Nočné budenie u 14 mesačnej, ako to zmeniť?

10. jan 2020

Ahojte baby, už polroka sa mi mala od polnoci budí. Niekedy každú polhodinu niekedy každú hodinu...
Predtým spavala sama v izbe. Momentálne polroka v spálni.
Vždy okolo 1 v noci ju musím zobrať k sebe do postele.
Tam sa len mrvi potom zaspí a vkuse sa prehadzuje, čiže ja nespím vôbec.
Je na UM večer zje kašu alebo inú večeru a potom ešte 230ml mlieka. Takže hladná by nemala byť.
V noci ponúkam vodu/čaj - nechce
Spánok ma len jeden okolo obeda tak na hodinu a potom k večeru okolo 5 je už unavená, ale nemôže ísť spať, lebo potom večer nechce spať.
Zaspávanie je peklo. Donedávna večerné zaspáva ie znamenalo, že ju naložiť do auta a voziť 15 minút, momentálne "len" v kolíske ju musím kolisat.
Pomôžte mi... Hocijaké tipy.. Lebo toto už je zúfalstvo pre mňa :D
Zuby to už už hádam nie sú, mame primerane teplo doma, nie je spotena ani nič. Zvlhčovač používam.. Už fakt neviem co by pomohlo.

sapetka
10. jan 2020

A uz ma vsetky zuby ze si ich vylucila?

hennyinnsbruck
10. jan 2020

"hladná by nemala byť"......?? Skúšala si jej dat mlieko?

Moja je o 17-18h večeru, o 19 tej pred spaním ca 240ml hustej kase z fľaše a posledny týždeň potom o 21vej 100ml UM a ešte aj v noci občas kolo 3-4 ráno. Doteraz spala durch bez mlieka v noci!! Ma tiež 14m...

Nepkojna môže byť koli zubkom, moja si občas pomrcni, poprevracia a spi ďalej.

lenka2710
10. jan 2020

Naša mala v tom veku to isté so spánkom, lenže s tým rozdielom, že sa o polnoci zobudila a zaspala o 6 ráno, tak to bolo tri dni, potom zas pár dní dobre a zas pár dní zle
Večerné zaspávanie ani nehovorím, horor
Po troch mesiacoch to prešlo a už spala celú noc a raz na obed, niekedy treba len vydržať a spraví sa to samo

lenka2710
10. jan 2020

A mam aj skúsenosť, že čím unavenejsie dieťa večer, tým horšie zaspávanie
Možno ma tu hodinku cez deň malo a potrebujeme si ešte dat slofika aj večer! Kamoškina to tak mala, večer na pol hodku zaspala aj počas hrania! A večer zaspala tiež v pohode
Skus jej dat namiesto čaju v noci mliečko

autor
10. jan 2020

Zuby nemá všetky
@sapetka, ale nemá náznaky že by jej išli zuby (žiadne navretie alebo slinenie ako pri predošlých)
Preto som zuby vylúčila
@hennyinnsbruck úprimne nechcem ju učiť na nočné jedenie. Bavila som sa o tom s pediatrockou. Večer sa naje o 18 mlieko do 200ml potom fakt mega porcia kaše alebo iného jedla okolo 19 a o 20 dostane ďalšie jedlo.
Takže to zje viac ako ja.. 😂

@lenka2710 kokos, tak to si si potiahla poriadnu sichtu... Dúfam že ti prejde lebo už to nedávam.
@lenka2710 skúšala som aj takú možnosť. Mala je potom večer ako naspidovana veverička, zaspala by v kľude až o 10 ale noc vždy taka istá... :(

lenocka137
10. jan 2020

Skúste si dať postieľku k sebe do spálne pri posteľ aby ste ju kontrolovali aj ona vás bude cítiť a bude pokojnejšia a aj vy sa lepšie vyspíte, keďže nebudete tak vnímať to prehadzovanie a mrvenie sa. Potom ešte môžem poradiť skúsiť teplý kúpeľ pred spaním.Alebo len jednoducho je to jej ''štýl'' spania teraz a neovplyvníte to,treba len počkať. Aj môj syn mal také obdobie,že sa vkuse prehadzoval,mrvil,raz bol tam,potom zase tam a prešlo to,čím je starší tým dlhšie zostane v spánku v nejakej pozícii 😁

zabina27
10. jan 2020

nejako extra ti neviem poradit, ale urcite by som znovu neucila na jedenie v noci

sapetka
10. jan 2020

Tak to riadne tazke je na noc.. mozno je jej zle

lenocka137
10. jan 2020

@sapetka môže byť aj to ma napadlo,možno má moc zaťažený žalúdok,veď aj dospelý keď sa moc naje večer,pred spaním tak sa mu zle spi...

sapetka
10. jan 2020

@lenocka137 no podla toho co pise dieta zje za kratky cas strasne vela.. mlieko , kasa a potom dalsie jedlo.. neviem si to predstavit.. podla mna je to dost vela bud by som zmenila veceru alebo jednoducho v noci dala mlieko ak si pyta

lenocka137
10. jan 2020

@sapetka súhlasím

jaja23
10. jan 2020

Náš to mal podobne v tom čase, len som sa budila každú hodinu na mrnka nie. Inak s tým jedlom, nás malý papa okolo 17:30 večeru s nami, väčšinou varené jedlo a o 19:30 papa mliečko, asi 210 ml. Je pravda, že mliečko mu aj v noci dávam, okolo 23:00,ale dakedy papal 2x v noci a prechádza teraz na 1x.

autor
10. jan 2020

@sapetka
@lenocka137
@sapetka
No ona toľko zje bohužiaľ večer 😅😅
Okolo 18 musí si dat mliečko lebo tak je naucena a pokiaľ by som jej medzi mliečkami nedala normálne jedlo, tak je hladná... Lebo som skúšala bez kaše/iného jedla a vtedy v noci si pýtala ham Ham... Ona je papkac... Cez deň nejdem ani písať co všetko je schopná zjesť 😅😂😂😂 (ale dobre ze papa, to som šťastná lebo boli obdobia kedy to bolo horšie)

lenka2710
10. jan 2020

Mne už prešlo, mala ma 5 rokov ale čakám druhé, tak už teraz sa teším a spim vždy keď je to aspoň troska možné 😂

lenocka137
10. jan 2020

Aha,tak potom už ozaj len počkať a netreba sa zbytočne stresovať,veď ste vlastne už všetko vyskúšali ☺️

autor
10. jan 2020

@lenocka137 tohto som sa presne bála, že nikto napíše 😪😅😪😅😪😅😪😅

lenocka137
10. jan 2020

😁 no aj môj syn to tak robievala dlho a zvykla som si a potom zrazu prestal a možno ozaj tie zúbky aj keď nemá nejaké príznaky...tie nemusí mať