Nočný spánok 11-mesačného dieťaťa

9. sep 2022

Maminy, neviete náhodou čo môže byt to,že dcérka sa mi už asi 2 týždne v noci vkuse prehadzuje a pri tom mrnci, rozplakala by sa, ale snažím ju hladkať a tapkat po ritke, aby spala dalej. Vecer zaspi a pekne spinka, ale asi od polnoci to zacne až do rana. Zaspi a zasa to zacne a takto dookola. Doteraz nebol problem, nerozumiem tomu. Pomaličky začína chodit, tak jedine to ma napadlo, či to v noci nejako nespracovava🙂

elizabet173
9. sep 2022

zúbky? Ale deti spia nepokojnejšie, aj keď sa niečo nové naučia - štvornožkovať, stáť, chodiť. takže tým chodením to kľudne môže byť

autor
9. sep 2022

@elizabet173 aj zubky ma napadli, ale 2 týždne každú noc to asi tým nebude, aspon si myslim. Snáď to prejde a bude to tým chodenim

nairia
9. sep 2022

mame to podobne, aj ked ona spi celkom v pohode. len ked sa zobudi na kojenie, tak akoby sa potom niekedy nevie ulozit, stale si hlada polohu, potom si sadne, tvari sa, ze nejde spat, na to si lahne jak poleno, chvilu lezi, vyzera, ze spi, zase sa dvihne a takto dokola 🤣 zacina stat, tak to pripisujem tomu a myslim si, ze u vas je to tiez spojene s chodenim. je to ale na palicu, co? 🙈😅

autor
9. sep 2022

@nairia presne, je to na palicu😅 aj ona tak,že si aj sadne a ľahne a presne ako pises,zrazu ľahne je ticho a ja šťastná, že zaspala a za pár minut zasa🙈 tak to naozaj asi bude tým.

nairia
9. sep 2022

ine neostava, len vydrzat. nas to chodenie este len caka, ale uz som si nejako zvykla, posledne mesiace ma take niekedy divne noci, ze sa zobudi na kojenie, ale potom sa tvari, ze uz vstavame. a hodinu ju clovek sa snazi presvedcit, ze este budeme spat. v pohode je, ked je ticho, ale boli obdobia, ked si kecala do toho a fakt sa jej drzka nezatvorila 🤣 alebo zboznujem, ked uz vyzera, ze spi, ja si lahnem a uz pocujem ako si sadla a uz pochoduje po postielke a vykukuje z nej 🤷🙈

autor
9. sep 2022

@nairia naša ale pri tom sa len prehadzuje z jednej strany na druhu, ako keby sa nevie uložiť a je nervózna a pisti pri tom. Tak trosku inak ako vy, ale to zas mozno každé dieta to znáša inak. Práve vcera sa mi stalo,že pekne spinkala, lahla som si a zrazu bola hore😅

nairia
9. sep 2022

joj tak som rada, ze u nas je to len tak ako to je a nezavidim tie sprievodne nespokojne zvuky. to je potom blbe, ze nevies ako tomu dietatu pomoct, ulahodit, upokojit.
ale ano, kazde to znasa inak.

drews_beauty
11. sep 2022

Zuby zvyknú trápiť deti pár dní, nie týždne. Môže to byť kľudne 8-10 mesačná regresia, u našej trvala až do polky 11m. https://www.lepsispanokbabatiek.sk/8-10-mesacna...