Nočné mory 9 mesačného bábätka po návrate z nemocnice

bajuss21
14. máj 2021

Ahojte maminky. Mám 9 mesačné bábätko s ktorým som akútne ostala v nemocnici so zápalom obličky. Vytrpela si tam svoje (a ja s ňou 😪 ) Bolo to veľmi náročné, prepustili nás po dvoch týždňoch. Po návrate sa začala budiť so strašným plačom so spánku. Niekedy aj 15x za noc.... predtým krásne celú noc prespala... vedela krásne zaspať sama v postieľke, teraz bez kontaktu so mnou neexistuje aby zaspala, takže aj v noci ju ukludnujem na rukách... chápem to ako následok nemocnice, že spracúva tie zlé zážitky....zaujima ma, či má niektorá z vás takúto skúsenosť, čo ste robili a ako dlho to trvalo? Lebo už nevládzem 😔 v nemocnici som skoro nič nespala a teraz ani doma.... manžela v tomto teraz vôbec neakceptuje, chce len mňa....

michellia
14. máj 2021

@bajuss21 ono to prejde, nebala by som sa toho. Len ju treba vzdy utisit a ukludnit , hlavne treba trpezlivost :(

vikusjk
14. máj 2021

@bajuss21 nemá nasadené nejaké lieky, ktoré môžu mať takéto vedľajšie účinky? Cez deň je rovnaká, ako bola pred pobytom v nemocnici? Každopádne teraz potrebuje extra dávku trpezlivosti a lásky z tvojej strany, držím silno palce, nech ju to prejde

monvitka
14. máj 2021

ja som bola s dcérou vtedy dvojročnou so zápalom obličky v nemocnici cca týždeň. Liečba spočívala na 90 % ležať v posteli pripojená na infúzie, roztoky a atb do žily, čiže pohyb skoro nulový. To bolo najťažšie na liečbe aktívneho dieťaťa, ležať a nehýbať sa. Na kvázi najťažšie vyšetrenie dostala oblbovák, cez striekačku do mechúra vstreknutý roztok a potom rontgen, či sa mechúr správne vyprázdnuje a nevracia sa moč do obličky...laicky povedané. V čom spočívala vaša liečba? neboj sa, také 9 mesačné zabudne,

henrietkatr
14. máj 2021

@bajuss21 sama pises, ze to boli tazke chvile v nemocnici, tak sa niet co cudovat, ze ma mala taketo nasledky. Ono to casom prejde, len teraz ju zakazdym utis a uisti, ze si s nou. Musis byt teraz silna a trpezliva.

panelacikova
14. máj 2021

@bajuss21 nedávali jej infúzie alebo injekcie? neobsahovali dithiaden alebo diazepam či inú ukľudňujúcu látku? po nich "vedia" byť totiž deti ako besné, majú absťáky. u mojej sestry to trvalo asi 2 týždne, kým sa dostala do normálu. je tomu už 34 rokov.... džgali ich tam diazepamom, aby bábätká krásne celú noc spali a lekári a sestry mali pokojnú službu. dieťa získalo návyk a doma bola potom pohroma....