Nočné budenie dcérky po 2 hodinách

16. feb 2022

Ahojte.

Chcela by som sa poradiť, čo vám pomohlo. Prípadne, či ste niektorá mala to isté, čo máme asi tak 2 týždeň my. Naša dcérka sa budieva v noci každí 2 hodiny pravidelne. Ani jeden spánok nedá dlhší. Cez deň spinká 2,5 -3 hodiny v dvoch spánkoch. Ráno zaspáva na prsníku, potom v kočíku a večer sa ju snažím uspať pri uspávankách, ale posledné dni to bolo márne a zaspala na prsníku, no po preložení do postieľky ešte otvorila oči, takže bola v polobdelom stave. Má momentálne 8 mesiacov a ani jeden zub. Zuby to nie sú, lebo aj keď jej dám roztok, tak dlhšie nepotiahne. Skúšala som dať aj UM, či nepospinká trošku dlhšie, no pomohlo to možno len 2x. Neverím, že je každé 2 hodiny hladná. Ak by sa budila tak 2x, tak to by bolo pre nás ideálne. V noci sa mi zobudí a keď jej dám prsník, tak hneď zaspí, no nemáme ju pri sebe, lebo ju neviem kojiť po ležiačky - keď som to skúšala, tak mi vždy rozkúsala bradavky, takže je dosť náročné vždy vstať a sadnúť si a uspať ju opäť.

Za každú radu budem vďačná. 🙂

deti95060810
16. feb 2022

separačná úzkosť...

autor
16. feb 2022

@deti95060810 verím, že dlho trvať nebude :D Riešenie na ňu asi len to vydržať, čo ?🙂

deti95060810
16. feb 2022

toto obdobie končí okolo prvého roka... nám pomohlo len vydržať...inak nie všetky deti to mávajú resp. ak áno tak rôznej intenzity...

autor
16. feb 2022

@deti95060810 a taktiež sa tak často budil? Môže byť, že ide o separačnú úzkosť, lebo aj cez deň mi to občas robí, že sa hrá, ale musím byť pri nej a keď sa vzdialim, tak kričí :D

bazalka1
16. feb 2022

Moja dcerka tak isto, az nato ze hrozne zle sa uspavala pocas dna. Tiez bola kojena...ja som postielku neskor vzdala lebo ked mala 3m tak to bolo stale rovnake, v noci kazde 2hodky na cecku tak sme prirazili postielku, dali dole bocnicu a odvtedy spavame spolu. Kojenie bolo uz pohodlnejsie lebo som prestala vstavat a neskor docestovala zamnou sama ked sa chcela nakrmit. Dni sa zlepsili len tym ze sa zredukovali spanky....po roku jak presla na jeden denny tak to bola moja spasa a zacala spat cez den aspon 2 hodiny. Noci sa nezmenili velmi...raz to bolo 5kojeni za noc a raz 20kojeni.... Prestalo to az ked som ju v 19m odstavila...
A odpovede preco je to tak som ja dostavala take, ze preto ze kojim a kojene deti su take....no poznam aj deti na umelom a tiez to nieje ziadna vyhra....asi take povahy...

petricka22
16. feb 2022

Je to len obdobie 🙂 raz to prejde, aj ked je to neskutocne narocne a vycerpavajuce, s vekom sa postupne vsetko zlepsuje.
A tiez si myslim, ze skor to maju kojene deti, ze stale potrebuju byt pri mame, nie je to o hlade…

gumkac19
16. feb 2022

To sú také deti...môj spal od malička fajn, kojeny a budil sa Max 2x na jedenie, okolo 11m prespával už celú noc...
Kamoske malý v noci nonstop hore...niekedy aj 20x a tiez kojeny...
Čiže to je skôr o deťoch ako o tom či je kojeny nie je... samozrejme niekedy vie nočné zrušenie kojenia pomôcť a deti spia lepšie 🤷

autor
16. feb 2022

@bazalka1 No, tak našu ani neviem inak uspať ako v kočíku a na prsníku cez den. To by asi hodinu zaspávala, lebo večer bojujeme aj hodinu niekedy, keď ju chcem uspať inak aj to boli posledné noci márne. No ja som zredukovala uz teraz spánky, kedže zvyčajne majú deti ešte 3 denne, ale tak neviem🙂 ešte vydržím týžden a ked sa to nebude zlepšovať, tak skúsim jeden raz spraviť len tak, že jej dam večer UM a odsajem si mlieko a v noci dám umele ked vstane.. a ked sa zobudí opať, tak nakojim ešte. Ale tiež ju nechcem prepchávať :D Keby spala pri nás, tak sa nevyspím ani
toľko:D lebo sa budím ešte častejšie, či ju nepriľahnem.

autor
16. feb 2022

@petricka22 Tak poskúšam ešte dať UM, a ked sa to nebude zlepšovať asi len vydržať🙂

autor
16. feb 2022

@gumkac19 No ona sa vždy dosť budila, prespatú noc nepoznám :D ale nie až toľko. Skúsim to 1-2 dni, tak primerane aby som nestratila zase mlieko a ked nepomoze, tak len vydržať🙂

lenkasgt
16. feb 2022

Keby sa moja budila v 8m LEN kazde dve hodiny tak skacem po plafon och 🙈 vsetko je to individualne ale ak ti to pomoze, stale ju dojcin, spime spolu, ma 25 mesiacov teraz a prespala prvu noc predvcerom 🙏

gabik21
16. feb 2022

Syn sa budil každé 2h takmer do 3 rokov takže je to individuálne
. Celu noc prespal prvýkrát po 3. roku

autor
16. feb 2022

@gabik21 fuha... bol dlho kojený?

autor
16. feb 2022

@lenkasgt budievala sa ešte častejšie? O super, tak hádam už budú vždy také noci🙂

gabik21
16. feb 2022

Ano do 3r, ked sme odstavili tak vtedy zacal spavat normalne 🙂

mamkalentedkova
17. feb 2022

Ahoj moja man7 a pol mesiaca ..niekedy vstávala dvakrát za noc,teraz máva tiež noci keď je hore aj každé dve hodiny ,na prsníku tiež zaspinka niekedy,keď zaspí večer skôr sa v noci hodinu aj hra ..je to skrátka bábätko a naprogramovať sa nedá ..niekedy majú detičky obdobie keď rýchlejšie rastu,tak sú častejšie hladné ,môže to byť aj tým ,alebo sa chce len usistit ,že si blízko ...susedka má dievčatko o dva dní staršie od mojej a keď mi povedala ,že každú noc vstáva aj 20krat , som vďačná za tie každé dve hodiny ,lebo sa celkom v pohode vyspím .
Nikdy som ani neuvažovala nad tým,že by som jej dala umelé mliečko ,aby som sa vyspala..môže spôsobiť práve opak ,keďže je ťažšie stráviteľné a bábätko ho nepije pravidelne.Moze mať ťažkosti strávenim..možno skôr ak už papa prikrmy,skúsiť kašičku na večeru a pred spinkanim ešte mliečko ...alebo len jednoducho musí trošku podrast .Držím prsty .Myslí na to,že sú maminy ,čo v noci vstávajú omnoho častejšie 😉

autor
17. feb 2022

@mamkalentedkova Tak nie je divná, to som rada:D no verím, že raz prespíme aj celú noc :D

mamkalentedkova
17. feb 2022

Je úplne v poriadku ,neboj 😉.Raz určite prespí aj celú noc .Ešte si na to asi chvíľu počkáte ,ale to príde.Ja si vždy vravím,aj keď sú ťažšie dní,týždne..že nič netrvá večne 😂 ani to zle 😉

srferreira
17. feb 2022

Myslim, ze tymto si preslo a aj prejde viacero mamiciek. Ked su to neni zuby, je to separacna uzkost alebo aj spankova regresia. Ja som mala to iste, a len v noci by si cuckal, a vychutnaval. Tiez bol kojeny. V 8 mesiaci to uz nie je o hlade, ale o zvyku. Jedneho pekneho dna som si povedala, ze ja nie som dudel a konec. Odstavila som ho od nocneho kojenia. Dala som mu max. raz po 7hod. To uz bol hlad. Ano aj sa pojedoval, aj si poreval, aj som ho uspavala, aj mojkala, aj hladkala. Ale prso som mu nedala. Tri dni trvalo krpec si navykol iba na 1 kojenie 🙏 A ked sa medzitym zobudil, pomrnkal si a zaspal. Treba vydrzat ono to prejde.