Nočné časté budenie 7 mesačného dieťaťa

m_o_n_c_a_k
26. aug 2021

Dobrý deň mamičky. Zúfalý stav ma núti sa tu vyliať. Viem, že viaceré ste si prešli podobným, ba určite aj tým istým. Preto vás prosím o podporu, či o vašu skúsenosť. Malý mi začal späť zle cez deň v 3mesiaci. 30.min spanky azda poznáme každá. To sa nejako upravilo dá sa už cez deň aj douspať. To už má tak netrápi. Od 4 mesiaca sa pokazili aj nočné spanky. Začal sa budievat častejšie ako na jedlo a neskôr aj každú hodinu. Teraz už aj po tej hodine tazko zaspáva a niekedy sa zobudí už po 3minutach a to zopakuje aj 3 krát. Väčšinov sa to dialo túto noc každú tu hodinu. Kým vlastne asi ne zaspal tým tvrdím spánkom. Ja som posledne dve noci co toto robí úplne paf. Som uplakana, lebo však únava robí svoje. Niektoré noci už týždeň dozadu boli dobre. Jednu noc sa zobudil dokonca len 3x. Prosím vás kedy sa to skončilo u vás toto hodinové nočné budenie. Viem ze každé dieťa to ma inak. Dôležitá informácia sme na UM. Čiže žiaľ nedojcim. Ďakujem vopred za vaše skúsenosti a podporu. Viem ze to je normálne, ja sa snažím mu byť oporou a zvažujem ci nepomôže že si ho vezmem do postele. Ale z toho mam aj strach. Ze mu ublíži. Prosím napíšte mi, ako ste to mali vy. Od kedy vám to začalo a kedy asi skončilo, či sa začalo zlepšovať. A pripadne ci pomohlo presunutie do postele k sebe. A ci ste mali detičky na UM. Pekný večer vám prajem.

zuzkaa1991
26. aug 2021

@m_o_n_c_a_k my sme mali silne koliky večer kazdy den takze mne plakala od7 do 12 niekedy do 1 noci (našťastie sme byvali u svokrovcov v dome) v bytovke by to bolo na socialku
Ako som pochopila ze mate babo v postieľke??skuste dat do postele.aj moja spala od polnoci jak sa zobudila na prvé mliecko pri nas v perinke v strede (bola som leniva davat dudu každých 2min az5min ku postielke...skuste dat vodu dudu hlavne co najmenej svetla u nas to pomahalo pomasirovat brusko a pri mne spala do 3r ale kednsa zacala kotulat hybat tak som dala bocnicu dole a postieľku k posteli (9m) bola pri mne a vlastne bo svojej postielke...ale zas my sme malimod 9mdo cca 15m hrozne uspavanie na rukach resp. Na mne sedela pri tv....
Ale mozno chce citit vas ;) skuste fakt si dat k sebe 4m je babo velke uz nez novorodenc ;) mala bola vzdy medzi nasimi vankusmi

m_o_n_c_a_k
autor
26. aug 2021

@zuzkaa1991 malý ma 7mesiacov a začalo to regresiou v 4 mesiacoch. Áno zvažujem najskôr dat dole bocnicu a tak. A potom teda ak nepomôže skúsiť ku mne do postele. Ale mam teda strach. Ako ste to urobili vy? Aby nespadol mali ste tam postieľku?

ruzovakrava
26. aug 2021

@m_o_n_c_a_k určite skús vziať ho k sebe. Nastupuje separačná úzkosť, rastú zúbky, v tomto veku je už veľmi vnímavý takže všetko prežíva. Ťažko povedať dokedy to potrvá, moja staršia bola takáto, potom ešte asi do roka a pol sa budila v noci aspoň 2x. Vydrž, dobre bude.

deti95060810
26. aug 2021

problém môže byť separačná úzkosť... Začína okolo 6 m a trvá aj do 1 roka.... len vydržať..

tehotna40
26. aug 2021

@m_o_n_c_a_k ahoj ja mam 8 mesacnu. Tiež mame problémy zo spánkom. Nam veľmi pomáha, keď ma večer nejaký rituál, a už vie ze ide spinkať. Ak sa takto budi v postieľke, vypnem telku všetky svetlá a dám si ju pri seba, keď zaspinka počkám ešte par minút a preložím do postieľky. UM pije dosť? Podľa svojho veku ? Nieje hladný? Treba vylúčiť tieto ostatné príčiny. A ešte ti poradím, začala mi lepšie cez deň spávať, keď som pár dní, alebo aspoň cez obecný spánok bola pri nej, spala aj 2 hodiny keď niesom pri nej som rada keď spi 40 minút. Domáce práce neutecu a ony majú aj separacnu úzkosť, aj zuby ich trápia, potrebujú nas. Veľa zdravia a prespanych hodín prajem

aschkimka
26. aug 2021

@m_o_n_c_a_k presne toto máme my! ja som skončila u psychológa...pretože som nezvládala že dcéra čo spinkala 3x za deň a bez pohnutia začala najskôr 2x za deň od 5m...ale s tým že bola každú chvíľku hore a musela som ju douspavat a teraz je v noci každú chvíľku hore...nie som vyspata už viac ako 2m a nezvládam to najmä psychicky lebo nie som vyspata a skúsila som už vsetko...od sirupov po zmenu izby (spávala od narodenia s nami v spálni v postieľke) ...mysleli sme si že ju budime my,napr. keď sa prehadzujeme ale nebolo to tým...hladná nie je,stačí jej potiahnuť vodičky a niekedy zaspí a niekedy kuka alebo ako keby placka zo sna...už sme na Tom tak divoko že sa striedame s manželom každý druhý deň,že kto k nej bude vstávať, lebo cez deň,ja sa od nej nemôžem pohnúť,čo ju nič nebavi, a so všetkým sa zahrá tak 5min...začala mi spávať cez deň výlučne len v kocari...ale to najmä v dome alebo na balkóne a hocičo ju zobudí,aj suchnutie papierom....už sme tak na Tom divoko že sme sa dali na vypracovanie plánu zo stránky lepší spánok babatiek ...lebo sme zúfalí,že kde je ten spánok našej dcéry a celkovo je fakt akási iná... podráždená, jedine keď blbnete s ňou tak sa smeje,inak nie...áno,môžu to byť zuby,ale u nej ani náznak,síce má navrete ďasná ale to už cca od 3m...keby niečo,som tu a môžeš kľudne napísať 🙂 ak sa mi podarí, odpíšem čo najskôr,ale nie si v Tom sama!!!! ja až tak trpnem,kedy sa zobudí ...znie to hrozostrasne ale ja už chodím ako zombie a sem tam si aj poplacem,čo už nevládzem, ale ten psycholog ale aj celkovo moja vidina,že raz to prejde,ma ženie vpred...

m_o_n_c_a_k
autor
27. aug 2021

@ruzovakrava no zase keď som ho dala k sebe nás ránom mrvil sa, ale nezobudi sa a nemrncal ani neplakal. A raj manžel mal dosť ilnu separácna úzkosť. Neviem v akom veku. Takže ideme otočiť postieľku, skúsime dat dole bočnú stranu. Ak to nepomôže manžel pôjde do postieľky a malý na posteľ. Srandujwm. V lZdom prípade vyskúšame spánok s nami.
@tehotna40 u nás pri uspavani je tma. Zatiahnuté žalúzie aj závesy, telku nezapiname, len občas za týždeň možno 2x a svetlo nie je v spálni žiadne len jedn hodiny a 7 mesiacov a skoro 12 kg a 74, ako ročne dieťa mi vraví doktorka. Takže hladný isto nie je. Jedáva oveľa viac ako jeho rovesníci. Ale aj keď sme boli pri nom on ako keby sa tých prvých 15 minút budí, ale keď som pri no om tak je to lepšie. On ma určite zase zmenený ten nočný spánok a podla mňa to musí nejako samo odísť. Zjemní to môžem asi tým spoločným spaním. Lebo keď je pri nás a nemá sa kam pretacat tak sa nepretaca a nebudi sa. Je to každopádne zvláštne. A cez deň spi v našej posteli a ja s nim vždy. Ja aj keď bol maličký bola som pri ňom keď spal. Takže áno práca mi neutečie a všetko robím najmä keď je hore. Aj keď nie vždy sa dá,lebo sa mu snažím venovať.

m_o_n_c_a_k
autor
27. aug 2021

@aschkimka kedy vám to začalo? Ja nespavam už od jeho narodenia. Najskôr mal reflux a budili sme sa po 3tej každú chvilku na to, že vydával také mrnčia e zvuky, lebo ho vraj podľa dokiny palila zaha. Ze to sa pri refluxe stáva. To bolo do 3,5 mesiaca.2 týždne spal dobre. Budil sa 2-3x na mliečko. Potom od 4teho mesiaca akoby utalo a už takto fungujeme, že sa budí. Začalo to regresiou a mam pocit ze sa to nezlepsuje ale naopak. Prve 4 mesiace som mala uzkosti z nedostatku spánku a zlepšovalo sa to a od nejakého 6m je to v pohode. Ale keď sú už veľmi ťažké dní plačem. Ja sa ani nemôžem s manželom striedať lebo chudák vstáva o 3:30 do prace. Cez víkendy dospáva ten týžden, čo sa zvykne tiež budiť na malého. Aj keď m už vždy poviem nech sa otočí a spi, pripadne nech ide vedľa späť, ale vedľa nechce ísť tak sa prebudí, ale spi ďalej. No ma biedny ten spánok. A koľko už vnímate že je taká iná? Naozaj to môžu byť zuby, skúšali ste tiež spoločne spanie? My to ideme skúsiť aspoň pritiahnuť im postieľky ku mne vodorovné, lebo teraz spi tak ze hlávku ma pri mne, ale nožičky idú ku stene. Dáme dole bočnú stranu a uvidíme. Verím že sa to zlepší. Mam ešte jedno dieťa, teraz je to veľká slečna, ale spala mi celé noci od 4teho mesiaca. A to do 4 tého mesiaca sa budila viac menej na mliečko a mala asi dokopy 6 razy to, že sa zobudila nad ránom okolo 3-4 a bola hore dve hodinky, okolo 3mesiaca. Takže úplná pohoda. Pre mňa teda dosť sok. A aké máte denne spanky? Môžeš mi napísať do SS kľudne.

zuzkaa1991
27. aug 2021

@m_o_n_c_a_k vacsinou bola v postieľke otocila som sa k nej chytila za ruku poprípade dala dudu....alebo keď lezala na posteli bola na tej strane kde bola postieľka keby sa pretocila nespadla na zem ale do postieľky 😊 nie raz tak skončila 🤣🙈....takze skuste to a tak sme spali fakt do 3r.manzel v spálni my v izbe potom sme jej kupili postel a spi tam v pohode...aj ked zaspava spalni ;)

m_o_n_c_a_k
autor
27. aug 2021

@zuzkaa1991 ďakujem.

zuvelyn
27. aug 2021

Ja by som ho naopak dala do vlastnej izby ako k sebe, možno nespí preto lebo chce mat kľud a pokoj a to pri vas v izbe nemá. Moj syn ťažko veľmi tazko spí ak musíme byt v jednej izbe a každú chvíľu sa budí...raz ho zobrala k sebe do postele bol z toho este viac na nervy a nespal vôbec.

aschkimka
30. aug 2021

@m_o_n_c_a_k dala som si také posledné predsavzatie, skúsim tu web stránky lepší spánok pre bábätká,alebo nejako tak, už neviem ani nornalne písať...vypracujú mi plán na 2t a každý deň budeme v kontakte a ak toto nezaberie, idem na antidepresíva asi...všetko sa rúca, aj vzťah s mužom,keďže sme obaja nevyspati a mala sa stále budí aj keď cez deň spí, to musím furt cumiet na monitor,či sa nezobudila po nejakých minútach aby som ju stihla douspat a noci nekomentujem...nesadla som si ani nepamätám a to aj upratovať, variť...upratovala som dom po 2t...a včera som doupratovala a mala spala 40min a zrovna keď som si sadla že fuh hotovo, tak sa zobudila a uspať už ani za boha...v noci spala dokopy asi 6h ...s xy prebudeniami....

tehotna40
30. aug 2021

@aschkimka ahoj môžem poprosiť link na ich stránku?

tehotna40
30. aug 2021

@aschkimka myslíš ze to funguje ? Čítala si na nich niekde nejaké recenzie ?

m_o_n_c_a_k
autor
30. aug 2021

@tehotna40
@aschkimka daj vedieť ci pomohlo. Som fakt zvedava

aschkimka
31. aug 2021

@tehotna40 hej,ak tu na modrom konikovi a moja kamarátka ma známu a že im to pomohlo, ja už ho beriem ako poslednú nádej...dnes bola hore o 12,1,3 a o 5 a ja viem že to nie je veľakrát ale to uspavanie trvá polhodinu a kým ja si ľahnem a zaspím,zase je hore a najlepšie na Tom je že ona o 5 už nechce spať...tak si ju dám do postele s nech už si robí čo chce ale ja zaspím aspoň na 30min, inak by som nebola schopná fungovať...dnes mi spala len doobeda a poobede ani Bohovi...nič,nespala...nechce ani v kocari ani v posteli,nič....teším sa na noc :( a na Pištanie, keďže do kúpania mi nevydrží

tehotna40
31. aug 2021

@aschkimka my sme mali tiež teraz bujaré dva dni a noci bez spánku, ale u nás sú to zuby

aschkimka
31. aug 2021

@tehotna40 no toto trvá fakt už 3. mesiac,ďasná navrete ale iba sem tam má prsty v ústach ...takže vážne neviem čím to je ...

aschkimka
1. sep 2021

@m_o_n_c_a_k @tehotna40 baby tak po novom spíme 20min 2x denne, už 2 dni... proste ona sa nevie dostať do tej hladiny že zaspi...síce nám ti dnes sused vedľa v dome vŕta,ale je to tlmené...keby ju v kocari nenatriasam,tak nezaspí vôbec...a ja nemôžem normálne chodiť, mám preťaženu slapu,takže si viete predstaviť že keď chodím s tým kocarom,tie bolesti....už čakám ako soľ že zajtra mi príde ten plán, v noci bola hore o 12,1,3,5 a polhodinove uspavanie a o 7 už sa nedalo uspať....zaspala ale pred 21, proste nechcela spať....fakt baby ja nevládzem...ja mám pocit že je to horšie a horsie...

tehotna40
1. sep 2021

@aschkimka dúfam ze vám to pomôže. Moja vcers spala tiež presne 2x po 20 min, večer zaspala o 20.45 a o 22.00 uz bola hore, potom sa podarilo uspať o pol noci, o 1.45 uz bola znova hore, pol hodina uspavanie, o 4 mlieko a o 6 uz bola vyspata

aschkimka
1. sep 2021

@tehotna40 tak presne toto máme my...a nech mi niekto nehovorí že je to normálne...a že to dieťaťu stačí...ja keď niekomu hovorom že toto robí moja malá, tak mi nikto nechce veriť a stále dokola mi hovoria že musím vydržať...ale ja už vážne nevládzem, nemám radosť z materstva ...keď ma celé telo boli, a nemám čas sa ani vážne najesť a keď jem tak to do seba hodím...sama sa zahrá par minút, manžel je 12h v práci a ešte aby toho málo nebolo, ochorel nám pes takže kto sa oňho cez deň stará? ...ja...

m_o_n_c_a_k
autor
2. sep 2021

@aschkimka koľko máte mesiacov?
@tehotna40

aschkimka
2. sep 2021

@m_o_n_c_a_k polka 7.m

tehotna40
2. sep 2021
aschkimka
13. sep 2021

@m_o_n_c_a_k @tehotna40 ahojte, tak od stredy začínam so spánkovou poradkyňou a zatiaľ čo sme si písali a čo mi poslala plán sa mi to vôbec nepozdáva, komunikácia je veľmi stručná, niekedy čakám od rána až do polnoci na odpoveď. nečudujem sa keď dopyt je veľký a ona je ja to sama ale ja som potrebovala komunikáciu castejsiu...plán pre mňa pravdepodobne nerealizovateľny. máme zatiaľ režim že okolo 20:15 mi zaspí, zobudí sa v noci 3x ..2x jej mám dať UM, o 6 už je hore, 9:00 spánok...ale mne spí v kocari tak ju nejako viem ucicikat do 10 Max 10:30 aj keď nič nespravím medzitým ani si neprdnem, potom ide hore hra sa,naje sa,ideme von, 13:30 spánok a záleží koľko spíme v kocari...a potom je do 19stej hore...ale pani chce nech mi spí v postieľke,skúšali sme to cez deň mi tam hucala ako keby ju týrali a až raz mi zatiaľ zaspala na 30min, pani povedala že 30min stačí, že ju mám skúsiť uspať a keď sa mi to po 15min nepodarí tak byť hore až do ďalšieho spánku...tak si viete predstaviť byť hore s takýmto hyperaktívnym deckom od 14-cca 19?? je to na palicu, lebo ona fakt už po obednajsom spánku nespi...akoze idem do toho ale výsledkom je,že som sklamaná...musela som kvôli tomu spaci vak kúpiť, lebo ona neodporúča prikrývky a ani pletené mantinely nie....také tie vrkoče....akoze za mňa sklamanie....za tie peniaze,ale možno bude zázrak...

aschkimka
13. sep 2021

@m_o_n_c_a_k @tehotna40 https://dianasdiaryblogcom.wordpress.com/2020/0... ...škoda že som toto nenašla skôr....ale podotýkam že táto poradkyňa moja, nejde formou vyplakavania,ale je to dosť podobné

m_o_n_c_a_k
autor
13. sep 2021

@aschkimka určite je to lepší spánok bábätiek. A to je spankova trénerka, hoci co je kde dieťa plače a je bez tvojej prítomnosti je forma vyplakania.

m_o_n_c_a_k
autor
13. sep 2021

@m_o_n_c_a_k s týmto úplne súhlasím. A touto formou rieši spánok aj spinkajbabo na instagrame. Ma aj celkom ešte nie veľa toho, čiže odpovedá aj na spravy a vieš ju pozvať na kaficko za malú radu. Ja som sa s ňou raz radila a poslala som jej 2 kavicky po 5 eur. A som rada.

aschkimka
13. sep 2021

@m_o_n_c_a_k práveže to nie je moja trénerka,čo som poslala link, moja trénerka je tá,čo som opísala v tej dlhej správe ...že nechať ju spat 30min atd...pomohla ti ta tvoja z instagramu? ja nemám insta, dá sa s ňou aj inak komunikovať?