjdu vsetky. dieta vtedy rado visi na prsniku velmi casto.

iwwetka
29. nov 2021

skus spat v noci v inej izbe a s malou nech spi manzel, postupne si zvykne po prebudeni znova zaspat sama a nebudit sa tolko kedze otec cicu nema, aspon tak obmedzite nocne kojenie, nam sa to tak podarilo, potom sme presli v noci na flasu s cajikom a uz len to pytal, a ja som sa k nemu opat vratila spat. A uz som ho kojila len cez den. Ale to uz mal okolo 2 rokov, dovtedy som kojila na poziadanie a niektore noci boli tiez taketo, clovek si proste zvykne na menej spanku😃

mabenn
29. nov 2021

prezit, vydrzat, aj toto je materstvo bohuzial...ak mas pocit ze zuby tlacia, tak nieco na bolest na noc...materske mlieko obsahuje aj tisenie bolesti, je mozne ze preto potrebuje cucnut kazdu chvilu...v tomto veku to byva presne

ivanka12311
29. nov 2021

A keby si jej skúsila trošku namočiť ten cumlík do práškového cukru alebo medu?aj môj syn to robil jedine toto nám zabralo kým si zvykol na ten cumlík a spal krásne

marianarem
29. nov 2021

@maybe888 Moze to byt zo zubov, kym som nemala dieta, tak som mala od kamosiek predstavu, ze raz za cas je akesi obdobie zubov. U niekoho to tak je, no ja som mala cca od 3 mesiacov do 1.5 roka pocit, ze zuby idu vlastne stale 🙂 Ano obcas sa ta nepohoda vyspickovala, ale prvy naozajstny klud nastal po tom roku a pol, ked vysiel 16. zub. Teraz bude mat dva a uz tam sarapatia tie posledne, uz mi hovori, ze ho bolia dasna, ale bude to este nadlho.

tulipanicek
29. nov 2021

Aký spôsobom zaspáva? Tak, že zaspí pri kojení?

maybe888
autor
30. nov 2021

@tulipanicek áno, pri kojení, alebo ak po kojení nezaspí, tak ešte ju dám do kočíka, kde zaspí po chvíľke

maybe888
autor
30. nov 2021

@ivanka12311 určite by to mohlo pomôcť, ale nám takto mama močila cumlík do malinového sirupu a obaja s bratom sme mali úplne pokazené horné mliečne zuby a to by som nechcela riskovať

maybe888
autor
30. nov 2021

@kubkovamama veľmi Ťa obdivujem, myslím to úprimne, ale ja takto dlhodobo neviem fungovať a nemám potom silu a trpezlivosť cez deň na trojročného beťára, ktorý je večne zo školky doma, večne chorý, aj teraz máme gastroenteritídu všetci za sebou, čo doniesol, predtým kašel a sopeľ, ja ani tak necítim únavu, ale som nervózna a nemám chuť sa cez deň im vôbec venovať...a tiež robím len to najnutnejšie

kubkovamama
30. nov 2021

@maybe888 bohuzial asi všetky sme to mali doma,nebude to uz dlho.Skus si najst malickosti co ti spravia naladu,podla mna by ti pomohlo taky den pre seba raz do tyzdna,resp.par hodin,ked vsetko bude manazovat muz(ja nerada babky,svokry,kamosky,lebo to sa vypomsti a pri prvom konflikte to mas na podnose).Hrat sa s detmi cez deň,rozloz si ich vsetkych na zem a nechaj ich nech si robia co chcu,svet sa nezruti.Vsetko prejde,uvidis

tulipanicek
30. nov 2021

@maybe888 Mnoho deti má problém so spánkovými asociáciami. Vo vašom prípade to bude velmi pravdepodobne kojenie. Dieťa, ktoré zaspáva nejakým spôsobom, bude tento spôsob vyžadovať aj v noci pri každom prebudení a časom sa z toho môže stať zvyk a vyžadovať to často.
Čiže ja osobne odporúčam oddeliť kojenie a zaspavanie.
Ale nahradiť to natriasanim v kociku tiež nie je ideál aby ste sa zas nedostali k tomu, že budeš musieť dieťa v noci pri každom zobudeni musieť uspavat v kociku a prekladať.

silviazlat
30. nov 2021

Odporúčam stránku Lepší spánok bábätiek, ktorú nájdete aj na fb. Su tam spánkové poradkyne ktoré sa tym zaoberajú. Pomôžu vam

sono2
30. nov 2021

@maybe888 ahoj, píšeš, že zaspí, a v zápätí že s tebou spať nechce.
Ja spím od narodenia s deťmi pri prvej som dávala do postielky keď bolo obdobie že lozila po posteli a ešte nevedela sama dole.
A nebolo to tiež kto vie čo.
Plus v 8 mesiaci sú deti také, začínajú ináč vnímať atd.
Po roku to bolo u nás o moc lepšie ale spala už definitívne somnou.
Do postielky sa vrátila až keď som ju odstavila.
Máme doteraz postielku prirazenu k našej. Ja len chcem napísať, že deti majú rôzne obdobia a max2 razy sa budiť je fakt luxus pri tak malom dieťati.
Potrebuje tvoju blízkosť.
Nechaj ju pri tebe spať a dojčiť koľko potrebuje ona fakt v 8 mesiaci nechápe, prečo nechceš dať prsník. Ja som ešte zabudla že 8 mesiacov môže prebiehať separačna úzkosť. Ja som to pri prvej nemala ľahké a nevyspala som sa veľmi dlho vkuse myslím a to mám v posteli ešte 2,5 ročnú čo sa dojčí, niekedy som mala pocit že som v noci ani nespala, ale tak, ja som ok, nevadí mi to, nesťažujem. Sa. Ja len že to je úplne normálne pri dojčených deťoch. Proste vyžadujú blízkosť

maybe888
autor
30. nov 2021

ja by som to chcela brať s takou obetavosťou ako Ty, s takým kľudom a dopriať dieťaťu to najlepšie....ale syna som dojčila do 2 rokov a 2 mesiacov, večne nevyspatá, aj ked spal so mnou v posteli a ešte spí, lebo to zas bol iný nočný teror, ked som ho chcela dať vedľa...ked som ho prestala dojčiť, začal sa mi úplne iný život, konečne prespal celú noc, nie 6 krát v noci hore a dudloval a dudloval, bradavky ma štípali a ja som zatínala zuby, pre "dobro" dieťaťa, s malou to bolo doposiaľ úplne bez problémov a ja nechcem opäť zažívať to, čo so synom, ja nechcem a nevládzem byť večne vytrhávaná zo spánku, ona zaspí pri mne na 10 minút, ked si ju vezmem do postele, ked už nevládzem 40 minút po sediačky dojčiť, ale zachvíľu začne mrnčať, vytáčať sa, po chvíľke revať, jednoducho zatiaľ sa nestalo, že by zaspala a aj spala dlhšie pri mne nerušene, navyše ani ja nemám pri takom malom dieťati dobrý pocit, mať ho pri sebe v posteli, už od roka by som sa bála menej

enoula
30. nov 2021

U nas to bolo take iste, zacalo kolo pol roku a trvalo rok.. ale najhoršie to bolo asi len ten prvy pol rok, kazdu hodinu, max dve mrncanie, budenie, vtedy sme presli na spanie so mnou v posteli, kojit poležiačky inac sa nedalo, ak sa ma clovek vyspat a fyzicky co najmenej vysilit. Nepomahalo nic, len cas. Podla mna to boli zuby, v stadiu ked ešte ich nie je vidno, vtedy to uz neboli asi az tolko, ale ked sa pomaly tlacia. Prve vysli az v 8m.