Nočník či rovno wc

zina234
16. jan 2022

Ahojte. Prosím vás, je nejaký rozdiel v tom či budem učiť dieťa na nočník, alebo rovno na WC s detským sedatkom? Má to nejaké plusy mínusy, kto mate skúsenosti? Ďakujem 🙏

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
16. jan 2022

@zina234 môj nočník nechcel, hneď na wc so sedadlom. A som aj rada, že som nemusela z nočníka vyškrabavat tie jeho 💩

mauduska
16. jan 2022

niekto tu nedávno písal, že dieťa sa bojí záchoda, lebo je to vysoko. Za mňa radšej záchod, ale ak je tam psychický blok, tak nočník je asi fajn medzikrok.

tani777
16. jan 2022

Starsia chodila najprv na nocnik,a tym,ze som ho chcela mat po ruke,sa naucila tak,ze len v obyvacke..dlho som ju oducala od toho,vysvetlovala,ze sa cika/kaka v zachode...mladsia nocnik nechcela ani vidiet,rovno sa v 15m sama zacala pytat na zachod..ale to asi aj kvoli tomu,ze vidi starsiu..zavisi aj od dietata,vyskusaj aj tak aj tak a uvidis 🙂
Ale po mojej skusenosti odporucam ak nocnik,tak ozaj v zachode/v kupelni,a nie kade-tade 😁 lebo teda starsia bola vzdy rozumna,ale toto nevedela pochopit,ze najprv mohla vsade na nocnik,a potom zrazu uz len v zachode,alebo rovno do zachoda..

zina234
autor
16. jan 2022

@viestta a v akom veku ste začínali?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
16. jan 2022

@viestta a spyytam sa este, ze ci si davala aj predtym na nocnik/ zachod, ked bol maly ? Lebo nas ma 14 mesiacov, a mama stale ze ho mam davat sadat na nocnik aby si zvykol, a mne to pride divne, ked sa este nepyta sam

babulkomale
16. jan 2022

@zina234 ja som ucila len na wc, vyuzit ked ma on zaujem, nenutit, ked sa boji. Davala som redukciu, potom ked sme kupovali novu wc dosku tak sme vzali s integrovanou redukciou.
Vyhoda velka je v tom ze to nemusis prenasat, odpada umyvanie a dezinfekcia nocnika.
Pohlady do nocnika by nedaval hlavne moj chlap 😃
Nocnik mam v aute, uz sa stalo ze si tronil maly v kufri auta na nocniku na cestach. Je to hned poruke, nemusis bezat na benzinky ci restauracie a bat sa ze nestihnete. Mam tam aj vlhceny detsky toaletak a sacky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
16. jan 2022

Deti chcu mat nohy pevne na zemi. Takze poriadne schodiky (my mame taketo) https://www.amazon.de/dp/B08R5WR9N1/ref=redir_m... a zachod nie je absolutne problem... lebo zachod strati raz rovnovahu a vela deti sa zlakne...

evica17
16. jan 2022

@viestta dakujem za informaciu 🙂 nasby tamaj posedel, len mi pride zbytocne este ho tam nechavat

0silvia0
16. jan 2022

@zina234 v malom veku nocnik, potom dieta samo chcelo ist na wc.

martinka13
16. jan 2022

U nás obe deti bez nočníka. Podľa mňa oštara navyše.

oli18
16. jan 2022

@evica17 mama ti dobre hovorí. Lenže tvoje 14 mesačné dieťa už na nočníku sedieť nebude. Má dosť iných zaujímavých podnetov. Na nočník treba začať dávať, keď začne sedieť, aby chytilo návyk na sedenie.

hennyinnsbruck
16. jan 2022

Moja sa odplienkovala ako 2rocna a aj so stupienkom sa nevedela na wc vystverat …. Takze u nas by to bolo na figu lebo ja som ju nebravala cikat chodila sama.
Mala 3roky stale preferuje nocnik sem tam cikne do wc uz rozmyslam ze jej ho zhabem pomaly..

Moj nazor je to je fuk ako naucis ,serblove dieta presedla raz na wc🤷🏼‍♀️

hennyinnsbruck
16. jan 2022

@evica17 s tymto moja mama furt otravovala odkedy mala 1 rok 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Par x som skusila a nic reku kaslem sa ja na tvoje rady 🙄🤣

Ked som ju skusila odplienkovat vytiahla som nocnik a ola za pol dna to dala. Decko ked je na to pripravene nepotrebuje ziadne sedenia na nocniku tot moj nazor

jarnajar
16. jan 2022

Záleží na veku a výške dieťaťa. Moja mala 19 m. a je pomerne drobná, na záchod by som ju musela vykladať, lebo ani so stupienkom by nevyliezla. Na nočník chodila samostatne. Teraz bude mať tri roky, má 88 cm a pred pár dňami začala bez problémov chodiť na wc. Máme sedátko a stupienok z ikey, sú výborné

evica17
17. jan 2022

@hennyinnsbruck dakujem. A kedy cca si zacala.odplienkovat ?

hennyinnsbruck
17. jan 2022

@evica17 mala 2 roky a necele 2 mesiace.
Vybrala som nocnik povedala tam sa cika ,dala dole plenu.doobeda to davala do nohaviciek a potom jej doslo.a odvtedy je bez pleny😊

sidicek
17. jan 2022

Závisí od veku, na nočník som dávala hneď ako vedel sedieť, kakal ráno tak sa naučil vybaviť to tam. Cielene cikanie až okolo 2 rokov a keďže je chlapec chodil na WC postojačky.