Nočný spánok bábätka

26. okt 2021

Ahojte.poradte mi prosim nejake triky ako naucit babatko 8m v noci kontinualne dlhsie pospat.moja nala je v noci kazdu hodinu hore.a to doslova.cucne si mlieka a bud zaspi (lepsi pripad) alebo sa chce hrat.cez den toho tiez nejak nenaspi.cca 4x po 30min v priebehu dna.na noc ju ukladam okolo 19.o 19:30 sa prebera,dam jej papat a spi cca do 21 a potom zacina kolotoc mrncania,jedenia,uspavania az do rana.som uz vyčerpaná, ale tak skutočne velmi,bojim sa aj soferovat lebo co len niekde na sekundu sadnem padne mi hlava od unavy...

deti95060810
26. okt 2021

na to nenájdeš recept ... ešte chvíľu počkaj okolo roka veľa detičiek spí aj celú noc..

autor
26. okt 2021

@deti95060810 prave sa mi zda ze cim je starsia tym je to so spankom horsie.mensia sa zubudzala v noci max 2x a teraz toto🙄

deti95060810
26. okt 2021

každé dieťa je iné ... deti v tomto veku cca 8 m majú separačnú úzkosť...

dadulamamula
26. okt 2021

Ahoj skus si spraviť celodenný režim.. Budíček je o koľkej? A už podľa toho sa držať.. Skúsila by som robiť aktivity.. Tuším mne vydržali deti už do obedu hore poobede si vedeli papať 2-4 h.. A potom o tej 7-8 h išli spat... A samzorjwme záleží to aj od toho kolko papa a co papa a dôvod prečo sa v noci budí.. Je hladné? Ak spáva 4 x po 30minut tak možno mu to stačí a preto nechce spať v noci nemá režim nevie rozlíšiť deň od noci.. Taktiež môže mať obdobie rastu zúbkov môže byť viac nervoznejsie... Predovšetkým treba prísť na ten problém.. Ci je nie je hladné smadne ci mu nevadí plienka pocikana.. Ci nemá vetry.. Bolesti zúbkov.. Ci mu nie je zima alebo príliš teplo.. Ci sám u pohodlné spi alebo nie..

uzivatelka1113
26. okt 2021

zrus posledný spánok.. aj keď spí dokopy za deň malo, ale 4x spať je už veľa..tiež sme to tak mali a musel proste vydržať už do nočného spania.. ide mať rok a niekedy cez deň spí prvý spánok 30 a druhý spánok 40 minút, ale niekedy spí poobede aj hodinu - hodinu a pol 🤷🏼‍♀️ ale keď spí druhý spánok krátky, tak by mi nenapadlo už dať ho ešte "zdriemnuť" pred nocou.

autor
26. okt 2021

@uzivatelka1113 to nevydrzi.poslenykrat ju davam spat naneskor o 15:00.a to ledva vydrzi do tej 18:30 .potom sice rychlo zaspi ale pokracuje to tak ako som napisala vyssie

autor
26. okt 2021

@dadulamamula no zubky ju dost trapia to je pravda...spime my dve v manzelskek posteli,hocikedy v noci ma najde,drzi ma.za ruku atd.papa umele mlieko ale nikdy nevycucka celu flasu,vzdy iba 50-60ml ...

ailiba
26. okt 2021

Skus ju ukladať neskôr, možno to pomôže. Ale chápem ta a máš môj súcit, môj syn zaspáva o polnoci a do siedmej rána bol 3x hore.
Ma dudlik? Nášmu to pomohlo. Mozno dat na noc hustejšie mliečko (ak dávaš UM, tak 1 cl krupicnej kaše), nebude babo tak skoro hladné. Ale ak to je zubami, tak proste treba vydržať.
Držím palce a prajem veľa sily, je to veľmi, veľmi náročné. Aj fyzicky aj psychicky.

uzivatelka1113
26. okt 2021

o tretej má štvrtý spánok? to ma potom krátke bdenie cez deň nie?

autor
26. okt 2021

@uzivatelka1113 no vstavame o 5-5:30

lacibo
26. okt 2021

Ziadne cucanie, to zrus, moje deti v noci nejedli ani nepili, mozno 1 mesiac po narodeni, potom uz spali, ziadne cajiky, ziadne cumle, ritual zaspavania musel byt vzdy rovnaky, ale dieta ma vzdy zaspat same, ziadne uspavanie..a hranie sa v noci to je uz pre mna uplne nepredstavitelne, ja som ani slovo.v noci nepovedala, nutne len mala lampicka, ale aj to len, ked bolo treba ( napr. Sa pokakalo..), inak ani prebalovanie..skratka noc je noc a nie den...to treba ucit od narodenia

autor
26. okt 2021

@ailiba dakujem za povzbudenie🙂nad tou krupicou som uz premyslala len som sa bala ze jej pokazim brusko.aj moja mamina hundre ze jej mam dat na veceru riedky puding alebo krupicu aby bola zasytena🤷‍♀️

uzivatelka1113
26. okt 2021

@lacibo to sa ti ľahko hovorí, keď si to evidentne nezažila 🤷🏼‍♀️ syn tiež do polroka spával krásne v noci a v 7 mesiaci každú hodinu hore v noci

uzivatelka1113
26. okt 2021

len jej prosím puding nerob 😀 ona sa nebudi na hlad.. nevie si asi spájať cykly okrem iného.. spánok bábätká vie byť jedna obrovská veda.. ale niektoré, komu spali deti od pár týždňov celu noc to nepochopia 🤷‍♀️

autor
26. okt 2021

@lacibo jasne ze sa s nou nehram v noci len proste ona je hore a hudie si,s ruckami sa hra ,potom sa zacne dozadovat pozornosti tak ju musim zabaliť do deky a ucicikat abg zaspala.ale je pravda ze je naucena zaspavat na rukach.ako malinka mala silny reflux,len co som ju polozila az ju nadriapalo na vracanie,vracala,dusila sa.takze je zvyknuta to je holy fakt

lacibo
26. okt 2021

Ved to..dieta robi len to, na co ho naucime..ja sa smejem aj na vete, ked mama povie, on mi spapa iba hranolky a nugetky z mekaca, prip. pecenovku na chlebe ( 2 rocny)..tak mu dam, no co mam robit...ved odkial by 2 rocny poznal tieto jedla, keby ho na to mama nenaucila?..to len ako priklad...to, ze sa narodi dieta, neznamena ze mama sa stane otrokynou..ma byt aj nadalej sama sebou, manzelka, milenka, matka starsich deti, priatelka, dcera, sestra a pod. a nie otrokyna babatka..to vedie k totalnemu vycerpaniu a pritom to dieta vobec nepotrebuje toto sebaobetovanie sa od mamy

autor
26. okt 2021

@lacibo jemine to mi znie ako scifi😄neviem.si velmi predstavit ako ju odnaucit zaspavat a rukach

lacibo
26. okt 2021

@uzivatelka1113 ano, nehovorim, aj my sme mali tazke noci, ked boli chore a pod., trebalo upokojit, ja nie som ziadna bezcitna mama.. ale primarne sa da zaviest ucinny spankovy system uz od narodenia..nezvykat na nic, co nie som potom ochotna znasat dalsich x rokov..skratka sme aj s muzom mali vzdy vecery aj noci uz klud..deti sa prisposobia systemu v rodine..

ailiba
26. okt 2021

Rado sa stalo💗. Môjmu synovi to pomohlo. Vlastne som zistila, že keď je dobre nájedený (aj počas dňa), tak v noci oveľa lepšie spinka.
8 mesačne babo je už dosť veľké, určite ho to nezaťaží.

lacibo
26. okt 2021

Skus sa s nou o tom vela a casto rozpravat, podaj jej to ako fakt, nie nieco co sa da menit..komentuj, teraz ideme papat, potom sa okupat, zubky..rozpravocka, daj jej nieco aj rozhodnut, ako ona chce, ale len to, co nie je pre teba podstatne, ale ona sa bude citit, ze ju vypocujes..napr. akeho plysaka si zoberie do postele moze to byt hocijaky ritual ty ju poznas, ale dolezite, vzdy rovnaky, v rovnaky cas ukladaj, dodrz pevny rezim, kym sa nenauci..bud laskava, pozorna pred ulozenim ale komentuj vsetko ako fakt , ako nemenne, teraz ideme spinkat, mama ide este upratat kuchynu napr..( u nas to pomohlo) ty tu budes pekne lezkat s mackom a pod..urcite si najdes vlastne postupy, ty ju poznas, ale ziadne vyjednavanie, na to nepristup, ked povie ze cicik, kludne jej povedz, nie je mliecko, neviem, kam odislo, budeme zajtra hladat ale teraz uz spinkaj..treba na urovni dietata formulovat vety..je to tazke takto radit, ale urcite chapes, ako to myslim..ak by ta aj par krat volala, chod ale ostan neoblomna, zopakuj to iste, bud pritom laskava, aby mala dobru skusenost, ze aj taketo ukladanie je prijemne,musis jej to skratja nahradit inym pozitivnym zazitkom..prve dni budu tazke, ale da sa to..2 rocne dieta uz dobre chape, nepodcenuj ju, rychlo na to pride, ze je zmena..neboj sa, nebude ta nenavidiet zato, uvedom si, ze to je pre nu dobre, tato zmena ty sama tomu musis 100% verit, a potom uveri aj tvoja dcera, ak budes neista, vyciti to a bude ta dlhsie lamat..vela uspechu..🙂

aaao
26. okt 2021

Hlavne si nedaj nahovorit ze si si tak naucila a podobne kraviny 🙈🙈 a ani rady typu odstav a prespi ti celu noc 😒😒
Moj ma 4 ROKY prec a stale nespi poriadne vnoci :D
Su proste deti ktore dobre spia a potom je tu moj syn 🤣🤣

lacibo
26. okt 2021

Teraz som si uvedomila ze som si myslela ze mas 2 rocnu, prispievala som este do podobnej temy,,
preto som tak pisala, ale nevadi, cim skor naucis, tym lepsie, potom to uz v 2.rokoch nebudes riesit..

autor
26. okt 2021

@lacibo 😀ale to s rozpravanim co robíme nie je na zahodenie ani pri 8mesacnej.dakujem za rady

autor
26. okt 2021

@aaao 😃😃😃😃

enoula
26. okt 2021

Niekedy pomoze len cas... U nas sa takto zle spalo asi od pol roka do roka a pol... Každú hodinu niekedy kazde dve sa muselo mrncat a budit.. na trafenie. A nepomohlo nic zmenit cez den, ani stravu ani nic, kedze to trvalo zhruba rok a to sa teda zmenilo vela za ten cas. Proste len vyckat

mabenn
26. okt 2021

3 rocny syn sa budi 0-1x v noci...vo 8mes to bolo podobne ako u vas...casom sa to zlepsi, teraz idu zuby, vyvoj mozgu, separacna uzkost...len vydrzat

kubkovamama
26. okt 2021

Ahoj, moja ma 9mes a presne to iste. Lenze mi máme 4 deti..tak uz to beriem inak. Donedávna som tiez bola priserne vycerpana,ale teraz sa mi zda,ze jednoducho som si zvykla.🙂Lebo fakt som uz vyskúšala na nej všetko a statočne naďalej všetko sabotuje.Inak je to spokojné a pohodové bábo.Soferovat som práve preto prestala,jedine v nevyhnutnom pripade.Bohuzial,bud si telo zvykne a ono to aj tak nebude trvat večne.Moje staršie deti toto nerobili,tak som aj prekvapená bola,že čo je toto. 😂

elizabeth22
26. okt 2021

@lacibo Je fyziologickou potrebou malého dieťaťa , ktoré má v 1. Mesiaci života žalúdok ako oriešok sa najesť. A najčastejšie od 3.00 ráno kedy je najvyššia hladina prolaktinu, hormónu, ktorý napomáha tvorbe mlieka. Takisto v noci nekomunikujem, ale aj bábätko má svoje dni, darmo ty môžeš mať režim a niečo vybudované, to je fajn, ale dieťa ti ich môže zmeniť zo dňa na deň, zúbky, bolesť bruška, diskomfort a pod.

marianna_peskova
27. okt 2021

Ja som skúšala pri synovi všetko možné i nemožné a aj tak sa budil každú hodinu v noci aj po roku života.

andreatytler
27. okt 2021

Este vydrz...mas teraz najhorsie obdobie na spanok. Idu zuby, dieta sa zaujima o okolie, stava sa mobilne, separacna uzkost a ono je ste prilis malicke na to aby vsetky tieto zmeny vedelo dostatocne spracovat. Je to obdobie obrovskych zmien vo velmi rannom veku a deti vtedy velmi zle spia. U nas sa to zlepsilo, ked syn zacal chodit.
Ale to ze nevie spat dlhsie ako 30 minut moze byt problem. Po 30 minutach sa strieda hlboky a REM spanok a vela deti sa zobudi alebo takmer zobudi ale zase zaspia.. tvoja dcera nedokaze. Skusila si ju ucicikat po tom ako sa cez den zobudi po 30 minutach? Mne sa zda ze ma malo spanku. Cez den spi 2 hodiny a v noci 10 hodin ale velmi prerusovany spanok, takze by som odhadla ze ma v skutocnosti len 8-9 hodin nocneho spanku. Priemer na 8 mesacne dieta je 14 hodin.
My tiez uspavame syna na rukach denne spanky mal vzdy 2 hodinove ale po 1.5 hodine sa zobudi a musim ho drzat na rukach aby este pospal. To iste aj v noci... nad ranom ma lahsi spanok a niekedy ho muz drzi na rukach aj 2 hodiny.
Skuste obmadzit to krmenie kazdu hodinu... skusali ste cumel namiesto flase?