Nočné kŕmenie trojmesačného syna

blizenec79
3. feb 2021

Ahojte mamičky,zaujíma ma ako to máte Vy,syn začal tretí mesiac,napapá sa večer o 23:30 a potom ho budím o 3 ráno na mliečko,pijeme umelé...a potom zase vstane až ráno po 7...budím ho ja,mám ho nechať nech sa zobudí sám?alebo radšej budiť..starší syn vstával sám aj viac krát za noc ,tak neviem či ho nechať spať a nechať na ňom kedy bude hladný,ďakujem za odpoveď

denden77
3. feb 2021

ma 5m, naje sa o 19 a potom rano cca. o 6.. je zdrava, narodena skoro v termine, s normalnou vahou, cize mi ani menapadne ju budit, este to tak 😁
v 3m jedla o 19, okolo 1-2 a potom okolo 6 😊
ak na to nie je zdravotny dovod, podla mna nebudit 😊

janulienka1103
3. feb 2021

A prečo ho budíš?

jullietka
3. feb 2021

@blizenec79 nebud ho,zbytocne. Pokial nieje skor narodeny,alebo nepribera tak ano,po porade s pediatrickou. Moj ma 3 mes a tyzden a nebudim ho. Pije o 19:00,potom okolo polnoci,potom medzi 3-4 a potom medzi 7-8 rano. Ale moj nevie naraz vela vypit ma reflux cize pije pomenej a castejsie. Ale budi sa sam,ja ho nebudim

nikpa
3. feb 2021

@blizenec79 v noci sa babo na krmenie nebudi.

elizabet173
3. feb 2021

@blizenec79 preco ho budis? Ved ho nechaj spinkat, ak sa nenarodil predcasne s nizkou porodnou hmotnostou, tak ho nebud. Moje dieta spalo od styroch tyzdnov celu noc, ani ma nenapadlo ho budit. Nakojila som okolo 21,00 - 22,00 a spal do 5,00 - 6,00.

patka06
3. feb 2021

Presne ako píšeš ..nechať na ňom kedy sa zobudí a vypýta si mlieko, dieťatko sa potrebuje pokojne vyspať

nika_m
3. feb 2021

Ak nema problem s priberanim a pediatricka ti nekazala budit tak nebud a nechaj to na dieta 🙂 niektore prespia celu alebo aspon velku cast noci skor, niektore ani v 2r pomaly 🙂 vyspi sa aj ty 🙂

alexandra2468
3. feb 2021

Keby si povedala, ze kojis a chces ho budit, aby sa ti dobre tvorilo mlieko, poviem si ok..
Ale ked je na UM, naco ho budis. On sa zobudi, ked bude hladny. Ak bude pekne priberat a za bdela bude vesely, aktivny, tak je vsetko ok.

marianarem
4. feb 2021

@blizenec79 My sme nasho budili, ale v podstate preto, aby sme sa vyspali. V tomto veku este jednu davku mlieka v noci potreboval, tak sme to mali vymyslene tak, ze ak sa nezobudil, kym bol manzel hore (cca do druhej), tak ho "zobudil" (maly to krmenie viac menej prespal) a dal mu a spalo sa do rana. Ale ak by nepotreboval a zjedol by cez den dost, nebudila by som.

blizenec79
autor
4. feb 2021

@janulienka1103 Budila som ho preto lebo mi to kazala pediatricka ze ona je za budenie,hoci sa mi to nezdalo...

hennyinnsbruck
4. feb 2021

Nebuď ho načo? Keď prospieva nechaj ho na pokoji. Moja od 3 mes nepotrebovala v noci mlieko - bola tiež na UM.

elizabet173
4. feb 2021

@blizenec79 zmen pediatricku, to co je za trubu? Ak dietatko nemalo prilis nizku porodnu vahu a pribera, nie je dovod ho budit

blizenec79
autor
4. feb 2021

@elizabet173 No narodil sa na 37 tyzden ale vsetko bolo v poriadku s vahou 2880g,teraz zacal treti mesiac a ma skoro 5 kil

ledgerka
4. feb 2021

urcite nebudit, moj bol ako 3 mesacny schopny spat 10 hodin v kuse. Nic mu neujde.

blizenec79
autor
4. feb 2021

@ledgerka No mna vystrasila tym ze vraj aby nebol dehydrovany

elizabet173
4. feb 2021

@blizenec79 prosim ta, nechaj ho spinkat, ved nie je horuce leto, neprekuruj doma nad 22 stupnov. Mozes mu ponukat caj alebo vodu.

janulienka1103
4. feb 2021

@blizenec79 mne to hovorili v pôrodnici, pediatrička a ani raz som ju nezobudila, nemám to srdce. Ona vie kedy je hladná a zobudí sa sama