Nočné odplienkovanie 20 mesačného syna

misajelka
9. jún 2020

Zdravím žienky, malý má 20 mesiacov a už tretí mesiac je cez deň bez plienok. Začal si ju dávať dole a sám sa pýtať. To bolo a aj je samozrejme super. Ale asi po mesiaci sa začal budiť, kričať "ble" a plakať, že chce preč plienku a druhú nechcel, stalo sa to raz, dvakrát za týždeň, tak sme to neriešili. Nejako sme ho presvedčili a spal ďalej. Začalo sa to však zhoršovať, teraz už sa prebaliť nechce dať, keď sa o to snažíme, kope a kričí, chytá amok, potom nechce spať ani v postieľke ani s nami v posteli, pochoduje po dome, keď konečne zaspí o dve, tri hodinky je opäť hore a ten istý kolotoč, tak mu už plienku nedáme (okolo tretej, štvrtej ráno) a vydrží, no predtým sú plienky kúsok pocikané. Ešte teraz k tomu máme doma novorodenca, takže máme čo robiť.
Mám teraz otázku, či skúsiť odplienkovať aj na noc, či ho ďalej nútiť mať plienku? Rozmýšľam nad tým, že ho budem budiť na cikanie, keď bude vstávať malá a vyzbrojím sa nepremokavými podložkami. Už sme s manželom zúfalí a hrozne nevyspatí 😢

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dazdovka
9. jún 2020

Ekologicky variant - v Lidli mavaju take pratelne nepremokave podlozky, kup dve, dava sa to pod plachtu, keby pocura, vymenis (aj plachtu). Urcite uz plienku nenut, dieta sa aj mrvi ked mu treba cikat, treba ho odniest na zachod, alebo dat na nocnik, narezimuj ho, aby pred spanim vela nepil, par glgov na osviezenie a staci...

misajelka
autor
9. jún 2020

@dazdovka jednu doma mám, ešte musím prikúpiť keď ich budú mať 😉 ideme to vyskúšať, lebo toto nikam nevedie, všetci sa iba rozčuľujeme a nervujeme... ani teraz na obedný spánok nedostal, tak uvidíme... horšie je, že si zvykol piť mlieko pred spaním, budem to musieť nejako posunúť a naučiť ešte aj ísť na nočník tesne pred spaním, lebo to nám tiež odmieta 🙄

daganov
9. jún 2020

@misajelka zruš mu fľašu, potom by nemal toľko cikať počas spánku. Kúp nejaké pekné obrázkové hrnčeky a fľaša skrátka nie je, len neviem, či na to ešte nie je maličký, no ty si ho poznáš najlepšie. Ale plienky by som mu násilím nedávala.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misajelka
autor
9. jún 2020

@daganov na odučenie od fľaše ani ešte nie je zrelý, uvidíme, čajík cez deň pije z hrnčeka so slamkou alebo pohárika, len to mlieko večer chce, on si ho pýta stále

misajelka
autor
9. jún 2020

@viestta keď ja tie jednorazové nechcem, to radšej pozriem na bazáre čosi. Tá z lidlu sa dá prať, preto ju už doma mám.
Tak ja som rada, len neviem či to na noc zvládne a hlavne my či to dáme. A niečo si seba majú tie látkové plienky, sám sa rozhodol že nechce 😉 a jednorázovú už vôbec nie

dazdovka
9. jún 2020

@misajelka to mlieko vecer zas neber ako pitie, to mlieko sa v zaludku zrazi na tvaroh a je to skor potravina, tej vody co z toho ma nie je az tak vela, stacilo by mu raz okolo polnoci az do druhej ho dat vycikat... Skus, mozno ho bude treba prvy tyzden davat vycikat dvakrat, vyuzi ze mas pri babatku krehkejsi spanok, ked si vsimnes ze sa mrvi, treba ho ponuknut na cikanie (muz pomoze)...
U nas boli obcas aj štrajky ked sa dieta nejako rozladilo zo spanku, ale postupne si zvyklo, ani sa velmi nezobudilo na cikanie, potichu v klude som ich preniesla na nocnik, oprela ich hlavu o moje plece a ticho som hovorila, ze moze cikat, ze sa treba vycikat, nech skusi.

kulumulu123
9. jún 2020

@misajelka urcite sa daju kupit napr na heureka a podobnych strankach kedykolvk

altair
9. jún 2020

@misajelka takto male deticky som davala v noci na nocnik a kolkokrat sa ani nezobudili. sadli, vycurali so zatvorenymi ockami a spali dalej. a ked podrastli, same nas budili, ze potrebuju.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiafia
9. jún 2020

To je super,malý je šikovný. Nepremokavé plachty dostať v každom deckom obchode, je som teraz objednávala z rosotex a za dva dni boli doma. Ja som robila tak keď sa oducala v noci na každú stranu matraca plachtu ak sa stala nehoda mokrú vyzliekla, suchá už bola oblečená a hotovo 😛 raz,dva x sa pocika a začne sa budiť na čítanie.

fiafia
9. jún 2020

@fiafia cikanie 😲