Nočné budenie sa 4 mesačného dieťatka

lienkaaknel
20. jan 2012

mame 4 mesiace kojíme a v noci sa budí každú hodinu, niekedy stačí keď ho pretočím ale väčšinou si vyžaduje prsník stačí mu 5 minút a spí...a toto sa opakuje celu noc už dva mesiace...co pomôže aby začal pekne spinkať??

paris3
20. jan 2012

mna by tiez zaujimalo, ako sa da dieta naucit prespat noc bez budenia. nasa ma skoro 6 mesiacov, skoro od narodenia do piateho mesiaca prespala celu noc s jednym az dvomi kojeniami. teraz to je uz asi mesiac ovela horsie. budi sa asi kazde dve hodiny. poznam metody podla knihy 'kazde dieta sa vie naucit spat'. nechcem vsak moju nechat vyplakavat, je z toho akurat vynervacena a to si myslim, ze je velmi zle pre dieta. nemate nahodou iny tip? ako sa to da postupne a viac-menej nenasilne odburat? viem si predstavit vsat na kojenie tak jeden, max. dva krat za noc. viac krat ma to ale hrozne ubija, som nevyspata a nevrla. mala si tiez asi az tak dobre neoddychne. poznam to, ze ked sa suvisle vyspi, ma cez den ovela lepsiu naladu....

svetlankat
20. jan 2012

My mame skoro dva a stale sa budime na prsnik, je to normalne

lienkaaknel
autor
20. jan 2012

aj keď je hore každú hodinu?lebo prvé dva mesiace pekne spal a papal každé dva až tri hodiny....

radustek
20. jan 2012

@lienkaaknel ahoj ja som to tak mala s malinkym tiez bol kazdu hodinu hore uz som bola zufala a nakoniec som mala slabe mliecko tak som zacala prikrmovat a davala som dudlik a bolo lepsie 🙂

lili777
20. jan 2012

@paris3 No moja skúsensoť je asi taká, že napriek tomu, že moja dcéra od 6 mes. zaspávala sama, ako v knižke uvádzajú, bez prsníka a neviem čoho, od cca 7 mesiacov bola hore každú hodinu a pýtala prsník. Ak som jej ho neponúkla, neuveriteľne plakala až jačala. Myslela som si, že sa to bude zlepšovať, ale to bol omyl a dosť veľký. Ešte sa to zhoršilo a ona sa budila každú POL HODINU. Ja som niekedy ani nestihla zaspať a ona zase mrnčala. Dopadlo to celé tak, že keď mala rok a všetci sme to takto ťahali, boli s mužom unavení, nervózni, chorí a nevedeli sme sa dostať z neustálych zdravotných problémov, herpesov a neviem čoho, tak sme ju jednoducho v tom roku odstavili. Dodnes keď si spomeniem čo robila, tak som hrdá, že som to ten rok vydržala. Do týždňa prespávala CELÚ NOC a je to tak dodnes s výnimkou pár nocí, kedy šli zúbky. Takže som ťa asi nepotešila, ale ak sa to nezlepší samo, tak treba skúsiť vydržať čo najdlhšie. Malé bábo by som neodstavovala. Ale ak by to bolo už neúnosené /čo po polroku bolo!/ tak by som to riešila takto. A môže ma odsudzovať kto len chce. To nie je o hlade, dieťa je proste závislé.

heln
20. jan 2012

@paris3 tú knihu, metódu vraj už neodporúča ani sám autor.
@lienkaaknel my to máme nápodobne, osobne si myslím, že bábo chce cítiť v noci mamičku a tiež že materské mlieko je už pre bábo na noc menej sýtejšie, lebo je ľahko stráviteľné
@radustek "slabé" mlieko vraj neexistuje, ale mohlo byť menej sýte...
osobne si myslím a dúfam, že keď začneme s prikrmovaním, tak sa to upraví a prespí.....

radustek
20. jan 2012

@lili777 ano je to pravda treba vydrzat ale ja som to nevydrzala uz tiez potom lebo to som mala aj cez den a vlastne som sa nestihla ani najest aj doktorka m vravela ze aby som vydrzala snazila som sa ale bohuzial som to vzdala lebo aj maly bol nervozny z toho ako som sa stale nahanala...je to tak tie prve mesiace treba vydrzat vraj maju deti aj laktacne obdobie tak preto aj stale pytaju papat... 🙂

lubina
20. jan 2012

@paris3 v tomto veku zacinaju aj zubky a to sa treba pripravit na "par" bezsennych noci 😢

radustek
20. jan 2012

@heln to som uz aj ja pocula ale doktorka mi to povedala...myslim si ze urcite vydrzi dlhsie spinkat

paris3
20. jan 2012

rozmyslala som, ci mala nie je hladna. uz tyzden davam vecer kasu, dufala som, ze sa to zlepsi. no nie je to tak, stale je to rovnake, skor sa to trochu zhorsuje. zda sa mi, ze cez den pije menej (doteraz bola len kojena) lebo ju vsetko okolo zaujima, nevie sa tak suvisle najest. namiesto toho sa dobre nabasti v noci. potom si myslim, ze sa pocika, zobudi sa na mokru plienku (ma ju asi kilovu 🙂 a znovu vyzaduje dojcenie. bez toho by mi nezaspala, znovu sa natlaci a tak stale dokola. mozno ak by sa poriadne najedla cez den, tak by v noci nevyzadovala... ale ako to urobit?
a este doplnim, ze zubky to momentalne asi nie su. uz sme mali takych par noci, bola nevrla, stale hryzla do niecoho... teraz je pokojna, len proste chce prso...

kiwinka
4. jan 2013

@lienkaaknel podla mna ma malo mliecka,preto je furt hore.
teda ty mas malo mliecka a on vypije malinko, tak hlad budi babo.

maria.vinea
12. jan 2013

@paris3 ja mam presne to iste do troch mesiacom sa maly budil dvakrat na papanie a teraz kazde dve, alebo kazdu hodinu a pol a som nonstop unavena

ladytt
12. jan 2013

Budem citovať z jedného článku : "V štyroch mesiacoch veku prechádza kopa detí rastovým špurtom (zrýchleným rastom), vďaka ktorému môžu mať väčší hlad ako obvykle. Je dôležité nezameniť rastový špurt za signály začiatku prikrmovania, pretože v tejto fáze sa ich tráviaci trakt potrebuje ešte vyvíjať a nie je zrelý na pevnú stravu, aj keby to bola tá najjemnejšia kašička. Buďte trpezlivá a pokiaľ ide o rastový špurt, čoskoro sa všetko vráti k normálu." 🙂 U nás to tak tiež bolo.