Nočné vstávanie a kŕmenie 12-15-mesačných detí

lelinka611
17. júl 2021

Dievčatá prosím reagujte mi len tie ktoré to zažívate s drobcami. Dieťatko vek 12-15m , koľko krát v noci vstávate a robite mlieko? A koľko toho vaši drobci vypijú? 😊

Maminky ktoré nevstavajú vôbec , gratulujem 🌼

mamamasama
17. júl 2021

Raz, okolo tretej, davame mu uz len cajik.. kym sme davali mlieko, budil sa castejsie...

lelinka611
autor
17. júl 2021

@mamamasama koľko ma drobec ? Koľko toho mlieka vypil?
Skúšala som čaj, ale zatiaľ neúspešne 😀 sem tam sa podarí ale len si posuniem čas mlieka o hodinku dve

mondolina
17. júl 2021

keď miesto mlieka/ prsa dostal čistú vodu tak sa prestal v noci budiť ✌️ v tomto veku

mamamasama
17. júl 2021

@lelinka611 15 mesiacov... a aj u nas to tak bolo, ale pomaličky si zvykol ...a mlieka kedy ako, niekedy aj 200ml, inokedy si len tak cmurkol.. 🙂 .

lelinka611
autor
17. júl 2021

@mondolina šťastná to maminka 😀 mám vždy vodu, tu dostáva ako prvú a čakám čo bude ďalej. Vždy vždy pýta mlieko. Ale vypije malo 120ml

lelinka611
autor
17. júl 2021

@mamamasama podobne 😊 môj ma 13m , pýtam sa len zo zvedavosti či nás je takých viac
Viem aj o 2-3 ročných čo pýtajú mlieko , ale to je už asi moc

nikpa
17. júl 2021

@lelinka611 ja som v noci kŕmila do roku, vypil 2 krát po 120-150ml. Potom som mu začala dávať jesť na večeru teplé jedlo buď z obeda alebo praženicu, hustú kašu a pod. a prestal sa toľko v noci budiť. Keď tak len raz, dala som mu cucnut vodu a spal. Buď je to len zvyk alebo proste hlad. Zvyk musíš odnaucit, viem nepôjde to ľahko a hlad musíš zahnať, najlepšie poriadnou večerou. U nás to zabralo.

riamia91
17. júl 2021

Moja má tiež 13 mesiacov.
Zaspáva o 21.00 a o 3.00 /niekedy aj skôr/ sa budí na MM, beriem ju vtedy k sebe do postele a potom ešte raz biekedy nad ránom, ale to nemám odhad o ktorej... vstavá okolo 7.30.

ledgerka
17. júl 2021

Mas ma 13 mesiacov, budi sa 0-1 krat. Teda ked uz sa zobudi tak vzdy na hlad a vypije 180ml. Viac mu nedame 🤣. Ale ako pisem, nebudi sa kazdu noc. Niekedy aj 5 noci za sebou prespi cele. Potom sa zobudi raz a zase par noci prespi. Kedy ako.

andreatytler
18. júl 2021

@lelinka611 Syn sa v tom veku budil 2-6x za noc. Mliecko dostal len raz (okolo 2:00). V tych ostatnych pripadoch sme ho len zase uspali na rukach. Vodu z flase nechcel. Caj som nikdy neponukala.
Traz ma 19 mesiacov a stale pije mliecko v noci a budem mu ho davat, tak dlho ako bude chciet.

zuvelyn
18. júl 2021

14 mes a vstáva raz nad ránom okolo 5 na 150ml mlieka. Skúšala som vodu aj čaj ale nechce a plače, bez mlieka uz potom nezaspi tak davam mlieko. Osobne v tom nevidím žiadny problém, neplánujem s tym v blízkej dobe prestať.

rhonda27
18. júl 2021

V 11 mesiacoch som zrušila kojenie o polnoci. Tri noci k malej vstal otec a ten jej vedel dať len vodu. Vedela, že on mlieko nemá ;). Ja som spala v druhej izbe. Rovnako som postupovala o dva mesiace pri kojenie o 4:00. Mala chodila spať o 8:00. V 13 mesiacoch mala dostávala o 18:00 teplú večeru (hustejšia polievka, zeleninová kaša), 21:00 som ju nakojila. Budila sa o 5:00 na ranné kojenie a potom sme si ešte zdriemli do 6:30 - 7:00. Veľmi nápomocný bol partner. Prvú noc sa kojenia dožadovala aj 10 minút. Bol k nej láskavý, ale neoblomný: mám vodu, nič iné. Druhú noc to trvalo tak 2-3 minúty. Tretiu a štvrtú noc sa zobudila len "kontrolne" či to myslíme vážne, otočila sa na druhý bok a spala. Začala však viac jesť cez deň, až som sa začala báť ;). Držím palce, chce to len vytrvalosť. A každá si svoje dieťa poznáme najlepšie, vieme odhadnúť kedy čo.

lelinka611
autor
18. júl 2021

Ja sa nesťažujem, mne nerobí problém raz v noci urobiť mliečko 😊 mna len zaujíma či takto fungujú aj iné mamičky , podľa mna je to úplne v pohode. Chvíľka prejde , dieťatko vyrastie a mne bude za tým ešte smutno 😊🥰

lelinka611
autor
18. júl 2021

@nikpa aj my máme teplu večeru , sýtu. Buď obed áno alebo mliečna kaša 😊

ivangeline
18. júl 2021

Rozne. Ak je dobry den tak 2 az 3x. Ak idu zuby. Je chora. je horuco. Je preunavena...aj 6x...

lelinka611
autor
18. júl 2021

@ivangeline 🌼 tetko od Kolačovej “dlhodobo nespím “ by bolo na mieste 😀

ivangeline
18. júl 2021

@lelinka611 Inak moja si tiez len cucne. Uz len 100ml davam a niekedy na 2x pije.. xD

kacerik2
18. júl 2021

Ja mam za par dni 13mesacnika doma. Mlieko uz asi 2 mesiace v noci nepije, ale budi sa medzi 5.00-5.30. Ked je dobra noc, prespi celu noc od 19.30-5.00/5.30, ked je zla noc - zuby, cela podnetov cez den, malo denneho spanku, tak sa zobudi aj 4x za noc. Ked je horuco dostane vodu, ked nie je len ho potapkam po riti a vacsinou do 10 min spi. Ale stane sa, ze ja uz nespim ☹